IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Еми кажете и на мене, де ...
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Hope will be much more good and still true...

      Ok, ще ти дам. Основния риск е форексовия ( макар че това има 2 страни и при някой като мен с 80% експозиция към $ е добър хедж и за нея)
      Вече би трябвало да се сетиш
      pip, драсни ми на лични коя е банката, а ако не е нагло от моя страна, какво си закупил за "детския" портфейл, че пак ми дойдоха едни пари и трябва да купя нещо с тях за децата. Мерси

      Last edited by mibova; 13.08.2018, 11:05.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

        Дай поне джокер ?

        Sounds too good to be true !
        Hope will be much more good and still true...

        Ok, ще ти дам. Основния риск е форексовия ( макар че това има 2 страни и при някой като мен с 80% експозиция към $ е добър хедж и за нея)
        Вече би трябвало да се сетиш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Тц, все още само се облизвам, чакам един сигнал и до броени седмици да натисна бутона.
          Ботъм фишинг, алчност, ко да прайш, често са непрудуктивни, ама...човещинка.

          А, забравих, още нещо - лидери, монополисти, не е хич маловажно.
          Дай поне джокер ?

          Sounds too good to be true !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Joel Разгледай мнение

            Предполагам,че си закупил акции в тази банка.
            Тц, все още само се облизвам, чакам един сигнал и до броени седмици да натисна бутона.
            Ботъм фишинг, алчност, ко да прайш, често са непрудуктивни, ама...човещинка.

            А, забравих, още нещо - лидери, монополисти, не е хич маловажно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              И аз не разглеждам криптосите като възможен инвестиционен актив, и за това не пиша коментари във форуми за тях..
              А дали изтърването не е точно това че не си предвидил правилно реакцията на пазара на база излязлата информация си е вече твое лично тълкуване.. щом това те успокоява..
              Аз съм различен.. бих се постарал да открия грешката си и другия път като ми се отдаде възможност да я отиграя по-добре
              Ако вкарваш пари в нещо, за което има съмнения колко е реалната стойност, каква е разликата дали вкарваш пари в криптоси или акции ?!

              Иначе относно "изтърването", мисля че разбирам твоята гледна точка, но се надявам и ти да разбереш моята.

              Обективно погледнато, реално съм "изтървал" печалба. Което си е факт и няма как да кажа обратното. Пропуснатата полза си е пропусната полза.

              Но важното е, че не усещам абсолютно никакъв психически дискомфорт от тази изтървана печалба, защото лично аз не определям дали дадена инвестиция е правилна на база дали е нараснала или спаднала. Именно поради тази причина изобщо не приемам изтърваната печалба като "грешка", както се изразяваш, която да трябва да откривам и коригирам.

              Затова ти и дадох още по красноречивия пример с биткойна, защото там нещата са абсолютно същите. И там ако се погледне движението на цената, реално съм дори в "мега грешка", но след като стойността няма нищо общо с пазарната цена, как да инвестирам в такъв актив ?!? И след като съм наясно, че не трябва да се инвестира в него, как да ме е яд, въпреки че е направил няколко хиляди процента ръст....

              EDIT: И с цел да не изглежда, че не се радвам за успехитите ти като реализирана печалба, нека те поздравя за промяната на цената от 3.50 на 4.20 лв. само за 5-6 дни (друг е въпроса имаше ли причина за този ръст и дали е резултат на фундамент или просто мажо побутна нещата нагоре) !!! Никога не съм завиждал на печалбите на някого, така че искрени поздравления ! Но лесните печалби не биха променили инвестиционната ми култура. Просто нуждата от адреналин и хазартните ми потребности ги задоволявам със залози на мачове, но с дооооста по-малки залози. Залагането с много пари, с надеждата, че ще уцеля изхода не е за мен.

              Last edited by Van Basten; 12.08.2018, 09:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                В България няма чужда банка (с изключение на няколко клона), всички банки са български. Извършват дейност като самостоятелно лице, подлежат на съвсем отделно регулиране, имат собствена политика на база на надзорните изисквания и т.н. Например заради това българските банки с гръцки собственици не бяха повлечени от банковата криза при съседите ни.
                Колкото до сравнителните коефициенти и други съпоставки между цените, трудостите идват не от собствеността, а от слабо развития капиталов пазар.

                *Мнението да не се взема предвид при инвестиционно решение.
                Не си ме разбрал ! Макар, че и аз не съм се изразил прецизно.

                Така че да уточня - не съм визирал юридическия статус на банките (реално 20-те най-големи са си Български юридически лица), а собствеността им. Под "чужда" имам предвид с чуждестранен собственик, а под "българска" - с български собственик.

                Мислех, че в контекста на мнението ми е станало ясно, но явно не е....

                А мнението ми засягаше вътрешните правила (в частност за кредитиране), стандартите за обезпечения, допустимо финансово състояние, политки по отношение експозиции към свързани лица и т.н.

                Просто Българските банки с чуждестранни собственици работят до голяма степен по модела и правилата на западните си собственици, които са много по-стриктни.

                Българските банки с български собственици работят по малко по-различен начин.

                Така за едните банки е неприемливо да се кредитират с милиони левове лица без доход, а за другите си е съвсем ОК стига да се генерират експозиции, балансово число и т.н. Затова едните дори няма да допуснат до обсъждане сделка тип "Кремиковци", а други ще си я финансират от раз.

                А иначе, точно поради това, което сам казваш, че ("Например заради това българските банки с гръцки собственици не бяха повлечени от банковата криза при съседите ни.") заявих, че не трябва да се сравняват сделките за продажба на чужди банки (след уточнението - "Български банки с чуждестранни собственици") с чисто Български банки (с Български собственици).

                В България реално системна банкова криза нямаше. Имаше единичен случай на фалирала банка. Но както виждаш не фалира Българска дъщерна банка на Гръцка банка (колкото мега зле и пред фалит за бяха гърците), а чисто Българска банка, с особеностите на нашите политики за кредитораздаване.

                Така че наистина, нека не сравняваме банките с чуждестранна собственост с тези с Българска. Разликите са от земята до небето.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
                  Та така

                  Явно не си инвеститор в ПИБ-а. Явно си обаче клиент, след като готините мадами по офисите и обслужването от тях те задържа.
                  Това е плюс за банката.

                  Но също явно баланс на банка не трябва да коментираш, нито активите, нито пасивите.
                  Мнение си имай, нищо против, но коментара ти е по-скоро за селската кръчма.

                  А по повод дивиденд - няма, и НЕ ТРЯБВА да има. Банката има къде да инвестира и трябва да инвестира.
                  Ако искаш дивиденд, има други акции.

                  Явно никога през живота си не си срещал понятието "дивидент" . Поразучи малко - хората по света го броят за нещо хубаво.

                  А иначе по-голяма глупост от това, че не трябвало да има дивиденти (и то с ГЛАВНИ букви) не бях чел !
                  Айде да кажеш, че "не е задължително", че "не е проблем" - как да е..... изразяваш профила си за инвестиране и че не търсиш компании, които да разделят печалбата между съдружниците, което е ОК. Ама да обясняваш, че не трябва ?!?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Mда, примерно една такава сега дава над 6% дивидент (при няма и 1/3 пейаут), има 6 стъпки по висок кредитен рейтинг от пиб, 6-7 пъти по малко лоши заеми като %, с добър растеж.
                    При това се търгува със сходно ре, а рв е близо 1/4 от ROA , последното в пъти по добро от пиб.
                    и коя е тази банка по-добра от ПИБ ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Mда, примерно една такава сега дава над 6% дивидент (при няма и 1/3 пейаут), има 6 стъпки по висок кредитен рейтинг от пиб, 6-7 пъти по малко лоши заеми като %, с добър растеж.
                      При това се търгува със сходно ре, а рв е близо 1/4 от ROA , последното в пъти по добро от пиб.
                      Предполагам,че си закупил акции в тази банка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Изби зъбките на Грую, но ако търпиш малко критика или корекция да го наречем, банките по света дават дивидент и в някой случай хич нелош - 5-7%

                        Може би не е чувал, че и българските банки с чужди собственици също дават дивидент и то редовно !
                        Mда, примерно една такава сега дава над 6% дивидент (при няма и 1/3 пейаут), има 6 стъпки по висок кредитен рейтинг от пиб, 6-7 пъти по малко лоши заеми като %, с добър растеж.
                        При това се търгува със сходно ре, а рв е близо 1/4 от ROA , последното в пъти по добро от пиб.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                          Явно не си инвеститор в ПИБ-а. Явно си обаче клиент, след като готините мадами по офисите и обслужването от тях те задържа.
                          Това е плюс за банката.

                          Но също явно баланс на банка не трябва да коментираш, нито активите, нито пасивите.
                          Мнение си имай, нищо против, но коментара ти е по-скоро за селската кръчма.

                          А по повод дивиденд - няма, и НЕ ТРЯБВА да има. Банката има къде да инвестира и трябва да инвестира.
                          Ако искаш дивиденд, има други акции.




                          Изби зъбките на Грую, но ако търпиш малко критика или корекция да го наречем, банките по света дават дивидент и в някой случай хич нелош - 5-7%[/QUOTE]

                          Може би не е чувал, че и българските банки с чужди собственици също дават дивидент и то редовно !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
                            Та така
                            Явно не си инвеститор в ПИБ-а. Явно си обаче клиент, след като готините мадами по офисите и обслужването от тях те задържа.
                            Това е плюс за банката.

                            Но също явно баланс на банка не трябва да коментираш, нито активите, нито пасивите.
                            Мнение си имай, нищо против, но коментара ти е по-скоро за селската кръчма.

                            А по повод дивиденд - няма, и НЕ ТРЯБВА да има. Банката има къде да инвестира и трябва да инвестира.
                            Ако искаш дивиденд, има други акции.





                            [/QUOTE]

                            Изби зъбките на Грую, но ако търпиш малко критика или корекция да го наречем, банките по света дават дивидент и в някой случай хич нелош - 5-7%
                            IM d best

                            Коментар


                            • Фибата последните дни добре тръгна нагоре.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • мнооо точна бамка, мноо коректни собственици....мнооо...
                                да са живи и здрави ....

                                Коментар

                                Working...
                                X