IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • нещо не са ви ясни основни неща - увеличение на капитала са гласува от акционерите на дружеството, не го решава ръководството. Странно е да има такива хора в този форум.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

      Това е интересният въпрос наистина. Все пак качествената промяна от миналата година, което наистина е голямо и не беше отразено по никакъв начин като допълнителен фундамент е това, че де факто държавата е миноритарен акционер, с не малък дял..
      И какъв фундамент е това?
      На всички е ясно, че това си беше чиста кражба от бюджета - купуване на акции на двойна цена от тази на пазара. В една нормална държава прокуратурата щеше да е повдигнала обвинения на половината ръководство на ПИБ, ББР и половината ни парламент.

      Не знам има ли нужда да ти обяснявам защо беше нужно това "увеличаване на капитала" и то през ББР. И как пак точно тази банка не успя да го набере а други като инвестбанк успяха? И дали не е било ясно много преди това колко точно няма да достигнат за ЕРМ и от къде ще могат да се вземат?

      Колкото до цената - тя се определя от пазара и възприятието на участниците. Харесва ли ти или не в БГ въпросната банка няма добро реноме(за което само тя си е виновна) и цената за мен пряко отразява начина им на работа последните 15 години. Аз като един бивш техен клиент едва ли ще си купя от техните акции макар да имам други на БФБ, а като клиент са ме загубили преди много години.
      Дори и да има хора желаещи да инвестират - едва ли биха го правили в банката която винаги има проблеми при стрес тестове(освен когато последните не са фиктивни от БНБ).

      Между другото ти последно колко дивидент получи?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        http://x3news.com/download/?id=522489

        Дали са поканили и ББР
        Това е интересният въпрос наистина. Все пак качествената промяна от миналата година, което наистина е голямо и не беше отразено по никакъв начин като допълнителен фундамент е това, че де факто държавата е миноритарен акционер, с не малък дял. Това е много, ако Кирил Петков отиде, дано отиде или защо не и В.Панев като депутат, да търсят народния и държавния интерес.
        Аз няма да отида, защото съм прекалено малък, няма кой да ме чуе за нищо. Но искам да знам, защото мисля, цялото общество трябва да знае, как се управляват парите на Пенсионните. Примерът с ИХеБе е прекалено пресен, как Вътрешарите, заедно с Пенсионното сготвиха и оглозгаха пакета на пенсионерите - КФН да провери - продаден ли е на загуба? Това искам да разбера и за ФИБ, като въпрос за тази среща, ИМА ЛИ ПЕНСИОННИ ДРУЖЕСТВА, КОИТО ДА ПРОДАВАТ АКЦИТЕ СИ НА ЗАГУБА? КФН да провери защо го правят, след като Държавата е записала на 5 лв., и след като при ИХеБе виждаме, че след като си продадат пакета следва покачване и съвсем други сметки, колко трябвало да струва? Та защо те продават евтино, кой ги кара?
        Иначе като причина за тази среща, може би е, че от банката искат да повдигнат духа и курса на акцията. Прекалено много се задържа под 2 лв., абсолютно незаслужено. Пак ще кажа, когато безработицата спада, заплатите и имотите растат, няма логика банкови акции да падат - така е и по цял свят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

          Аз така като гледам, Хари май е домакин на срещата
          портиера

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            ....и Хари?
            Аз така като гледам, Хари май е домакин на срещата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              http://x3news.com/download/?id=522489

              Дали са поканили и ББР
              и каква е причината за тази среща?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                http://x3news.com/download/?id=522489

                Дали са поканили и ББР
                ....и Хари?
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • http://x3news.com/download/?id=522489

                  Дали са поканили и ББР

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                    ЦКЕБЕ избухна. Сещайте се и тук какво следва.
                    Чак пък избухна )

                    Коментар


                    • Гледам закриват излишни офиси ,по-добре късно отколкото никога .)
                      Last edited by toto 2; 11.08.2021, 10:56.

                      Коментар


                      • ЦКЕБЕ избухна. Сещайте се и тук какво следва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                          Продават и натискат цената, защото още нямат пари да купят. Нали набиха над 40-50 милиона в Лещерко, 11канибала, ТСБ, СГЩ където никога няма да могат да излязат, никой няма да купува лъжите там.
                          Хари, Кои са тези, които правят всичко наобратно на което мислиш ? Май ти четат мислите и избирателно действат? На мен ми прилича на някакъв китайски изкуствен интелект. Как мислиш, има ли заговор срещу трезвата мисъл?

                          Коментар


                          • Продават и натискат цената, защото още нямат пари да купят. Нали набиха над 40-50 милиона в Лещерко, 11канибала, ТСБ, СГЩ където никога няма да могат да излязат, никой няма да купува лъжите там.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                              На тази цена си е перфектна, ще тръгне нагоре когато и дойде времето, някой я затапи, явно е решил, че и е рано
                              Съгласен. Точно както тръгна цената на Хим-а, от нищото, така ще има изненадани и при ПИБ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise
                                Тази банка е толкова пробита, аз дори си затворих всички сметки преди години при тях защото не желая никакъв досег с тях. До колкото съм чувал тя трябваше да е на мястото на КТБ. Интересно ми е какви са ви очакванията - акцията да стигне 5лв, 10лв, 15лв?
                                На тази цена си е перфектна, ще тръгне нагоре когато и дойде времето, някой я затапи, явно е решил, че и е рано

                                Коментар

                                Working...
                                X