IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
    Колеги, а това, че баце казва, че ще се плащат акциите на пазарна цена какво има предвид? Според проспекта или според каква е сега цената на акцията? Как да го тълкуваме?
    Емисионната е 5 лв., какво има да се чудиш.. А баце толкова и разбира тези неща.. Използва израза "пазарна" защото и други инвеститори записвали на тази, не само ББР.. Той сигурно даже не знае че тези акции се търгуват и на борса

    Коментар


    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
      Батя, що не го написа това още вчера, щеше да спестиш излагацията на доста драскачи тука:-)
      Ее, недей с лошото, Б. Граам не е драскач а полезен форумец.. Всеки прави грешки и недоглеждания и именно това е идеята на форума - да си помагаме и подсещаме за разни детайли.

      Даже на хейтърите не трабва да се сърдим много, защото те са ни потенциалните купувачи на нашите акции по-натам във времето

      Коментар


      • Колеги, а това, че баце казва, че ще се плащат акциите на пазарна цена какво има предвид? Според проспекта или според каква е сега цената на акцията? Как да го тълкуваме?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          ББР бе създадена да финансира малкия бизнес, който по-трудно има достъп до добри условия по банково кредитиране. Не е създадена за да влиза почти два пъти по-скъпо като акционер в частна банка. Разбирам че собствениците на акции на ПИБ се кефят че им се наливат пари без да се размива капитала, та даже им правят и подарък от ББР, като размера на подаръка на акция се вижда много добре в цената от днес.

          Обаче за хората които нямат акции на ПИБ това е взимане от техните пари, за да се налее в чужди джобове. Ами не е като да е радостна новина, освен ако човек не е мазохист. Като знам как прокуратурата разследва някакви такива сделки, при тази конкретна сделка щетата за държавата е ясно още от днешната търговия. Но предполагам че на никой не му пука дали ще разследват някакъв поставен атакист за министър на икономиката или трудоустроения шеф на ББР
          ПФ на ТИМ наляха парите на пенсионерите в ЦКБ при емисионна 3,25 докато пазарната беше около левчето! Така че не е като да не сме виждали и по-фрапантни случаи.
          Тук поне оправданието е с една по-висша цел - ЕРМ 2
          И на мен не ми харесва че го направиха така, а не намериха начин да притиснат ММ, но това е положението.. Добрия инвеститор търси начин да се възползва от ситуацията, а не да си губи времето в неспирен хейт

          Коментар


          • Батя, що не го написа това още вчера, щеше да спестиш излагацията на доста драскачи тука:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Не пречи едно и също ИП да е купило общо 108 млн. права за няколко свои клиента. Явно и това е случая!
              Да, като се позамилсих май е така. Днес не ми се отдава мисленето мамка му......
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                И последно мнение без да ангажирам никого.
                Повечето Българи са странни птици. Много се дразнят когато друг Българин печели. Ако е Американец - няма проблем разбира се.
                Ето, спекулантите които купихме в ПИБ и ТРЕЙС постоянно четем как пътищата или системата или какво ли още не било зле.
                Разбира се хората които изразяват негативното си мнение обикновеновинаги са прави .
                Успех в инвестициите.
                Виж, между спекулиране и фундамент разликата е от земята до небето - и в двете цитирани от теб фирми фундаментът е алеле, майко, но това не пречи да спекулираш с тях, както едно време хората правеха кинти и от пени стокс като Химко и Крем-а. Вярвам, че ме разбираш Колкото до дразненето - тук много бъркаш, винаги съм поздравявал колегите за успешните сделки, съответно съм си казвал моите сполуки или несполуки (напоследък вторите преобладават при мен), така че, ако си спечелил от въпросните пени стокс - поздравления и още успехи желая. Това не променя мнението ми за фундамента на въпросните дружества!

                Успей и на теб и все по-успешни инвестиции да имаш, казвам го без грам ирония - всички се возим на една лодка, независимо дали го искаме
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ко? Ко? Ко рйечи? Мълчи, не се излагай, че е страшно - тези приказки за наивници на сбирките на мгерП с хъри кейна, не тук, може ли? Имам малко акции и скам цената да се вдигне, ма да си говорим небивалици, е меко казано несериозно - колкото и да падна нивото с навлизането на младото поколение от "гениЙ", все пак все още сме във форума на инвестор.бг
                  И последно мнение без да ангажирам никого.
                  Повечето Българи са странни птици. Много се дразнят когато друг Българин печели. Ако е Американец - няма проблем разбира се.
                  Ето, спекулантите които купихме в ПИБ и ТРЕЙС постоянно четем как пътищата или системата или какво ли още не било зле.
                  Разбира се хората които изразяват негативното си мнение обикновеновинаги са прави .
                  Успех в инвестициите.

                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение

                    Не е ли това целта на една банка за развитие? Дори да иставим ТАЗИ банка.
                    Досега и без това нито държавата, нито праветелството са инвестирали в българската икономика. През последните 30години мотото е да подпомагаме ЧУЖДИТЕ инвеститори, което е абсурдно, когато става за сметка на местните. Един пример - Германия инвестира 1,5 трилиона (!!!!) евро в компаниите си - само 9милиарда в Луфтханса с капитализация от 5 и то след инвестицията на държавата.

                    Общо ЕС инвестира 2,83трилиона (!) или 21,1% (!) от БВП. За Българиа това би означавало 23,8мрд лева (20% от 118,6мрд БВП в 2019) да се инвестират в БЪЛГАРСКИ предприятия, защото те са работодателите.

                    От какво се стархувате? Ако трябва да се критикува някой това е правителството - няма план, няма програма за инвецтиции в бъдещето. И затова са всичките злобни коментари тук. Никой не знае кой, защо, колко и кога. И никой не иска да поеме отговорност.
                    ББР бе създадена да финансира малкия бизнес, който по-трудно има достъп до добри условия по банково кредитиране. Не е създадена за да влиза почти два пъти по-скъпо като акционер в частна банка. Разбирам че собствениците на акции на ПИБ се кефят че им се наливат пари без да се размива капитала, та даже им правят и подарък от ББР, като размера на подаръка на акция се вижда много добре в цената от днес.

                    Обаче за хората които нямат акции на ПИБ това е взимане от техните пари, за да се налее в чужди джобове. Ами не е като да е радостна новина, освен ако човек не е мазохист. Като знам как прокуратурата разследва някакви такива сделки, при тази конкретна сделка щетата за държавата е ясно още от днешната търговия. Но предполагам че на никой не му пука дали ще разследват някакъв поставен атакист за министър на икономиката или трудоустроения шеф на ББР

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                      А да и да не забравяме че държавата може и два пъти да е спасявала банката ( в което не съм много убеден ) но и двата пъти е била на печалба, нали така?
                      Не е работа на държавата да спасява частни интереси на икономически субекти!

                      Държавата трябва да придобива дялове само тогава, когато даден бизнес е изпарил изцяло активите на мажоритар и миноритари и тя да спаси бизнеса единствено като стабилизиращ фактор за структурата на икономиката, а не като стабилизиращ фактор за акционерния капитал в ущърб на данъкоплатците!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        Така ... един инвеститор купи 108 млн. права а втори 2 млн. права. Сега става ясно, че държавата е купила малко над 77 млн. права .... Нещо данните ли са сбъркани или аз нещо не съм разбрал....?
                        Не пречи едно и също ИП да е купило общо 108 млн. права за няколко свои клиента. Явно и това е случая!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ко? Ко? Ко рйечи? Мълчи, не се излагай, че е страшно - тези приказки за наивници на сбирките на мгерП с хъри кейна, не тук, може ли? Имам малко акции и скам цената да се вдигне, ма да си говорим небивалици, е меко казано несериозно - колкото и да падна нивото с навлизането на младото поколение от "гениЙ", все пак все още сме във форума на инвестор.бг
                          Груйче, казал съм ти го, добре пишеш, но не си за инвестор.бг, брат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                            А да и да не забравяме че държавата може и два пъти да е спасявала банката ( в което не съм много убеден ) но и двата пъти е била на печалба, нали така?
                            Ко? Ко? Ко рйечи? Мълчи, не се излагай, че е страшно - тези приказки за наивници на сбирките на мгерП с хъри кейна, не тук, може ли? Имам малко акции и скам цената да се вдигне, ма да си говорим небивалици, е меко казано несериозно - колкото и да падна нивото с навлизането на младото поколение от "гениЙ", все пак все още сме във форума на инвестор.бг
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • ей много пишман икономисти, много нещо. То затова казват, че в пъкъла до българският казан няма дявол, щото няма смисъл, ако някой се опита да излезе -другите го дърпат за крака

                              Коментар


                              • А да и да не забравяме че държавата може и два пъти да е спасявала банката ( в което не съм много убеден ) но и двата пъти е била на печалба, нали така?
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X