IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
    Някой обърна ли внимание при какво количество акции увеличението се приема за успешно? И някой направи ли сметка колко пъти повече акции от този минимум се търсят от пазара? Питам, защото е много хубаво да се надъхваме, че банката иска да прави увеличение на капитала чрез издаване на нови акции за 200 милиона, но ако например вземат от пазара само 20 милиона, тогава играта е 10 пъти по-различна, отколкото при очаквания максимум.

    P.S. Имам няколко акции и е в мой интерес цената да е много висока, увеличението да е успешно, и всички акции да се запишат.
    И на мен ми направи впечатление ниския праг на успешност....

    Мажо не държеше ли над 80-85 % от акциите (извинявам се предварително ако греша !!!). След като определя цена от 5 лв за справедлива и "добра" за 1 акция, е логично той да си запише полагащите му се акции ?

    Тогава защо слага толкова нисък праг.... И аз не виждам друг прочит освен, че:
    1.) Не смята тази цена за добра за да си закупи всички полагащи му се акции, т.е. да гарантира минимум близък до пропорцията на делът му в момента;
    2.) Гласи се да купи около минимума, за да осигури успешността на увеличението, пък ако някой друг се излъже - добре дошъл;

    P.S. Уточнявам, че изцяло съм се абстрахирал коя е акцията и силните/слабите черти на дружеството или неговата история до момента ! Мнението ми е базирано само на обявените числа в увеличението. Мнението ми може да се "Copy-paste"-не за всяко увеличение, при което имаме мажо с над 50% дял, а целта е за успешност е 10 %....




    Коментар


    • ами написали са , че са били "обезпечени вземания". На мен, като не специалист, ми звучи, че трябва сравнително лесно да се вземе сумата по кредитите. Иначе що ще се наричат така? Смешно е да говорим за някакви едноцифрение проценти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        Не ми е ясно продадените кредити за колко са продадени? 538 млн. лв ли е продажната цена или тя не се съобщава?
        В комарджийските среди просрочените дългове ги изкупуват по 30 цента за долар. В средите на банковите обирджии не знам по колко ги изкупуват.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Ето как са подочули от Капитал на каква цена развързват лошите кредити. Не става въпрос за тези на въпросните на ПИБ.
          https://www.capital.bg/biznes/finans...shite_krediti/

          По неофициална информация, на база на някои от по-едрите сделки досега, пакетите от банкови кредити се изкупуват на 3% от номинала за най-старите и трудно събираеми дългове, до 20-30% за по-пресните. Това означава, че за портфейл от 100 млн. лв. несъбрани заеми банката взима между 3 и 30 млн. лв
          _______________________________
          Щедро сееш, едро жънеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            В този случай не е важна само цената на продажбата ами и на колко процента са били провизирани. Защото ако са провизирани на 100 % и пакета е продаден за 40 % от номинала ,само то това банката е на 215 милиона на плюс ...
            Процента е доста по надолу според мен, купуват ги за мах 10%. Бях гледал за Пощальоните някъде толкова.
            _______________________________
            Щедро сееш, едро жънеш.

            Коментар


            • Някой обърна ли внимание при какво количество акции увеличението се приема за успешно? И някой направи ли сметка колко пъти повече акции от този минимум се търсят от пазара? Питам, защото е много хубаво да се надъхваме, че банката иска да прави увеличение на капитала чрез издаване на нови акции за 200 милиона, но ако например вземат от пазара само 20 милиона, тогава играта е 10 пъти по-различна, отколкото при очаквания максимум.

              P.S. Имам няколко акции и е в мой интерес цената да е много висока, увеличението да е успешно, и всички акции да се запишат.
              Last edited by Иван Давидов; 21.12.2019, 15:57.

              Коментар


              • Хубаво се самонадъхвате, аз няма да напиша нищо, щото от пр отдела ще звъннат на инвестора и ще ме изтрият, та затова и няма да се хабя. И тук, както и при петя сервитьорката, единственият вариант да минат подобни увеличения и предлагания, е съответният човек с главно Б да "посъветва" съответните ПФ, че ще им се случи случка, ако не запишат. Парите на пенсионерите след 20 години кучета ги яли, но пък без успешни увеличения тук и при оная другата инвест банка, влизането в ЕРМ2 е мираж. Ма ние и в Шенген така влизаме от поне 7-8 години, та... Цугцванг отвсякъде

                П.С. За продадените кредити - съчнения по картинка са всички коментари досега - 40% не помня някой да е постигал при продажба на такива пакети, често дори числата са едноцифрени като проценти. Ма кой ли съм аз, че да обсъждам великата фибанка. ЪЪЪЪЪЪЪЪЪППППППП 5 ЛЕВА Минимум
                Не е препоръкЪ
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  Не ми е ясно продадените кредити за колко са продадени? 538 млн. лв ли е продажната цена или тя не се съобщава?
                  По-важното е, че се отървава...Добре е, че има кой да. ги купи. Най-сетне тая пущина ще взвеме да отлепи от дъното! Добре, че допълних онзи ден, ама трябваше повече .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                    Не ми е ясно продадените кредити за колко са продадени? 538 млн. лв ли е продажната цена или тя не се съобщава?
                    В този случай не е важна само цената на продажбата ами и на колко процента са били провизирани. Защото ако са провизирани на 100 % и пакета е продаден за 40 % от номинала ,само то това банката е на 215 милиона на плюс ...
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                      Не ми е ясно продадените кредити за колко са продадени? 538 млн. лв ли е продажната цена или тя не се съобщава?
                      Tова не знам да е имало банка, която да го е обявявала. Подобни продажби последните години бяха направени от Уникредит, Пощенска, ОББ и други. Важното тук е, че са се отървали от кредити, по които са имали само разходи и ще могат да използват свежи пари.

                      Коментар


                      • Не ми е ясно продадените кредити за колко са продадени? 538 млн. лв ли е продажната цена или тя не се съобщава?

                        Коментар


                        • "Емисионната цена на новите акции е възможно да претърпи промени,като в този случай ще бъде своевременно оповестена в проспекта или допълнение към проспекта на емитета,преди публикуването на съобщението за начало на публичното предлагане" Щеше да е по добре ако това последното го нямаше......Банките се активизират в много интересен момент за БФБ ......интересно до къде ще я докарат.......тук например за дивидент нищо не обещават ,чакаме Петя сервиьорката какво че натдаде
                          Между другото имаме и емисия облигации за 30мил евро на фиксирана 8 процента лихва.......даже звучи по добре към настоящия етап ми се струва........никога не съм си купувал облигации ,как става?
                          Last edited by спекуланта; 20.12.2019, 23:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Нямам тук, ..но .дано да стане ...Защо пък не , при ЦКБ преди време беше аналогично - при пазарна цена от 1 лев направиха увеличение на 1.5
                            ...явно са направили сондажи - дълбоки ...щото доста време им трябваше да го измислят...

                            Стой си в ССВ.....Такова увеличение предполага само мажо и как излъгахме ЕЦБ...а те това чакат ли..

                            Коментар


                            • Понеделник към 5 лева

                              Коментар


                              • Сигурно и няма да изпадне от индекса, както се беше запътила

                                Коментар

                                Working...
                                X