IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

    Точно затова вече от една година съм много по-активен по чуждите борси. С едни и същи пари у нас е баси тегавото положение да купиш/продадеш, докато в чужбина в най-лошия случай до ден днешен с тези същите пари един единствен път една лимитирана поръчка ми се изпълни в две отделни сделки, в рамките на десетина минути.

    Какво ли остава за по-неликвидните позиции на БФБ, ако някой има по-голям портфейл от моя... не ми се мисли! Пакетните сделки с баене от страна на брокера не са решение на този системен проблем!
    Неликвидна, неликвидна - колко да е неликвидна БФБ? Гледам, че за последната година съм успял да завъртя през нея над 200 бона... Сигурно е можело и повече, но не съм имал нужда. Много е важно да не си на нужда, когато търгуваш! И да не бързаш, Иване, ти бързаш ли за някъде?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Абе много оредяха ордерите по позицията.. Ако някой малко по-голям от вчерашния купувач поиска да си купи 2 000 акции и тръгне да ги обира на пазар, ще качи цената с още 5%
      Разбира се същото, но в обратна посока важи и за евентуален продавач
      Точно затова вече от една година съм много по-активен по чуждите борси. С едни и същи пари у нас е баси тегавото положение да купиш/продадеш, докато в чужбина в най-лошия случай до ден днешен с тези същите пари един единствен път една лимитирана поръчка ми се изпълни в две отделни сделки, в рамките на десетина минути.

      Какво ли остава за по-неликвидните позиции на БФБ, ако някой има по-голям портфейл от моя... не ми се мисли! Пакетните сделки с баене от страна на брокера не са решение на този системен проблем!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

        Предложих му повечко на тази цена, Батя, но човекът пожела само 98 бройки, какво да се прави!?... Но 5% са си 5%!
        Абе много оредяха ордерите по позицията.. Ако някой малко по-голям от вчерашния купувач поиска да си купи 2 000 акции и тръгне да ги обира на пазар, ще качи цената с още 5%
        Разбира се същото, но в обратна посока важи и за евентуален продавач

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Еми като няма предлагане, а човека е искал да инвестира 500 лв., кво да прави!?
          Предложих му повечко на тази цена, Батя, но човекът пожела само 98 бройки, какво да се прави!?... Но 5% са си 5%!
          Last edited by Спящият бик; 08.03.2018, 09:53.

          Коментар


          • Щом компанията с най-голяма пазарна капитализация на БФБ се вдига с почти 5% с една минимална заплата и половина ...... не говори добре за пазарчето ни.
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
              Не знам да се смея ли или да плача... с една сделка за 550 лева в самия край на деня, капитализацията на ПИБ се вдигна с близо 5%...
              Този инвестиционен "богатир" вдигна Sofix с цели 0.4% и го извиси сред най- печелившите за деня индекси

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                Не знам да се смея ли или да плача... с една сделка за 550 лева в самия край на деня, капитализацията на ПИБ се вдигна с близо 5%...
                Еми като няма предлагане, а човека е искал да инвестира 500 лв., кво да прави!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                  Не знам да се смея ли или да плача... с една сделка за 550 лева в самия край на деня, капитализацията на ПИБ се вдигна с близо 5%...
                  Ако си акционер - плачи, ако не - смей се.

                  Коментар


                  • Не знам да се смея ли или да плача... с една сделка за 550 лева в самия край на деня, капитализацията на ПИБ се вдигна с близо 5%...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Добре работят и дъщерните. Добавят още 7 млн. печалба в консолидирания отчет
                      Пууууу, ако не беше се разсмърдяло, сега и ЧЕЗ можеше да е дъщерно. А след това в портфейла на оня от Кипър.

                      Коментар


                      • Добре работят и дъщерните. Добавят още 7 млн. печалба в консолидирания отчет

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Как не схвана ??? Елементарно е - Уникредит преди имаше проблеми, напечата много млрд. книжа и сега няма ...
                          Хареса ми, сложих плюс
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Нека да сумираме нешата около ЧЕЗ тук, защото се завъртя много интересно името на банката, пък всеки сам да си реши какво, как и защо

                            Ондрей Ланда, заместник-министър на финансите в чешкото правителство и член на Надзорния съвет на ЧЕЗ, в изпратен мейл:
                            3 български банки участват в сделката - ББР, Уникредит Булбанк и ПИБ

                            Бойко Борисов, премиер на РБългария (цитирам):
                            Като разгледах изпратеното от премиера на Чехия, виждам руско-грузински офшорки, руски банки, български, и то от тези, които и преди по някаква причина са имали проблеми

                            Събирайки 2+2 от думите на тези видни представители на властта в две държави членки на ЕС, следва, че поне една от банките (ББР, Уникредит Булбанк и ПИБ) е имала проблеми. Това го казва министър председателят на РБългария, не аз. Но пък погледнато оптимистично - имала е проблеми, сега вече няма, нали
                            Една мякаща отровна змия от Трявна, която непрекъснато обикаля телевизите и не помни какви ги е говорила преди няколко часа, адвокатка на ГГ/хак да му е/, вчера обяви по БТВ, че тук се готви смяна на собственика. Според нея това е негативна новина, ама като знам от кой отбор е, новината си е направо позитивна. А и няма да е смяна, а може би разместване в акционерната структура.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Нека да сумираме нешата около ЧЕЗ тук, защото се завъртя много интересно името на банката, пък всеки сам да си реши какво, как и защо

                              Ондрей Ланда, заместник-министър на финансите в чешкото правителство и член на Надзорния съвет на ЧЕЗ, в изпратен мейл:
                              3 български банки участват в сделката - ББР, Уникредит Булбанк и ПИБ

                              Бойко Борисов, премиер на РБългария (цитирам):
                              Като разгледах изпратеното от премиера на Чехия, виждам руско-грузински офшорки, руски банки, български, и то от тези, които и преди по някаква причина са имали проблеми

                              Събирайки 2+2 от думите на тези видни представители на властта в две държави членки на ЕС, следва, че поне една от банките (ББР, Уникредит Булбанк и ПИБ) е имала проблеми. Това го казва министър председателят на РБългария, не аз. Но пък погледнато оптимистично - имала е проблеми, сега вече няма, нали
                              Как не схвана ??? Елементарно е - Уникредит преди имаше проблеми, напечата много млрд. книжа и сега няма ...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Нека да сумираме нешата около ЧЕЗ тук, защото се завъртя много интересно името на банката, пък всеки сам да си реши какво, как и защо

                                Ондрей Ланда, заместник-министър на финансите в чешкото правителство и член на Надзорния съвет на ЧЕЗ, в изпратен мейл:
                                3 български банки участват в сделката - ББР, Уникредит Булбанк и ПИБ

                                Бойко Борисов, премиер на РБългария (цитирам):
                                Като разгледах изпратеното от премиера на Чехия, виждам руско-грузински офшорки, руски банки, български, и то от тези, които и преди по някаква причина са имали проблеми

                                Събирайки 2+2 от думите на тези видни представители на властта в две държави членки на ЕС, следва, че поне една от банките (ББР, Уникредит Булбанк и ПИБ) е имала проблеми. Това го казва министър председателят на РБългария, не аз. Но пък погледнато оптимистично - имала е проблеми, сега вече няма, нали
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X