IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
    ДП и компания.
    на момчето акции от банки не му трябват....на баир лозе.. по-добре е да дърпя яко кредити през подставени фирми , а после от контролните органи да казват, че нямал нищо общо с цитирани дружества...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Капитал спекуларит за влизане на международни институции като акционери през това увеличение.. Ако това стане вече ще е върха на сладоледа.. май е твърде хубово..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Ама ако има мераклия (или посочено лице) , който да запише цялата емисия и мажовците да станат трима

        ДП и компания.

        Коментар


        • Ама ако има мераклия (или посочено лице) , който да запише цялата емисия и мажовците да станат трима
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Чудесни новини! Групирани в един ден за мен означава, че:
            1. Продажбата на кредитите, заедно с годишната печалба, която ще се покаже и капитализира, ще е достъчно(или с няколко М разлика) за изпълнение на изискванията за капитал.
            2. Вдигането на капитал за смешната(за водеща банка) сума от 20М е по-скоро реверанс към ЕЦБ.

            Отделно е 20М, защото иначе мажо ще мине 90% и ще има търгово. Не ми се смята в момента колко е мин. цена на увеличението.
            Успех на всички утре!

            Коментар


            • ПИБ ще опита да набере рекордните 200 млн. лв. от борсата.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                ЕЦБ каза да ПИБ да намерят 262 млн.евро ...... двамата мажовци държат 85% от акциите ...... за да си запазят дела ще трябва да намерят 223 млн.евро ........ кауза пердута ми се струва това начинание, а и VW нищо не казват за кремиковци...
                не са длъжни да си запазят дела

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                  Radev, пазарът не е счетоводство и тъпа сметка, която всеки хамстер може, да направи. Има и психологична компонента, която в момента е нормално да е с определяща тежест. Две
                  и две е само в учебниците.
                  Тук се гледат и други неща. Включително житието и битието на цеко от алеко.
                  сигурен съм съм че хамстер като тебе въобще не ми е разбрал мисълта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                    Radev, пазарът не е счетоводство и тъпа сметка, която всеки хамстер може, да направи. Има и психологична компонента, която в момента е нормално да е с определяща тежест. Две
                    и две е само в учебниците.
                    Тук се гледат и други неща. Включително житието и битието на цеко от алеко.
                    всичко е математика. ако беше психология най успешните финансисти щаяха да са психолозите.ама на практика са математиците

                    Коментар


                    • Radev, пазарът не е счетоводство и тъпа сметка, която всеки хамстер може, да направи. Има и психологична компонента, която в момента е нормално да е с определяща тежест. Две
                      и две е само в учебниците.
                      Тук се гледат и други неща. Включително житието и битието на цеко от алеко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        ЕЦБ каза да ПИБ да намерят 262 млн.евро ...... двамата мажовци държат 85% от акциите ...... за да си запазят дела ще трябва да намерят 223 млн.евро ........ кауза пердута ми се струва това начинание, а и VW нищо не казват за кремиковци...
                        при цена 5 лева не е баш такава сметката

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Просто тези мажоритари не ги виждам да се бръкнат за да капитализират банката.
                          ЕЦБ каза да ПИБ да намерят 262 млн.евро ...... двамата мажовци държат 85% от акциите ...... за да си запазят дела ще трябва да намерят 223 млн.евро ........ кауза пердута ми се струва това начинание, а и VW нищо не казват за кремиковци...
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                            3. Мажо няма намерение да запише нито една акция, но банката има потвърден интерес за 4 млн. нови акции - съществуващ/и акционер/и (например ПФ-та) или напълно нов акционер.

                            Просто тези мажоритари не ги виждам да се бръкнат за да капитализират банката.
                            С други думи правят се едни мероприятия според предписанията на ЕЦБ,пък каквото се получи "здраве да е,работили са по въпроса".Явно според мажо банката си е добре и той няма намерение да записва нищо...дали увеличението ще е успешно също не е от особенно значение
                            Last edited by спекуланта; 21.12.2019, 21:27.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                              И на мен ми направи впечатление ниския праг на успешност....

                              Мажо не държеше ли над 80-85 % от акциите (извинявам се предварително ако греша !!!). След като определя цена от 5 лв за справедлива и "добра" за 1 акция, е логично той да си запише полагащите му се акции ?

                              Тогава защо слага толкова нисък праг.... И аз не виждам друг прочит освен, че:
                              1.) Не смята тази цена за добра за да си закупи всички полагащи му се акции, т.е. да гарантира минимум близък до пропорцията на делът му в момента;
                              2.) Гласи се да купи около минимума, за да осигури успешността на увеличението, пък ако някой друг се излъже - добре дошъл;

                              P.S. Уточнявам, че изцяло съм се абстрахирал коя е акцията и силните/слабите черти на дружеството или неговата история до момента ! Мнението ми е базирано само на обявените числа в увеличението. Мнението ми може да се "Copy-paste"-не за всяко увеличение, при което имаме мажо с над 50% дял, а целта е за успешност е 10 %....



                              3. Мажо няма намерение да запише нито една акция, но банката има потвърден интерес за 4 млн. нови акции - съществуващ/и акционер/и (например ПФ-та) или напълно нов акционер.

                              Просто тези мажоритари не ги виждам да се бръкнат за да капитализират банката.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                                ами написали са , че са били "обезпечени вземания". На мен, като не специалист, ми звучи, че трябва сравнително лесно да се вземе сумата по кредитите. Иначе що ще се наричат така? Смешно е да говорим за някакви едноцифрение проценти
                                Не е така според мен. Първо има един кредит и едни големи лихви начислявани с години, всичко сумирано и определено като необслужен кредит, а насреща има актив който е доста под тази сума. Като предположим и самата процедура по осребряване на вземанията , отидаха едни години и по добре я ги продай.. Ама онзи който ги купува има заложена солидна премия, калкулирана в бъдещите вземания от реализацията на активите, така че едноцифрените са реални според мен.
                                _______________________________
                                Щедро сееш, едро жънеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X