IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=див осорляк;n3543606]абе какви 240 милкилиона бре? От вестници и билети ли,които са през 10 %, ай стига .Артии немам ама съм турнал там едни 5 лв в банката

    240 милки годишно като го разделиш на 2000-3000 лафки, оборота на един обект излиза горе-долу точно колкото с голям зор да се плати на продавачките и да се покрият режиините.
    Last edited by mibova; 23.02.2020, 11:25.

    Коментар


    • Last edited by див осорляк; 23.02.2020, 21:52. Причина: или всичко коментар или нищо

      Коментар


      • Лафка фалира, а ПИБ и е дала заем от 24 мил.
        МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

        Коментар


        • Според "независимите" Капитал - "Веригата има заем към ПИБ и акциите на дружеството са заложени като обезпечение пред банката, като задължението е малко над 24 млн. лв. според последния отчет. Приходите на компанията са 240 млн. лв..." - реално ако е така при оборот от 240 000 000 лева - остатъчен кредит от 24 000 000 е много малък. Да не говорим, че ПИБ сигурно имат и допълнително обезпечение, щом сега правят кредита предсрочно изискуем. За мен това е добър знак от сегашния мениджмънт на банката - явно бранят своите интереси. Пак не виждам драма, обикновена търговска практика.

          Коментар


          • От публичния търгавски регистър е видно, че всички залози на търговско предприятие на "Техномаркет България" АД в полза на "Първа инвестиционна банка" АД са заличени, което означава, че кредитите са погасени. Ако има някакви останали те са за дребни суми.

            "Лафка маркет" АД обаче има един залог на търговско предприятие в "Първа инвестиционна банка" АД. Други залоги няма. Този залог е за сумата от 34 400 000 лева. Как ще се събират сега тези пари...интересно какво е обезпечението на кредита. Дано не се окаже, че са 1500 павилиона

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

              "Продажбата" на Техномаркет стана чрез кредит от ББР. Но в статията на Медиапул пише, че Лафка е заложена в полза на ПИб за кредит от 34,5 млн. Би следвало да го има ТР но сега не мога да проверявам.
              Има го
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                Не е много сигурно. Основния кредитор на бизнесите около Пеевски стана ББР. Даже в края на миналата година имаше новини на нов голям кредит, част от който отиде за погасяване на дълга към ПИБ. Не си спомням детайлите, може и да е било по линия на Техномаркет, но като цяло имаше някакъв процес на пренасочване към ББР.
                "Продажбата" на Техномаркет стана чрез кредит от ББР. Но в статията на Медиапул пише, че Лафка е заложена в полза на ПИб за кредит от 34,5 млн. Би следвало да го има ТР но сега не мога да проверявам.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                  Моята версия е, че някой се опита да мине ниско при внасянето на лептата, базирайки се вероятно на "борсова цена", събаряйки последната. Това явно не се хареса на отсрещната страна и използваха няколко лоста да отложат увеличението, докато се постигне някаква цена. Може би няма да е 5, но очевидно и 3 няма да е. Ще се гледаме мача...
                  Имам.
                  Странни са ми тия теории на конспирацията при условие че фибата зорлем прави едни 30К оборот на ден. За какви манипулации можем да говорим? Ми то некой да рече да си продаде акциите че да купи нова тойота и айде едни 10% надолу. Ясно е че при тия условия нито мажовците нито потенциалните купувачи ги еве борсовата цена. Аз ако взема да купя 5 акции и цената скочи с 5%, ще кажеш че съм агент на Цеко и подпирам банката ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Струва ми се тя да е една от основните причини заради които БХ реши да отложи летящия старт към чакалнята на еврото...
                    Причини за отлагането на летящия старт много: сред тях са ниските доходи, манипулираните данни за разстежа на икономиката и не на последно място внасянето в последния момент на закона от Менда Стоянова.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Лафка затваря а била заложена за 34 млн. ...... Още един скелет.
                      Не е много сигурно. Основния кредитор на бизнесите около Пеевски стана ББР. Даже в края на миналата година имаше новини на нов голям кредит, част от който отиде за погасяване на дълга към ПИБ. Не си спомням детайлите, може и да е било по линия на Техномаркет, но като цяло имаше някакъв процес на пренасочване към ББР.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Амин, с фибанкасъ всичко е възможно.
                        Струва ми се тя да е една от основните причини заради които БХ реши да отложи летящия старт към чакалнята на еврото...

                        Коментар


                        • Лафка затваря а била заложена за 34 млн. ...... Още един скелет.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                            Моята версия е, че някой се опита да мине ниско при внасянето на лептата, базирайки се вероятно на "борсова цена", събаряйки последната. Това явно не се хареса на отсрещната страна и използваха няколко лоста да отложат увеличението, докато се постигне някаква цена. Може би няма да е 5, но очевидно и 3 няма да е. Ще се гледаме мача...
                            Имам.
                            Амин, с фибанкасъ всичко е възможно. Но поради никаквата ми вяра, няма как да почна да усреднявам допълнително - каквото съм купил, купил съм и толкова, няма да взема повече, дори и това да значи пропуснати евентуални ползи. И не бих се учудил дори и увеличение да няма - все пак това е фибанкасъ. А и много странна импотентност откъм публични изяви при тях - обикновено заливат медиите с платени съобщения, сега тищина и омерта на макс - бахти публичната институция, която няма да драсне и два реда за най-значимото им съботие в последните 10 години, което КФН връща по някаква си причина. Ма иначе на бодряшки мурафети са най - почти като едно друго най, чак се зачудвам, че не е дошло и тук да тръства, ако и да бачка в друга банка
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Моята версия е, че някой се опита да мине ниско при внасянето на лептата, базирайки се вероятно на "борсова цена", събаряйки последната. Това явно не се хареса на отсрещната страна и използваха няколко лоста да отложат увеличението, докато се постигне някаква цена. Може би няма да е 5, но очевидно и 3 няма да е. Ще се гледаме мача...
                              Имам.
                              Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                              Коментар


                              • Признавам, че вчера може и да е имало елемент на свръхреакция. Намесата на модературата е била обяснима, но може-би неоправдана?
                                Хайде сега д а мислим спокойно и без ненужди междуметия.

                                Нахвърляме факти и обстоятелства:
                                Решение за проверка на активите на избрани български банки от ЕЦБ 2018
                                Официален период на проверката януари - юни 2019. Неофициално резултатите са ясни май, официален доклад 26 юли!
                                Оценката е добра, но има настойчива препоръка към 2 банки да предприемат капиталови мероприятия.
                                Инвестбанк е малка и твърде особена банка, не си заслужава да я коментираме.

                                Точно обратното е положението при ПИБ. Поради стечение на обстоятелствата, въпросът за разрешаване на проблема там се предвръща в стратегически и фокусира вниманието на всички нива в дължавата:

                                В периода август - декември се работи усилено за намиране на решение. Определени кръгове, които си измислят някакви техни основания, настойчиво и убедено мислят, че едва ли не проблемите на тази банка са основната и единствена пречка за влизане на Бг в Механизма. (Съвсем отделен въпрос е, че това не е точно вярно и проблемът с ПИБ е по-скоро е технически, но е факт, че в страната има такива вярвания и настроения. Важните причини за проблемите на Бг с Механизма са други).

                                Декемврви е обявен пакет от мерки.
                                - сключи договори за продажба на необслужвани от физически лица и юридически лица кредитни портфейли с общ размер над 500 млн. лв.
                                - емисия от облигации на стойност 30 млн. евро. Облигациите са безсрочни, дълбоко подчинени, необезпечени и неконвертируеми, и ще бъдат включени в капитала от първи ред на банката.
                                - да наберем между 20 и 200 млн. лева свеж ресурс.

                                Копирам текстове, може да е леко несвързано, но вие сте го минали този материал.

                                Обръщам специално внимание на едно акцентирано обстоятелство:
                                По информация на "Капитал" в опит да осигури по-бърза светлина за ERM II и банковия съюз правителството е сондирало за интерес към миноритарно участие в ПИБ международни институции като Европейската банка за възстановяване и развитие и Международната финансова корпорация.
                                Цитат

                                Какво иде да покаже това. Ето едно неангажиращо и крайно субективно становище от мен:
                                Проблемът с капиталовите мероприятия на ПИБ в един момент се превърна в държавен въпрос от стратегическо значение!

                                През януари 2020 Проспектът е в КФН.

                                Януари и февруари се работи трескаво по реализиране на главната национална задача, с огромно и дълготрайно стратегическо, съдбовно значение за страната.
                                Цари усилен труд, тече кореспонденция между ЕЦБ и БНБ и правителството. Всички са мотивирани до крайност. Толкова са надъхани, че вършат определени неща с елементи на необмислено прикриване и хвърлят обществото в смут.


                                На 17 февруари Борисов прокламира курс към пълен консенсус.
                                На 20 февруари КФН съобщава, че не потвърждава проспекта.
                                Абстрахираме се от обстоятелството, че по отколешна наша традиция, решението е станало известно в аванс на "наши отговорни другари".

                                Добре, аз съм лош, говоря някакви нехубави неща и този път ще се спра до това положение.
                                Няма да давам оценки.
                                Може би пък колегите ще споделят: Кажете ми, на какво ви прилича това??!
                                Ако колегите не могат или не искат, моля, домакините от инвестор, те да кажат!
                                Last edited by nachev; 21.02.2020, 10:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X