IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И само да допълня. БАКБ определено е докзателство, че когато се работи кадърно и с правилна визия - наистимна се постигат "чудеса".

    И в тази връзка, изглежа ПИБ лятото на 2014 наистина са били глътнали вода.. Но явно за 2 години нещата са дефакто оправени. Така ги чета аз нещата!

    Не притежавам акции на ПИБ!!!! И определено не съм пристрастен!

    Коментар


    • За мен големият отличник и приятната изненада е БАКБ! Много впечатляващи резултати!.
      Не притежавам нейни акции!!!! Просто се кефя на добрите новини!

      Коментар


      • Ако позволите да цитирам Влади Панев: След стрестеста в ЕС само Монтепаски излезе с отрицателен собствен капитал към рискови активи (минус 2.2%) и ги обявиха за фалирали. При нас ПИБ е с минус 6.9% след стреса, а Инвестбанк с минус 7.7% (тя е с негативен капитал и според базовия сценарий, чудо невиждано в ЕС) и сме стабилни. Да напомним, че показатели при Уникредит от плюс 7% се изтълкуваха като лоши и акциите им се сринаха. Отличен ПР на БНБ

        Коментар


        • Аз само едно нещо не разбрах. на всяка банка са преглеждали определен % от активите. ПИБ конкретно - 70%. Пиреус - 77%, но другите около 50%-те...
          Как са решавали кои точно активи да проверяват??
          Никъде не е описана методологията...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
            Провери си цифрите пак. Самата банка го е казала точно на 4 стр. от съобщението си. 206 млн. лв. СЛЕД като са калкулирали 135 млн. от 1Н до достигане на 13.5%.
            Аз го чета и го схващам че е преди а не след ...нека и други кажат
            Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Срамувам се да го изрека !
              -Но тия -206м. е добре да се намерят по скоро... -останалото
              Кой както ...и т.н. .... построихме Ви игрища и пътища да стигате до тях , ааа топките ; - тях ще си ги ... купите сами

              - Ще има игра , това е важно !!!
              Парите се правят от сделки !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                Така е НО 147 милиона вече са компенсирани за първото полугодие а другите 60 милиона до края на годината ще са факт. Тоест нов капитал може и да не е нужен до другата година. Не случайно са им оставили и първото тримесечие на 2017 за всеки случай

                Банката има късмет че лихвите се срутиха и за няколко години натрупа огромен лихвен приход.
                Провери си цифрите пак. Самата банка го е казала точно на 4 стр. от съобщението си. 206 млн. лв. СЛЕД като са калкулирали 135 млн. от 1Н до достигане на 13.5%.

                Коментар


                • Само на мен ли ми прави впечателние, че тези 206 милиона са препоръка за допълнителен капиталов буфер, а не за увеличение на акционерния капитал?
                  BSE is dark and full of terrors...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                    Вече големия въпрос е на каква цена ще е емисията и дали няма да разводни съществуващите акционери.
                    Има и друг въпрос .... КОЙ ще запише емисията.....
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • размера на неусчетоводените обезценки са в размер на 400 + милиона, от които 42 са признати през първо полугодие на 2016, т.е. остават за провизиране 358 милиона.
                      Айде честито. Тука очакваха пълен апокалипсис, верно банката има най-големите непризнати обезценки, но нещата не излеждат фатално.

                      Все пак - дивиденти - йок.
                      Ще има вдигане на капитала с емисия нови акции...
                      Вече големия въпрос е на каква цена ще е емисията и дали няма да разводни съществуващите акционери.
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                        Какви предписания за други банки?
                        Аз доколкото видях има предписания за ПИБ и Инвестбанк само?
                        Именно ...
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          -Тази цифра направо се заби като треска в окото ми

                          -"С оглед на резултатите от прегледа на качеството на активите (AQR), БНБ препоръчва генериране на допълнителен капиталов излишък от ~206 млн. лв.
                          Така е НО 147 милиона вече са компенсирани за първото полугодие а другите 60 милиона до края на годината ще са факт. Тоест нов капитал може и да не е нужен до другата година. Не случайно са им оставили и първото тримесечие на 2017 за всеки случай

                          Банката има късмет че лихвите се срутиха и за няколко години натрупа огромен лихвен приход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            -Тази цифра направо се заби като треска в окото ми

                            -"С оглед на резултатите от прегледа на качеството на активите (AQR), БНБ препоръчва генериране на допълнителен капиталов излишък от ~206 млн. лв.
                            сАФпадение?

                            Малииии, перфектно е всичко!

                            Last edited by andy2000; 13.08.2016, 14:26.

                            Коментар


                            • -Тази цифра направо се заби като треска в окото ми

                              -"С оглед на резултатите от прегледа на качеството на активите (AQR), БНБ препоръчва генериране на допълнителен капиталов излишък от ~206 млн. лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                До април 2017 Георгиус ще намери пари. Предписанията и на другите публични банки са интересни.
                                Какви предписания за други банки?
                                Аз доколкото видях има предписания за ПИБ и Инвестбанк само?

                                4. Увеличение на капитала от външни източници
                                - Банката ще увеличи капитала си до Април 2017 г.


                                А с какъв размер ще се увеличава? Или на око?

                                Коментар

                                Working...
                                X