IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един много използван прийом на българския мажоритар е да "изтощи" другите инвеститори, държащи големи миноритарни пакети, като "подпомага" поддържането на ниска цена и влаченето ѝ по дъното с години, докато в един момент омаломощеният голям миноритар склони да продаде на загуба. Примерите за това са вероятно десетки за последните години, а има и съвсем пресни. Възможно ли е и тук да видим такава стратегия? Мен това ме притеснява, въпреки че иначе виждам потенциал в банката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

      да в бляклиста съм
      дали е удобно да питам съфорумците-КВА ЯХТА за какви ЯХТСМЕНИ споменава-гледах му писанията-то в 99% писал за някаква ЯХТА.
      Надявам се админа да не забърше тази моя молба.

      Благодарско предварително за отговор
      Черна яхта с пиратско знаме на нея! Трюмовете й пълни с акции на Алтерко и ДОХ. Всяка вечер се вясва като кошмар при груйчо и не му дава мира.. вече повече от година

      Коментар


      • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение


        в блеклистата ли си вече?
        Ще е готино от блеклистата да организират едно събиране за опознаване, изглеждат ми интересни съфорумци
        да в бляклиста съм
        дали е удобно да питам съфорумците-КВА ЯХТА за какви ЯХТСМЕНИ споменава-гледах му писанията-то в 99% писал за някаква ЯХТА.
        Надявам се админа да не забърше тази моя молба.

        Благодарско предварително за отговор

        Коментар


        • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение


          в блеклистата ли си вече?
          Ще е готино от блеклистата да организират едно събиране за опознаване, изглеждат ми интересни съфорумци
          Очертава се форумна сбирка в пълен състав. Човека вече сам си пише със себе си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

            не му отваряй очите! това е ГРЕШНО!
            добре че има такива като него и ще трима-четерима - за да се ОРИЕНТИРАМЕ по правилно какво да купим какво да продадем!

            пп.НЕ Е ПРЕПОРЪКА

            в блеклистата ли си вече?
            Ще е готино от блеклистата да организират едно събиране за опознаване, изглеждат ми интересни съфорумци
            http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Можеш да питаш Греъм откога се продава ПИБ (апропо, горе-долу оттогава се продава и Райфайзен, SG от малко по-малко, една от другите също от тподобно време, но не на всяка цена), ....
              Верно е.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Батя, за пореден път ще ти го кажа .
                Няма какво да казваш,ами направо го заплаши с вкарване в прословутата ти, и много "страшна", "блок листа"


                Коментар


                • Много напрежение, много нещо. Сега дали няма потенциал все пак пред тази акция? Да не забравяме, че държавата е акционер. Да не забравяме и резултатите от изборите. И че ако направят правителство, тия хора като че да имат мозък в главата.
                  Аз не заемам страна, а просто имам от тази позиция. И питам, за да се ориентирам.
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Пак ли не се сещаш сам!?
                    Тогава се очакваше сделка! Само ти ли не си чул!? Пак ли от яхта са звъняли на всички, а теб са те пропуснали!?
                    Едно си гурйчо знае, едно си бае...
                    Май колкото и жокери да ти дава човек, ти си си кон с капаци.. Еми плувай както си знаеш тогава..
                    Батя, за пореден път ще ти го кажа - за банковия сектор имам повече инфо, отколкото имат твоите яхтсмени взети заедно. Можеш да питаш Греъм откога се продава ПИБ (апропо, горе-долу оттогава се продава и Райфайзен, SG от малко по-малко, една от другите също от тподобно време, но не на всяка цена), кой колко е предлагал (като за начало едни маляки) и т.н. Чекай си коленцето на чичикака и седи на телефона - няма лошо, засега стратегията работи, ма да ми обясняваш, че фибанкасъту следва да струва колкото чичанбанк в момента, като даже чичанбанк следвало още да расте, и да претендираш, че разбираш от финанси - ми аре немъ нужда.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Пак ли не се сещаш сам!?
                      Тогава се очакваше сделка! Само ти ли не си чул!? Пак ли от яхта са звъняли на всички, а теб са те пропуснали!?
                      Едно си гурйчо знае, едно си бае...
                      Май колкото и жокери да ти дава човек, ти си си кон с капаци.. Еми плувай както си знаеш тогава..
                      И се чакаше продажбата на терена в Кремиковци.....
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Батя, Георгиус го имаше и преди 5 години, но това не попречи цената да иде на 6+ лева, нали?....!
                        Пак ли не се сещаш сам!?
                        Тогава се очакваше сделка! Само ти ли не си чул!? Пак ли от яхта са звъняли на всички, а теб са те пропуснали!?
                        Едно си гурйчо знае, едно си бае...
                        Май колкото и жокери да ти дава човек, ти си си кон с капаци.. Еми плувай както си знаеш тогава..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Батя, Георгиус го имаше и преди 5 години, но това не попречи цената да иде на 6+ лева, нали? Какво се промени оттогава? Че аз виждам само положителни новини:
                          - минаха още един стрес тест, при това по критерии на ЕЦБ, а не на БНБ,
                          - държавата влезе като миноритар,
                          - чистят постоянно скелети от гардероба,
                          - печалбата им е супер (оперативната),
                          - отлично са позиционирани в сегмента, в който се печели най-много - картите, и т.н.

                          Сравни сега с чичанбанк отпреди 5 години:
                          - отнет лиценз за пране на пари,
                          - търг за продажбата им (два или три пъти, че не помня), на който се явява само един кандидат и то такъв, който е с 0 банков опит
                          - никакви стрес тестове, през които да са минали
                          - умряла държава, с 0 перспектива за евроинтеграция
                          - дадоха дивидент веднъж

                          Като сравня 1 (фибанкасъту) и 2 (чичанбанк), виждам поне 4 показателя, по които фибанкасъ бие категорично и само 1, по който чичанбанк бие - дивидентът, който е с история от точно веднъж. Е, разбира се, не се забравя седянката на коленце на чичикака, която има еквивалент само и единствено в туитовете на един годподин, за когото сега трябва да се говори или добро, или нищо. Отново да подчертая, че отношението ми към фибанкасъ е абсолютно непроменено от 2008!

                          MДДАААА, ПАЗАРА ИЗНАСЯ ЛЕКЦИЯ ЗА грую груев;-
                          1 200 8.080
                          1 300 8.060
                          3 1 151 8.040
                          1 10 000 8.020
                          8 18 596 8.000
                          6 26 000 7.980
                          3 600 7.960
                          4 1 300 7.940
                          2 642 7.920
                          6 1 206 7.900

                          59 995 акции; средна цена 7.991
                          8.120 550 2
                          8.140 973 4
                          8.160 850 3
                          8.180 415 3
                          8.200 423 3
                          8.220 350 2
                          8.240 650 3
                          8.260 850 3
                          8.280 920 4
                          8.300 550 4

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Батя, Георгиус го имаше и преди 5 години, но това не попречи цената да иде на 6+ лева, нали? Какво се промени оттогава? Че аз виждам само положителни новини:
                            - минаха още един стрес тест, при това по критерии на ЕЦБ, а не на БНБ,
                            - държавата влезе като миноритар,
                            - чистят постоянно скелети от гардероба,
                            - печалбата им е супер (оперативната),
                            - отлично са позиционирани в сегмента, в който се печели най-много - картите, и т.н.

                            Сравни сега с чичанбанк отпреди 5 години:
                            - отнет лиценз за пране на пари,
                            - търг за продажбата им (два или три пъти, че не помня), на който се явява само един кандидат и то такъв, който е с 0 банков опит
                            - никакви стрес тестове, през които да са минали
                            - умряла държава, с 0 перспектива за евроинтеграция
                            - дадоха дивидент веднъж

                            Като сравня 1 (фибанкасъту) и 2 (чичанбанк), виждам поне 4 показателя, по които фибанкасъ бие категорично и само 1, по който чичанбанк бие - дивидентът, който е с история от точно веднъж. Е, разбира се, не се забравя седянката на коленце на чичикака, която има еквивалент само и единствено в туитовете на един годподин, за когото сега трябва да се говори или добро, или нищо. Отново да подчертая, че отношението ми към фибанкасъ е абсолютно непроменено от 2008!
                            Спести ни размислите си, те не са от значение. Кажи само купуваш или продаваш, за да знам и да направя обратното.

                            Коментар


                            • Батя, Георгиус го имаше и преди 5 години, но това не попречи цената да иде на 6+ лева, нали? Какво се промени оттогава? Че аз виждам само положителни новини:
                              - минаха още един стрес тест, при това по критерии на ЕЦБ, а не на БНБ,
                              - държавата влезе като миноритар,
                              - чистят постоянно скелети от гардероба,
                              - печалбата им е супер (оперативната),
                              - отлично са позиционирани в сегмента, в който се печели най-много - картите, и т.н.

                              Сравни сега с чичанбанк отпреди 5 години:
                              - отнет лиценз за пране на пари,
                              - търг за продажбата им (два или три пъти, че не помня), на който се явява само един кандидат и то такъв, който е с 0 банков опит
                              - никакви стрес тестове, през които да са минали
                              - умряла държава, с 0 перспектива за евроинтеграция
                              - дадоха дивидент веднъж

                              Като сравня 1 (фибанкасъту) и 2 (чичанбанк), виждам поне 4 показателя, по които фибанкасъ бие категорично и само 1, по който чичанбанк бие - дивидентът, който е с история от точно веднъж. Е, разбира се, не се забравя седянката на коленце на чичикака, която има еквивалент само и единствено в туитовете на един годподин, за когото сега трябва да се говори или добро, или нищо. Отново да подчертая, че отношението ми към фибанкасъ е абсолютно непроменено от 2008!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Това се казва да си тъп, но упорит!!!
                                Има как, нали вече година и нещо пазара ти показва че има как и раликата ще става все по-голяма, колкото и да пискаш! Това че отказваш да видиш очевидни неща си е лично твой проблем!
                                Пак ще ти дам жокер.. там си нямат Гергеус, за разлика от тук... а когато имаш Гергеус и си му дал кредити колкото ти е собствения капитал... Хайде останалото да си го навържеш сам, а!? И ученик 3-ти клас би се справил!
                                не му отваряй очите! това е ГРЕШНО!
                                добре че има такива като него и ще трима-четерима - за да се ОРИЕНТИРАМЕ по правилно какво да купим какво да продадем!

                                пп.НЕ Е ПРЕПОРЪКА

                                Коментар

                                Working...
                                X