IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Дано и сериозно са приели че ЕЦБ се очаква да е наистина стриктна и сериозна по отношение на банките ни.
    Мисля, че след като смениха оперативния мениджмънт точно това имаха предвид. Да рабоят що годе нормално, като разбира се заделят част от "активите" и за няКОЙ.... Ще видеме през тази година. Наблюдавам с интерес.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Дано и сериозно са приели че ЕЦБ се очаква да е наистина стриктна и сериозна по отношение на банките ни.

      Определено има прогрес последните години по отношение на лошите заеми и мисля напоследък някъде към 8% беше нивото им, ала все още и това е над двойно по зле от средното за ЕС и сме сред петорката "отличници" отзад напред.
      Вчера кешнах сбербанката, при нея например е само 2% въпреки че на национално ниво е като при нас, около 8.
      Нормално е в държавите с най-ниските заплати, да има двойно по-голям риск от затруднено изплащане ипотека от желаещите собствено жилище. Отделно и не толкова са гарантирани самите заплати. Отделно и сме малко в повече слугинаж към Брюксел и др. Нормални неща общо взето

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

        Мисля, че този път са сериозни защото пред ЕЦБ няма да им минат старите врътки.
        Дано и сериозно са приели че ЕЦБ се очаква да е наистина стриктна и сериозна по отношение на банките ни.

        Определено има прогрес последните години по отношение на лошите заеми и мисля напоследък някъде към 8% беше нивото им, ала все още и това е над двойно по зле от средното за ЕС и сме сред петорката "отличници" отзад напред.
        Вчера кешнах сбербанката, при нея например е само 2% въпреки че на национално ниво е като при нас, около 8.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

          Грешиш в няколко неща. Първо, може да е добра за банката счетоводна еквилибристика, без да е със свързано лице. Другата страна може да е напълно независима и читава, трябва просто и тя да има изгода. Тук Соравия пасва. Ако е така, ПИБ получава само на хартия читав актив в баланса си, който носи малко приход и ЕЦБ няма да ги накарат да го отпишат веднага. Win-win обаче повече за Соравия. Дано нещо пуснат там.
          Всички правим заключения на базата на допускания, след като информацията не е достатъчна.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            Е тук е ключовия момент. Да успеят да убедят, че нещата са реални а не счетоводни врътки с подставено лице. По принцип отдавна работят по проблема и ми се иска да са реални нещата. Дори да са кредитирали сделката ако Соравия развие проекта може да бъде успешен и за ПИБ.
            Грешиш в няколко неща. Първо, може да е добра за банката счетоводна еквилибристика, без да е със свързано лице. Другата страна може да е напълно независима и читава, трябва просто и тя да има изгода. Тук Соравия пасва. Ако е така, ПИБ получава само на хартия читав актив в баланса си, който носи малко приход и ЕЦБ няма да ги накарат да го отпишат веднага. Win-win обаче повече за Соравия. Дано нещо пуснат там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

              Мисля, че този път са сериозни защото пред ЕЦБ няма да им минат старите врътки.
              Има нещо такова. Като погледнеш как е при другите с по-осезаемите активи като райфайзен, дск ... т.н. - тази печалба не изглежда толкова помпозна, И други има с по над 100 мил. , т.е. горе-долу пропорционално на актива
              Last edited by precakanoto; 01.02.2019, 19:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Това искаме всички, а не замазване на очи и прикриване на проблеми ! Това се отнася за всички компании на борсата. За да се върне доверието и инвеститорите, всякакви врътки трябва да престанат.
                Мисля, че този път са сериозни защото пред ЕЦБ няма да им минат старите врътки.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Само на мен ли ми направи впечатление че кредитният потрфейл е нараснал с близо 10% :?
                  http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                  Коментар


                  • И да допълня само, че в крайна сметка в цените на акциите е отразено и доверието.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                      Е тук е ключовия момент. Да успеят да убедят, че нещата са реални а не счетоводни врътки с подставено лице. По принцип отдавна работят по проблема и ми се иска да са реални нещата. Дори да са кредитирали сделката ако Соравия развие проекта може да бъде успешен и за ПИБ.
                      Това искаме всички, а не замазване на очи и прикриване на проблеми ! Това се отнася за всички компании на борсата. За да се върне доверието и инвеститорите, всякакви врътки трябва да престанат.

                      Коментар


                      • не бих казал, че е нагласено, но странното е, че не се чу нищо за тази голяма сделка миналата година, когато е станала вече факт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                          Те са супер успешни. Даже държавата им продаде друга банка.
                          Факт
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Добро утро
                            Само лека съпоставка, без да искам да казвам нищо - другата банка, дето се издъни на тестовете преди 3 години, "изведнъж" направи 20 милки печалба за тримесечие, че даже ги и декларира, при положение че досега в продължение на години все е била около нулата с нетната печалба...
                            Не е препоръкЪ
                            Те са супер успешни. Даже държавата им продаде друга банка.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Търговията с акции е самостоятелно занимание ! На мен ми изглежда прекалено нагласено всичко, особено пък от компания, която не се ползва с голямо доверие.
                              Това е лично и само мое мнение !
                              Е тук е ключовия момент. Да успеят да убедят, че нещата са реални а не счетоводни врътки с подставено лице. По принцип отдавна работят по проблема и ми се иска да са реални нещата. Дори да са кредитирали сделката ако Соравия развие проекта може да бъде успешен и за ПИБ.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Любопитни моменти са, че сделката е в самия край на годината, и това се случва точно преди проверките. Всеки сам да си прави изводите.
                                Добро утро
                                Само лека съпоставка, без да искам да казвам нищо - другата банка, дето се издъни на тестовете преди 3 години, "изведнъж" направи 20 милки печалба за тримесечие, че даже ги и декларира, при положение че досега в продължение на години все е била около нулата с нетната печалба...
                                Не е препоръкЪ
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X