IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
    Според мен ПИБ-а трябва да се концентрира на оперативния си бизнес - лихвите падат в България, банките се борят за добрите и големи клиенти, което е добре за клиентите, но не добре за печалбата. Тоест за да се запази рентабилността, трябва да се работи за по-ниски разходи - по персонала, по клоновата мрежа, по общи административни, провизиранеи т.н.
    Интернет банкирането е добро, но това е само началото - банките на бъдещето ще са наполовина техлогични фирми. Само така може да има рентабилност и пасивен доход независимо от лихвените ставки.

    Това е бъдещето. А ако успеят да се променят и резултатите добри, и интерес към банката ще има. Цената е само резултат на бизнес модела - работи се сега, за да има бъдеще.
    Буахаха, разсмя ме, ама наистина ме разсмя. Та Фибанката има само и единствено един актив - готините мадами по офисите и обслужването от тях, което задържа една немалка част от читавите им клиенти. За нечитавите е ясно - нямат друг избор. Стандартна ситуация.

    Колкото до бъдещето, то бъдещето е в доходите от такси, защото приличен лихвен доход при настоящите лихви може да има само от рискови кредитополучатели (каквито фибанката си има достатъчно и от тях печели отлично в последните няколко години, с оглед на това, че икономиката дръпна, та няма проблеми с пазарите и поръчките). От тази гледна точка "българската" банка е в сравнително добра позиция, дължаща се на множеството ѝ карти и различните таксички, които набиват на неособено читавите си клиенти (за читавите се разбрахме вече, стоят само заради мадамите). Ако ситуацията се запази подобна, то фибанката може и да дадат дивидент след 5-6 години, ако обаче се смарангяса, то всички знаем какво последва - там атаки, зловредни, дъра-бъра и Барбуков на топа на устата да ги защитава, "защото сме гръбнак" или както там беше рекламата им - гледали сме го този филм, при това 2 пъти в последните 10 години...

    П.С. Акцията тук се движи от желанието на мажоритаря (както и при хима), всякакви опити за прогноза на цената са обречени на неуспех. А междувременно някои ще виждат подцененост и големите оперативни приходи (ама тогава какво правим с ЦКБ, която е още по-подценена при подобни бакалски сметки), а други ще се плашат с реалните разходи по персонала и администрация (те няма да паднат, разбархме се защо), двете спасявания за 10 години и огромните разходи за провизии, които съм убеден, че са "случайни" и нямат нищо общо с един нищо не значеш стрес тест.

    Та така
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Според мен ПИБ-а трябва да се концентрира на оперативния си бизнес - лихвите падат в България, банките се борят за добрите и големи клиенти, което е добре за клиентите, но не добре за печалбата. Тоест за да се запази рентабилността, трябва да се работи за по-ниски разходи - по персонала, по клоновата мрежа, по общи административни, провизиранеи т.н.
      Интернет банкирането е добро, но това е само началото - банките на бъдещето ще са наполовина техлогични фирми. Само така може да има рентабилност и пасивен доход независимо от лихвените ставки.

      Това е бъдещето. А ако успеят да се променят и резултатите добри, и интерес към банката ще има. Цената е само резултат на бизнес модела - работи се сега, за да има бъдеще.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
        Не знам колко ще възстанови тук, но като знам как се купуваше акцията над 6 лв, си мисля, че потенциала е голям? Оборота се увеличава, но ми прави впечатление, че се покачва с големи проценти, но малки обеми. И няма как да е след като няма продаващи на промоционални цени. Нямам препоръки.
        То тука и спада е с големи проценти. Тази акция от SOFIX върви с най-големи крачки спрямо останалите и в двете посоки . Предвид това, че на 2 пъти последната година мина през 6-те лева, изглежда, че потенциала е голям.

        Коментар


        • Добрите промоции бързо свършват

          Коментар


          • Не знам колко ще възстанови тук, но като знам как се купуваше акцията над 6 лв, си мисля, че потенциала е голям? Оборота се увеличава, но ми прави впечатление, че се покачва с големи проценти, но малки обеми. И няма как да е след като няма продаващи на промоционални цени. Нямам препоръки.

            Коментар


            • Гръцките и Италианските банки да бяха само...Спомнете си банките на европейските модели Ирландия, Португалия, балтийските банки дето ги глътнаха скандинавците! А британските банки дето ги национализираха...

              И я вижте цената на най-голямата Германска Банка (!!!) Deutsche Bank ...

              Но, виж PR-a им е далеч по добър от на ПИБ-а.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                Е това за ползване за benchmark на цената на Ескпресбанк е несериозно. Сосиете Женерал са е лидерска европейска (а защо не и световна) банка, като подразделението й в България все пак е било управлявано под някакви добри групови практики, включително и най-вече по отношение поемане на Риск, което пък води до други нива на провизии и т.н.

                Не можете да сравнявате цените на 2 банки само защото и двете се водят банки. Това да не са 2 компота на Женския пазар ?!? Качеството на активите и добрите бизнес практики ИМАТ значение за цената, а не просто маханично приемане на определена цена за 1-ца собствен капитал.

                Дори сделката с ОББ си е съвсем друг тип, защото майката-продавач макар и зле в Гърция, реално си беше под супер стриктния надзор на ЕЦБ, респективно и на дъщерните й банки (в частност на ОББ).
                И що изобщо Гръцките и Италианските банки катастрофираха нали уж са под " под супер стриктния надзор на ЕЦБ " ?

                Чак ми е забавно като вземете да преувеличавате за добрите западняци …..а служителите в ЕЦБ на практика са същите НЕособено компетентни нещастници като в БНБ …..просто разликата е размера на заплащането им …..
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  Да, прав си, някой ще се качат към 7 и ще се повозят наобратно ..
                  Дерзай !

                  Коментар


                  • Да, прав си, някой ще се качат към 7 и ще се повозят наобратно ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      добре, гледай и ни махай от перона!
                      Петьо както казах и по долу аз съм се возил тук и слезнах ! Прекалено екстремно е вече за мен ! Ето махам ви, успех ! Само не забравяй и, че се движат надолу !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Нека видим до къде ще го засилите влакчето
                        добре, гледай и ни махай от перона!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          Не се отчайвате! Качванете тепърва предстои, до 6-7лв има още много ...
                          Нека видим до къде ще го засилите влакчето

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Е това за ползване за benchmark на цената на Ескпресбанк е несериозно. Сосиете Женерал са е лидерска европейска (а защо не и световна) банка, като подразделението й в България все пак е било управлявано под някакви добри групови практики, включително и най-вече по отношение поемане на Риск, което пък води до други нива на провизии и т.н.

                            Не можете да сравнявате цените на 2 банки само защото и двете се водят банки. Това да не са 2 компота на Женския пазар ?!? Качеството на активите и добрите бизнес практики ИМАТ значение за цената, а не просто маханично приемане на определена цена за 1-ца собствен капитал.

                            Дори сделката с ОББ си е съвсем друг тип, защото майката-продавач макар и зле в Гърция, реално си беше под супер стриктния надзор на ЕЦБ, респективно и на дъщерните й банки (в частност на ОББ).

                            За бенчмарк може да се приеме стойност на продажба на някоя българска банка (Инвестбанк, Интернешънъл асет, да кажем ЦКБ), които да кажем си имат нашенските особености на банкирането. Но е абсурд да се прилага стойност на продажба от банка, която е била под надзора на ЕЦБ.

                            И това всичкото на база изобщо допускането да се ползва бенчмарк при оценка на дадена банка.... Защото например каква оценка щяхте да дадете на Корпоративна преди 5 години на база бенчмаркове, P/E-та, P/B-та и т.н. ?

                            В България няма чужда банка (с изключение на няколко клона), всички банки са български. Извършват дейност като самостоятелно лице, подлежат на съвсем отделно регулиране, имат собствена политика на база на надзорните изисквания и т.н. Например заради това българските банки с гръцки собственици не бяха повлечени от банковата криза при съседите ни.
                            Колкото до сравнителните коефициенти и други съпоставки между цените, трудостите идват не от собствеността, а от слабо развития капиталов пазар.

                            *Мнението да не се взема предвид при инвестиционно решение.

                            Коментар


                            • Като гледам не остава много

                              Коментар


                              • Не се отчайвате! Качванете тепърва предстои, до 6-7лв има още много ...

                                Коментар

                                Working...
                                X