IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

    Къде ще я чакаш, на колко ?
    Зависи от обемите.... иска ми се под 1.70 но колко под.... ще видим

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
      Чакам я от утре да започвам да пълня по малко
      Къде ще я чакаш, на колко ?

      Коментар


      • Чакам я от утре да започвам да пълня по малко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

          Ще разберем скоро. Едно обаче ми прави впечатление - сериозното увеличение на таксите през 2022 година. Това е добре за бизнеса
          Колко е добре ще се разбере тепърва. Според мен само наливат вода в мелницата на Revolut, Phyre и други финтек компании които работят с много по-ниски такси от банките.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
            Тука темата с дивиденти е безсмислена. Това е ясно още от 2007 година.
            Ще разберем скоро. Едно обаче ми прави впечатление - сериозното увеличение на таксите през 2022 година. Това е добре за бизнеса

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Marie-Sophie Germain Разгледай мнение

              Кой да я купи? Още повече, че мажовците нямаха особено желание да я продават по адекватни цени. Имат я за нещо като бащиния, въпреки окуражаващите ги някога туитове, пускани от недотам блаженопочившия вече Каролев. Няма го, за съжаление, за да подгрява публиката с туитове....
              Хвърлиха спасителния пояс на ,,давещият се,,,,взе,че не се удави и чак сега се усетиха признаци на живот.Кой знае ,може и до сушата да стигне.А защо не и хълм да изкачи.
              Мои си виждания.

              Коментар


              • Дали ритейлът и по-гъвкавите КИС-ове ще надуят ПИБ е зар-работа. За себе си знам, че няма особен смисъл да гадая. Отчети, перспективи, тези неща имат по-малка роля на капиталовия ни пазар от фронтрънване на събития, процеси и друга деликатна информация, позволяваща спекула по позицията.

                По-старите кучета помнят последния такъв случай, когато слуховете за придобиване бяха качили всички на гондолата. Тогава Владо Каролев (Бог да го прости) имаше решаваща роля в тази спекула, от която вътрешни хора направиха доста добри пари. Не така се разви мачът при влизането на държавата (ББР) при последното увеличение на капитала. Тогава част от ритейла остана с пръст в уста (в по-добрия случай) и вероятно акцийки от 2020-а още се търкалят из хорските портфейли.

                Някои прибират по 20 ст., други чакат по левче, но и в двата случая стратегиите имат малко общо с бизнеса и печалбите на ПИБ. Въпросът е дали ще има някаква игричка през тази година. Ако няма, здраве да е, ако има, ще трябва да се показват рефлекси.

                П.П. Имам и аз зависнали бройки в дъното на портмонето. Но имам и още едно малко бид-че. Никога не съм участвал в лотарии и не съм търкал билетчета, но за ПИБ ще направя изключение

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                  Ми не знам какво не й е лошото на тази банка. Три пъти спасявана, никога не даваща дивидент и като цяло аполитична (т.е. който и да е на власт - все тая). Нещо като олицетворение на безвремието в държавата. Не че няма потенциал и сигурно опитните играчи правят пари тук (каквото и да значи това при тези обеми), но сериозен скок в цената го виждам само при продажба. Тогава не 5, не 8 (колкото бяха поискали тези наглеци), но и 10 лева може да стигне.
                  Кой да я купи? Още повече, че мажовците нямаха особено желание да я продават по адекватни цени. Имат я за нещо като бащиния, въпреки окуражаващите ги някога туитове, пускани от недотам блаженопочившия вече Каролев. Няма го, за съжаление, за да подгрява публиката с туитове....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Е, аз какво казах - че като има желание, всички действат, само тук се оправдат с решението на БНБ за една конкретна година, а за предходите 20 какво ги спираше?
                    Спираше ги компроментирания собствен капитал. Пазарни механизми
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                      Мисля, че е рано за големи ъпове..... но все някога ще изригне, банката не е чак толкова лоша, но трябва да се насложат положителни новини, а такива в момента няма. Ме е ясно и как ще си паснат с новата власт. Според мен след няколко месеца ще се види накъде ще е
                      Ми не знам какво не й е лошото на тази банка. Три пъти спасявана, никога не даваща дивидент и като цяло аполитична (т.е. който и да е на власт - все тая). Нещо като олицетворение на безвремието в държавата. Не че няма потенциал и сигурно опитните играчи правят пари тук (каквото и да значи това при тези обеми), но сериозен скок в цената го виждам само при продажба. Тогава не 5, не 8 (колкото бяха поискали тези наглеци), но и 10 лева може да стигне.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Ще видим какво ще стане, но мисля че това не е печелившата стратегия. Вероятно бичия тренд вече узря за включване в него и на компании от 2-ри, 3-ти ешалон. ПИБ е супер рискова акция заради кривите мажоритари, но все пак има солиден бизнес зад нея и вероятно в един момент пазара ще омаловажи рисковете и ще оцени по-високо шансовете. Тогава поскъпването може да е 2 лв., а не 20 ст.
                        Продължавам да стискам солиден пакет тук и да се надявам на положително развитие. Да видим дали търпението ми ще бъде зънаградено, както стана при повечето ми други позиции
                        Мисля, че е рано за големи ъпове..... но все някога ще изригне, банката не е чак толкова лоша, но трябва да се насложат положителни новини, а такива в момента няма. Ме е ясно и как ще си паснат с новата власт. Според мен след няколко месеца ще се види накъде ще е

                        Коментар


                        • Стискам и добавям!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                            Не ме кефи и продадох днес скромните си 10т. Ако падне на 1.60 ще взема пак и така си играя за 20на стотинки, колкото да не заспя. Иначе като обслужване са супер и имам няколко сметки..... ама с такива мажоритари няма щастие за миноритарите.....
                            Ще видим какво ще стане, но мисля че това не е печелившата стратегия. Вероятно бичия тренд вече узря за включване в него и на компании от 2-ри, 3-ти ешалон. ПИБ е супер рискова акция заради кривите мажоритари, но все пак има солиден бизнес зад нея и вероятно в един момент пазара ще омаловажи рисковете и ще оцени по-високо шансовете. Тогава поскъпването може да е 2 лв., а не 20 ст.
                            Продължавам да стискам солиден пакет тук и да се надявам на положително развитие. Да видим дали търпението ми ще бъде зънаградено, както стана при повечето ми други позиции

                            Коментар


                            • Не ме кефи и продадох днес скромните си 10т. Ако падне на 1.60 ще взема пак и така си играя за 20на стотинки, колкото да не заспя. Иначе като обслужване са супер и имам няколко сметки..... ама с такива мажоритари няма щастие за миноритарите.....

                              Коментар


                              • Тука темата с дивиденти е безсмислена. Това е ясно още от 2007 година.

                                Коментар

                                Working...
                                X