IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • БОЙКО каза че довечара след 20 часа ще има новина за еврозоната .
    Ако новината е положителна в понеделник цената вече няма да е тази.
    Last edited by superexpert; 10.07.2020, 13:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

      Започнах леко да влизам тази седмица. Просто някакво такова чувство..... каквото стане де
      На борса с емоции, няма що.
      Last edited by X_Y; 09.07.2020, 20:38.

      Коментар


      • Забелязахте ли малко преди аукциона, как баба меца се спъна и се просна върху айсберга

        Коментар


        • Не ги разбирам някои колеги...
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

            Започнах леко да влизам тази седмица. Просто някакво такова чувство..... каквото стане де
            Така се прави, купува се ниско, И аз взех вчера и днес

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              Цената (пазарната) нямаше ли да се изравнява с Цената от увеличението ?

              Нали не бъркам, че това беше основната теза, която всички фенове прокламираха тук.... Променихте ли сантимента ли?
              Е бързаш де ! Тиквун нали каза, че след време ще продадат държавния дял с печалба, че дори и с лихвите отгоре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                От няколко дни трола Хари не се е появявал, спряха да ти плащат или си в отпуск?
                Кажи ни защо банката пада, защо пазара не вярва на държавата и кога това ще се промени?
                Почнаха да излизат мнения, че вратата за ЕРМ2 е затворена, отново, та какво става с 5те лв платени от всички нас и как ще си ги върнем? Да подготвяме ли студената вода за пореден път?
                Разбрахме, че нямаш акции, но поне дай отговор на тези въпроси?
                Нали съм бил трол, че и на гербаджия ме обиждахте. Защо се интересуваш от мнението на трол?
                Аз как не се интересувам от вашето мнение, не че не уважавам чуждо мнение, но просто нивото на пишещите е много ниско, хора без мисъл, и най-лошото е че 95% са злонамерени. Какво ме интересува какво мислят, но ти се интересуваш, аз какво мисля.
                Аз когато е трябвало съм казвал мнението си, защото съм човек с активна гражданска позиция, макар и в някакъв измислен без значене форум.
                За банката съм ви казал, когато трябваше и каквото трябваше, като мои мнения. Всичко тук е ясно за 3-4 г. напред. С новите два големи акционери, каквито няма в нито една друга сериозна компания, банката само ще расте и ще расте по-бързо отколкото досега. На теория може да фалира, на практика няма риск и няма как да стане, димек рисковете тук са много по-малко отколкото в началото на годината, заради акционери като милиардера и най-вече държавата. За цената ви казах също предната седмица. Тук се получи инреция от кофти миноритари в лицето на пенсионните, които бяха глупави да продават на 2 и нещо преди увеличението и те са инати и ще продават докато не ликвидират всичко - напук на логиката. Те ще се радват да падне цената временно, но виждаме, че акциите им се изкупуват, над 7 милиона са влезли от нови инвеститори, които нито един няма да продава под 3 или 4 или 5 лв., защото там е логиката.
                За ЕРМ2. Когато трябваше казвах позицията си. Каквото трябваше сигурно е направено, за мен още трябва да се направи. Примерно Горанов да се командирова в Брюксел и да не си тръгне оттам докато няма резултат - влизаме и ли не. И двете са резултат. Бойко и Президента вместо за СМСи, сега има и нова тема за полемика, трябва да говорят за ЕРМ2, журналистите трябва всеки ден да питат и да говорят на тези тема. Но общестовото е лениво, глупаво и хората не се интересуват от важните неща. Чакането свърши и това съм го казал. Сега сме Юли и ще разберем влизаме или не. Отиваме ли на избори и кога? Надеждата ми е в Бойко сега Юли да направи нещо, но като гледам, не чувам да ходи на екскурзия до Брюксел, където трябва да гръмне новината.
                За вируса съм ви казвал, това е Светона война, поредна, която се води не на фронта а с други средства, много по иновативно. Пушките, които пукат сега и резултата им оттеква точно като на война са т.н. ПСР тестове, които според създателят им, не са подходящи за епимиологочна обстановка. Всеки, които мисли, вижда нещата. Едни сърби ги видях и видяхме за какво става на въпрос. Всеки ги вижда, но се прави на ударен.
                Няма какво повече да се говори или пише.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                  Дори белгийците оттърваха гърците от ОББ на РВ 1.1 или 10% над балансовата стойност. При банките това е водещо, защото производствените предприятия имат машини, а банките като търговци на пари имат капитал, резерви и неразпределена печалба, с който ресурс да "произвеждат" доход.
                  Този фигурант В. Христов няма нужда да го рекламирате - много приказки и малко екшън. Освен това кой век сме? какви срещи? достатъчно е да се публикува достатъчно и редовно информация за дружеството по официалните, задължителни канали, а ако има инфо и дори да не е задължително, но полезно то ето това показва желание за прозрачност и грижа за акционерите!
                  Не разбирам коментара "другата банка"? Очевидно някой не знае, че има 4 банки на борсата - ПИБ, ЦКБ, Тексим и БАКБ, но не е за учуда - такава ни е инвестиционната среда и култура.
                  КБС изобщо не ги давай за пример - там нещата смърдят ужасяващо - няма такива безумни цени, на каквито купуват те, просто няма такива безумия. Като се почне от ДЗИ, мине се през СИБанк, та се стигне до ОББ. Вярно, че парите са като вестници, но все пак е удивителна способността им да купуват толкова скъпо - или са идиоти, или е нещо друго, което не следва да споменавам! А цена за Експресбанк така и не научихме, друг е въпросът къде е Експресбанк, къде е фибанкасъту и защо за едните имаше оферти и се случиха сделките, а тук освен държавата никой друг не ще. И не ми го давайте тоя аватар с хазартни мераци, то и Жирардели е собственик на разни неща, а за безработния Георгиу да не отварям реч.

                  Ма тук е така, поне цената да бяха забутали до 5-цата, че да облажи цацата, а то...
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                    Цената (пазарната) нямаше ли да се изравнява с Цената от увеличението ?

                    Нали не бъркам, че това беше основната теза, която всички фенове прокламираха тук.... Променихте ли сантимента ли?
                    След влизането на чешкия инвеститор може да са променили валутата от лв в чешки крони

                    https://tavex.bg/obmen-na-valuta/czk-cheshka-krona/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Цената (пазарната) нямаше ли да се изравнява с Цената от увеличението ?

                      Нали не бъркам, че това беше основната теза, която всички фенове прокламираха тук.... Променихте ли сантимента ли?
                      Започнах леко да влизам тази седмица. Просто някакво такова чувство..... каквото стане де

                      Коментар


                      • Цената (пазарната) нямаше ли да се изравнява с Цената от увеличението ?

                        Нали не бъркам, че това беше основната теза, която всички фенове прокламираха тук.... Променихте ли сантимента ли?

                        Коментар


                        • От няколко дни трола Хари не се е появявал, спряха да ти плащат или си в отпуск?
                          Кажи ни защо банката пада, защо пазара не вярва на държавата и кога това ще се промени?
                          Почнаха да излизат мнения, че вратата за ЕРМ2 е затворена, отново, та какво става с 5те лв платени от всички нас и как ще си ги върнем? Да подготвяме ли студената вода за пореден път?
                          Разбрахме, че нямаш акции, но поне дай отговор на тези въпроси?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                            Дори белгийците оттърваха гърците от ОББ на РВ 1.1 или 10% над балансовата стойност. При банките това е водещо, защото производствените предприятия имат машини, а банките като търговци на пари имат капитал, резерви и неразпределена печалба, с който ресурс да "произвеждат" доход.
                            Този фигурант В. Христов няма нужда да го рекламирате - много приказки и малко екшън. Освен това кой век сме? какви срещи? достатъчно е да се публикува достатъчно и редовно информация за дружеството по официалните, задължителни канали, а ако има инфо и дори да не е задължително, но полезно то ето това показва желание за прозрачност и грижа за акционерите!
                            Не разбирам коментара "другата банка"? Очевидно някой не знае, че има 4 банки на борсата - ПИБ, ЦКБ, Тексим и БАКБ, но не е за учуда - такава ни е инвестиционната среда и култура.
                            Другата банка е ЦКБ. - С първа инвестиционна са в индекса, отделно са в полезрението на ЕЦБ, като по-значими местни банки, а и тексим и бакб не са така интересни за играчорите и почти не ги коментират

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Q767 Разгледай мнение
                              мернах някакво антервЮ по нова ТВ- някакъв обясняваше, как увеличението е по балансова стойност към месец март която е 8лв
                              ми...то всичко ми граничи с безумие,не по време на чума
                              Дори белгийците оттърваха гърците от ОББ на РВ 1.1 или 10% над балансовата стойност. При банките това е водещо, защото производствените предприятия имат машини, а банките като търговци на пари имат капитал, резерви и неразпределена печалба, с който ресурс да "произвеждат" доход.
                              Този фигурант В. Христов няма нужда да го рекламирате - много приказки и малко екшън. Освен това кой век сме? какви срещи? достатъчно е да се публикува достатъчно и редовно информация за дружеството по официалните, задължителни канали, а ако има инфо и дори да не е задължително, но полезно то ето това показва желание за прозрачност и грижа за акционерите!
                              Не разбирам коментара "другата банка"? Очевидно някой не знае, че има 4 банки на борсата - ПИБ, ЦКБ, Тексим и БАКБ, но не е за учуда - такава ни е инвестиционната среда и култура.
                              IM d best

                              Коментар


                              • Интервю с Никола Бакалов - Главен изпълнителен директор на ПИБ:
                                https://nova.bg/news/view/2020/07/03...4%D0%B5%D0%BE/
                                Апелирам към ръководството на ПИБ да възобнови добрата практика от времето на Васил Христов и да започне отново да прави срещите с миноритарните акционери!

                                Коментар

                                Working...
                                X