IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    Да потретим ли кое е важното тук. Важното е икономическият цикъл, а Най-важното е промяната която настъпи миналата година,с надзора на ЕЦБ, Евро перспективата и не на последно място, че вече Държавата чрез ББР е акционер. Навсякъде по света влизането на Държавата за акционер е върховен плюс. Всичко става чрез Държавата. Това е основното, и щом Държавата е платила по 5 лв, кой си ти да продаваш на 1.70 да кажем, по-можещ си или какво? Държавата може всичко!
    За мен важното е мажоритаря да споделя печалбата с мен чрез дивидент и да управлява банката в интерес и на останалите акционери, когато и ако това стане тогава и 10 лв. може да стане акцията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
      Печалбата на ПИБ кога е била от значение? Те и по над 100 млн. са правили, така че тези очаквани 50-60 тази година никого не впечатляват.
      Да потретим ли кое е важното тук. Важното е икономическият цикъл, а Най-важното е промяната която настъпи миналата година,с надзора на ЕЦБ, Евро перспективата и не на последно място, че вече Държавата чрез ББР е акционер. Навсякъде по света влизането на Държавата за акционер е върховен плюс. Всичко става чрез Държавата. Това е основното, и щом Държавата е платила по 5 лв, кой си ти да продаваш на 1.70 да кажем, по-можещ си или какво? Държавата може всичко!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

        Започвам да губя надежда. Аз горното го казах със саркастичен тон, защото имам акции от край време, и тук и в ЦКБ. Даже ако говорим за кю 2 ЦЦБ стои доста по-добре - удвоиха си резултата спрямо миналата година и печалбата им е малко под ПИБ, което им дава доста по-добри коефициенти в момента. За ПИБ мисля, че нищо друго освен дивидент не може да промени ситуацията или отново ако се заговори за продажба.
        Аз пък на тези нива и с такива резултати започвам да имам надежда. За това започнах леко и по-малко да възстановявам тази позиция в портфейла си от много време насам на текущите нива. Пък ще видим.... Успех ти пожелавам и търпение!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

          В анализа на банка печалбата и свързаните с нея коефициенти нямат никакво значение, когато има недоверие в качеството на активите и кредитния портфейл. То нали за това иде реч при ПИБ от край време.
          Затова и пазарът я "наказва" на тези ценови нива...
          Какво би станало, ако се състави стабилно правителство, не на ГЕРБ, а на ИТН в тази ситуация?
          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
            60 млн (очаквана) печалба, разделено на 149 млн акции е 40 ст. на акция. При 1,75 цена прави към 4,35 p/e
            Разбира се това е чисто на хартия. Да вземат мажоритарите да споделят малко от тези стотинки
            В анализа на банка печалбата и свързаните с нея коефициенти нямат никакво значение, когато има недоверие в качеството на активите и кредитния портфейл. То нали за това иде реч при ПИБ от край време.

            Коментар


            • 60 млн (очаквана) печалба, разделено на 149 млн акции е 40 ст. на акция. При 1,75 цена прави към 4,35 p/e
              Разбира се това е чисто на хартия. Да вземат мажоритарите да споделят малко от тези стотинки
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                Дали пък не биха впечатлили някой ако така продължава.... ще поживеем, ще видим.Всяко нещо си има критична точка.
                Започвам да губя надежда. Аз горното го казах със саркастичен тон, защото имам акции от край време, и тук и в ЦКБ. Даже ако говорим за кю 2 ЦЦБ стои доста по-добре - удвоиха си резултата спрямо миналата година и печалбата им е малко под ПИБ, което им дава доста по-добри коефициенти в момента. За ПИБ мисля, че нищо друго освен дивидент не може да промени ситуацията или отново ако се заговори за продажба.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                  Чета и не гледам никой да каже нещо за 25% ръста на печалбата за полугодието?
                  Това с печалбите го знаем . Кажи къде са коректните мажоритари?
                  Не съм гледал отчета но не забравай да разделиш печалбата на много милионни артии накрая .
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
                    Печалбата на ПИБ кога е била от значение? Те и по над 100 млн. са правили, така че тези очаквани 50-60 тази година никого не впечатляват.
                    Дали пък не биха впечатлили някой ако така продължава.... ще поживеем, ще видим.Всяко нещо си има критична точка.

                    Коментар


                    • Печалбата на ПИБ кога е била от значение? Те и по над 100 млн. са правили, така че тези очаквани 50-60 тази година никого не впечатляват.

                      Коментар


                      • Чета и не гледам никой да каже нещо за 25% ръста на печалбата за полугодието?
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Писах на Мая с копие Мика З. Надявам се да уважи сигнала ми и да разследва кой манипулира цената на акцията. Щом държавата записва на 5 лв, може ли Пенсионно да продава на загуба под 2 лв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                            Човекът казва, че трябва държавен човек в Надзора на банката. И е прав, такъв очевидно не е имало една година. Държавата, и В. Панев го казваше, трябва да си търси интереса и правата с тази солидна дялова инвестиция. Да търси развитие на банката, печалби, дивиденти и излизане на печалба.
                            Само кухави като Здравко, Посредниците и Пенсионните не могат да разберат това.
                            Симчо пиши на Мика да измисли нещо и за патката. Гаранционен фонд, нещо, да възстановят някоя стинка.
                            Тука ще е същото..
                            Като продадеш около левчето се набии у зърнените, там е перспективни, че и активи имат.... а и цената ниска лесно ще направи дабъл.
                            Препоръка е само за симчо.
                            Last edited by polax; 29.07.2021, 17:50.

                            Коментар


                            • Само пиб и сръпска музика!
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Абе ти що се правиш на хахав ?

                                "Haдявaм ce aĸo aĸциитe ce ĸaчaт нaд или paвнo нa 5 лeвa, дa излeзeм мaĸcимaлнo бъpзo“, ĸaзa Πeтĸoв.

                                Toй e ĸaтeгopичeн, чe нe e poлятa нa дъpжaвaтa дa дъpжи тaĸaвa инвecтиция.

                                https://www.economic.bg/bg/a/view/ki...XzOJe8httjyE5M
                                Държавата вече я е спасявала и преди тая банка Затова правилното е да излезе веднага, никога няма да види по-добри цени там

                                Коментар

                                Working...
                                X