IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    Когато вярваш, че акциите реално струват 5лв. при цена 1.7 да питаш за дивидент, вместо за обратно изкупуване, трябва да си малоумен
    Човека е много убеден.И държавата била всичко...
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Хари, ти колко пъти на ОСА задаваше въпроса за дивидент?
      Когато вярваш, че акциите реално струват 5лв. при цена 1.7 да питаш за дивидент, вместо за обратно изкупуване, трябва да си малоумен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Хари, ти колко пъти на ОСА задаваше въпроса за дивидент?
        То за да зададеш въпрос на ОСА трябва първо да имаш акции.

        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Да го кажем така. Индивидуалният инвеститор е Нищо. Пенсиите са Нещо. А Държавата е Всичко, тя може Всичко. Зависи Кой го задава този въпрос. Разликите са огромни.
          Не ми отговори на въпроса.Както и на въпроса колко акции купи на евтинията.....защото 1,7 е евтиния щом акцията струва 5 лева...... Особено на фона на интелектуално импотентния Влади Черешата, който твърдеше, че банката струва 8 лева на акция.....
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            Хари, ти колко пъти на ОСА задаваше въпроса за дивидент?
            Да го кажем така. Индивидуалният инвеститор е Нищо. Пенсиите са Нещо. А Държавата е Всичко, тя може Всичко. Зависи Кой го задава този въпрос. Разликите са огромни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
              След като Държавата може всичко, въпросите са към Мин на Икономиката. Какво прави за да расте Банката, Колко дивидент от печалбата ще поиска на ОСА?
              Хари, ти колко пъти на ОСА задаваше въпроса за дивидент?
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                За мен важното е мажоритаря да споделя печалбата с мен чрез дивидент и да управлява банката в интерес и на останалите акционери, когато и ако това стане тогава и 10 лв. може да стане акцията
                След като Държавата може всичко, въпросите са към Мин на Икономиката. Какво прави за да расте Банката, Колко дивидент от печалбата ще поиска на ОСА?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                  Да потретим ли кое е важното тук. Важното е икономическият цикъл, а Най-важното е промяната която настъпи миналата година,с надзора на ЕЦБ, Евро перспективата и не на последно място, че вече Държавата чрез ББР е акционер. Навсякъде по света влизането на Държавата за акционер е върховен плюс. Всичко става чрез Държавата. Това е основното, и щом Държавата е платила по 5 лв, кой си ти да продаваш на 1.70 да кажем, по-можещ си или какво? Държавата може всичко!
                  За мен важното е мажоритаря да споделя печалбата с мен чрез дивидент и да управлява банката в интерес и на останалите акционери, когато и ако това стане тогава и 10 лв. може да стане акцията

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                    Печалбата на ПИБ кога е била от значение? Те и по над 100 млн. са правили, така че тези очаквани 50-60 тази година никого не впечатляват.
                    Да потретим ли кое е важното тук. Важното е икономическият цикъл, а Най-важното е промяната която настъпи миналата година,с надзора на ЕЦБ, Евро перспективата и не на последно място, че вече Държавата чрез ББР е акционер. Навсякъде по света влизането на Държавата за акционер е върховен плюс. Всичко става чрез Държавата. Това е основното, и щом Държавата е платила по 5 лв, кой си ти да продаваш на 1.70 да кажем, по-можещ си или какво? Държавата може всичко!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                      Започвам да губя надежда. Аз горното го казах със саркастичен тон, защото имам акции от край време, и тук и в ЦКБ. Даже ако говорим за кю 2 ЦЦБ стои доста по-добре - удвоиха си резултата спрямо миналата година и печалбата им е малко под ПИБ, което им дава доста по-добри коефициенти в момента. За ПИБ мисля, че нищо друго освен дивидент не може да промени ситуацията или отново ако се заговори за продажба.
                      Аз пък на тези нива и с такива резултати започвам да имам надежда. За това започнах леко и по-малко да възстановявам тази позиция в портфейла си от много време насам на текущите нива. Пък ще видим.... Успех ти пожелавам и търпение!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                        В анализа на банка печалбата и свързаните с нея коефициенти нямат никакво значение, когато има недоверие в качеството на активите и кредитния портфейл. То нали за това иде реч при ПИБ от край време.
                        Затова и пазарът я "наказва" на тези ценови нива...
                        Какво би станало, ако се състави стабилно правителство, не на ГЕРБ, а на ИТН в тази ситуация?
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                          60 млн (очаквана) печалба, разделено на 149 млн акции е 40 ст. на акция. При 1,75 цена прави към 4,35 p/e
                          Разбира се това е чисто на хартия. Да вземат мажоритарите да споделят малко от тези стотинки
                          В анализа на банка печалбата и свързаните с нея коефициенти нямат никакво значение, когато има недоверие в качеството на активите и кредитния портфейл. То нали за това иде реч при ПИБ от край време.

                          Коментар


                          • 60 млн (очаквана) печалба, разделено на 149 млн акции е 40 ст. на акция. При 1,75 цена прави към 4,35 p/e
                            Разбира се това е чисто на хартия. Да вземат мажоритарите да споделят малко от тези стотинки
                            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                              Дали пък не биха впечатлили някой ако така продължава.... ще поживеем, ще видим.Всяко нещо си има критична точка.
                              Започвам да губя надежда. Аз горното го казах със саркастичен тон, защото имам акции от край време, и тук и в ЦКБ. Даже ако говорим за кю 2 ЦЦБ стои доста по-добре - удвоиха си резултата спрямо миналата година и печалбата им е малко под ПИБ, което им дава доста по-добри коефициенти в момента. За ПИБ мисля, че нищо друго освен дивидент не може да промени ситуацията или отново ако се заговори за продажба.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                                Чета и не гледам никой да каже нещо за 25% ръста на печалбата за полугодието?
                                Това с печалбите го знаем . Кажи къде са коректните мажоритари?
                                Не съм гледал отчета но не забравай да разделиш печалбата на много милионни артии накрая .
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X