IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Съжалявам, но моето мнение е коренно различно. ПИБ няма да бъде продадена - поне на добра, цена сигурно още поне 10 години.

    Мога да кажа и защо мисля така, ама и на мен ще вземат да ми звънят от БНБ.
    Ами няма защо да съжаляваш, много по добре е да се дискутира с хора с различно мнение, според мен няма много смисъл да се надъхвам с някого

    А и понятието добра цена също е доста имагинерно
    Veni, Vidi, Vici

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
      Някой няма ли да каже нещо конкретно за банката?

      Равновесие според теб тук няма да влезат големи пари по позицията.

      Но според мен тук ще влезат най-големите пари, защото банката става много атрактивна за придобиване.
      След 1, 2 или 3години, когато провизиите ще са в пъти по-малки от сега и банката е доста печеливша интерес няма да липсва според мен
      В нормални времена банката може да работи на ROE 12-15%, което ще си доведе до цена около book value.
      Все пак това е 3-тата по големина банка в БГ по активи и е идеална придобивка за "големите свине"
      Поне аз на това залагам.

      Лично мнение.

      Съжалявам, но моето мнение е коренно различно. ПИБ няма да бъде продадена - поне на добра, цена сигурно още поне 10 години.

      Коментар


      • Някой няма ли да каже нещо конкретно за банката?

        Равновесие според теб тук няма да влезат големи пари по позицията.

        Но според мен тук ще влезат най-големите пари, защото банката става много атрактивна за придобиване.

        След 1, 2 или 3години, когато провизиите ще са в пъти по-малки от сега и банката е доста печеливша интерес няма да липсва според мен

        В нормални времена банката може да работи на ROE 12-15%, което ще си доведе до цена около book value.

        Все пак това е 3-тата по големина банка в БГ по активи и е идеална придобивка за "големите свине"

        Поне аз на това залагам.

        Лично мнение.
        Veni, Vidi, Vici

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
          Не става въпрос дали съм фен на ПИБ или не. Става въпрос за това, че след като тезатата ти беше оборена, ти се опитваш да се изкараш пак прав - ама то било някаква щатска регулация, ама не било федерално престъпление и т.н.. А истината е, че такива закони има в много държави. В Латвия например се лежи 2 години за такова нещо, а при нас даже не е престъпление, а е административно нарушение и се наказва само с глоба.

          Ако трябва да се изкажа по същество на спора, ще добавя, че изцяло поддържам идеята разпространяването на неверни слухове за банки да се наказва. Особено в смотана, нихилистична и хейтърска държава, като нашата, където всеки е специалист по всичко. И не го казвам само защото съм акционер и ще загубя ако банката, в която имам акции, фалира. Я помисли за хилядите дребни вложители, за баба си, за майка си ..... , които вероятно са скътали спестените си пари за черни дни в някоя банка. Един слух само, и ето ти го Run on the Bank, фалит и т.н. Ще кажеш - ама те дребните вложители са защитени от Фонда .... Да защитени са, но голяма част от възрастните хора ще се поболеят и умрат от стреса преди да си получат парите от Фонда....

          Да, и аз съм за НЕВЕРНИ слухове да се наказва. Но не трябва да се спира изказването на вероятни, макар и силно неблагоприятни сценарии базирани на налични тенденции. А в България и това се спира. БНБ директно се обаждат на разни хора да им казват - не приказвайте за това, не приказвайте за онова. За истински факти - не за лъжливи слухове. Каква точно е БНБ че ще се меси на свободата на изразяване.

          Коментар


          • Абе равновесие, ти на тъп ли се правиш - какви спекуланти - какви пет лева! 3-тата по големина банка купува 15-тата, сериозна сделка от където и да погледнеш!!! Не мога да разбера, как искаш да го извъртиш, че да не е добра новина!!

            Netware, обадих се да питам в Германия дали BLB са задължени да обявят цената, отговорът беше НЕ, не са задължени по закон да обявяват цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Добре Нетуер, разбирам че си фен на ПИБ. Ама нали виждаш че тази акция само от дребни спекулантски пари няма как да расте. Кофти бе този слух който го пуснаха срещу нея и по никакъв начин не го оправдавам. Но това че БНБ спира дебата за състоянието на банките не води до нищо добро.

              Аз доста по надолу съвсем ясно казвам защо големи пари в тази банка няма да влезат.
              Не става въпрос дали съм фен на ПИБ или не. Става въпрос за това, че след като тезатата ти беше оборена, ти се опитваш да се изкараш пак прав - ама то било някаква щатска регулация, ама не било федерално престъпление и т.н.. А истината е, че такива закони има в много държави. В Латвия например се лежи 2 години за такова нещо, а при нас даже не е престъпление, а е административно нарушение и се наказва само с глоба.

              Ако трябва да се изкажа по същество на спора, ще добавя, че изцяло поддържам идеята разпространяването на неверни слухове за банки да се наказва. Особено в смотана, нихилистична и хейтърска държава, като нашата, където всеки е специалист по всичко. И не го казвам само защото съм акционер и ще загубя ако банката, в която имам акции, фалира. Я помисли за хилядите дребни вложители, за баба си, за майка си ..... , които вероятно са скътали спестените си пари за черни дни в някоя банка. Един слух само, и ето ти го Run on the Bank, фалит и т.н. Ще кажеш - ама те дребните вложители са защитени от Фонда .... Да защитени са, но голяма част от възрастните хора ще се поболеят и умрат от стреса преди да си получат парите от Фонда....
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Аз съм доволен – акцията е нагоре. Направих малко пари сега, но се чудя защо в инвеститорския форум никой не се радва, че акцията е нагоре? Дори и да е спекулативно качването – нали от това се правят пари?
                Last edited by Barky; 16.08.2013, 11:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Съветвам те да пробваш.... Например да си гражданин на Ню Йорк и да заколиш някого в Тексас. После да си идеш в Ню Йорк и да видиш какво ще стане. Рано или късно ще те вкарат в една бяла стая и ще имаш право да избереш спринцовка или газ ....
                  Добре Нетуер, разбирам че си фен на ПИБ. Ама нали виждаш че тази акция само от дребни спекулантски пари няма как да расте. Кофти бе този слух който го пуснаха срещу нея и по никакъв начин не го оправдавам. Но това че БНБ спира дебата за състоянието на банките не води до нищо добро.

                  Аз доста по надолу съвсем ясно казвам защо големи пари в тази банка няма да влезат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    И ако някой гражданин на Филаделфия говори срещу Ситибанк какво по точно ще му направи щата Ню Йорк.
                    Съветвам те да пробваш.... Например да си гражданин на Ню Йорк и да заколиш някого в Тексас. После да си идеш в Ню Йорк и да видиш какво ще стане. Рано или късно ще те вкарат в една бяла стая и ще имаш право да избереш спринцовка или газ .... Щото убийството е ЩАТСКО а не ФЕДЕРАЛНО престъпление, с изключение убийството на федерални служители и някои други специални случаи. И в Тексас, за разлика от Ню Йорк има смъртно наказание.
                    Last edited by netware5; 16.08.2013, 10:51.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • И отново говорим за съзнателно пускане на неверни слухове.

                      А когато собствения капитал на една банка се срива поради кофти сделки с деривати или пък когато банката не провизира достатъчно лошите си кредити или когато банката заплашва съществуването си като поема твърде големи експозиции към силно рискови активи, то този закон по никакъв начин не спира някой да се изтъпанчи по СНБС и да каже че според мнего това може да доведе до фалит на банката.

                      Коментар


                      • Това ми прилича на нещо, което майка ми разказваше за Гърция след падането на военния режим.

                        След като демокрацията победила всички почнали да пресичат на червено, полицая спрял един и отговорът бил:

                        Ще си пресичам на червено – нали имаме демокрация.

                        Много е страшно непознаването на един строй – вече над 20 години се борим с разбиранията си за това и онова. Всичко у нас е сбъркано – искам да кажа в главите ни.

                        А вашето мислене е само един от примерите – колко далече сме от истината.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                          Ало, умния .... случайно да ти е известно, че САЩ всъщност е федерална държава, съставена от 50 отделни ДЪРЖАВИ и един федерален окръг? И че всяка ДЪРЖАВА (State) има свой парламент и свои закони? Това не е "някаква щатска регуалция", а щатски закон, по който съвсем лесно влизаш в затвора. Ето ти и за ДЪРЖАВАТА Канзас:
                          И ако някой гражданин на Филаделфия говори срещу Ситибанк какво по точно ще му направи щата Ню Йорк.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Ще ги намериш таратанки. Не виждаш ли че и в самата статия става дума само и единствено за Ню Йорк, т.е. това е някаква щатска регулация, а не федерална. И се говори за фалшив слух. А СЕК много ясно че ще се интересува от злонамерени слухове, но това не значи че е забранено да се говори лошо за компании. Достатъчно е да погледаш снбс за един час някой вечер и ще се наслущаш на една камара лоши работи за компании.

                            Айде малко си разширете милиционерското съзнание, излезте от този СССР и вижте как е в белия свят. Тази цензура дето е в България до нищо добро няма да доведе в дългосрочен план, защото когато всеки вярва че има цензура се натрупва сериозно напрежение в системата. Така никой не вярва на официалните твърдения, просто защото няма насрещно мнение. И в момента в който и в България ще може да се печели от срив на системата и тук ще стане срив на системата. Защото по нашите закони може нещо да не е позволено, но какво му пречи на човек да започне да залива интернет пространството с лоши новини от сайт регистриран на Маршаловите острови например.
                            Ало, умния .... случайно да ти е известно, че САЩ всъщност е федерална държава, съставена от 50 отделни ДЪРЖАВИ и един федерален окръг? И че всяка ДЪРЖАВА (State) има свой парламент и свои закони? Това не е "някаква щатска регуалция", а щатски закон, по който съвсем лесно влизаш в затвора. Ето ти и за ДЪРЖАВАТА Канзас:
                            KANSAS STATUTES AND CODES
                            21-4005. Maliciously circulating false rumors concerning financial status.

                            21-4005
                            Chapter 21.--CRIMES AND PUNISHMENTS
                            PART II.--PROHIBITED CONDUCT
                            Article 40.--CRIMES INVOLVING VIOLATIONS OF PERSONAL RIGHTS

                            21-4005. Maliciously circulating false rumors concerning financialstatus.(a) Maliciously circulating false rumors concerning financial status ismaliciously and without probable cause circulating or causing to becirculated any false rumor with intent to injure the financial standing orreputation of any bank, financial or business institution or the financialstanding of any individual in this state, or making any statement orcirculating or assisting in circulating any false rumor or report for thepurpose of injuring the financial standing of any bank, financial orbusiness institution or of any individual in this state.
                            (b) Maliciously circulating false rumors concerning financial status is aclass A nonperson misdemeanor.
                            History: L. 1969, ch. 180, § 21-4005;L. 1992, ch. 239, § 188;L. 1993, ch. 291, § 136; July 1.
                            http://statutes.laws.com/kansas/chap...statutes_12017
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Тук всеки си пише каквото му изнася, демокрацията не е слободия, а спазване на закони, това че не вярвате в надзора си е ваша работа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                                Мога да ги намеря законите, ама ти пак няма да ми повярваш - затова образовай се сам. Ти на колко си, на 7 ли?
                                Ще ги намериш таратанки. Не виждаш ли че и в самата статия става дума само и единствено за Ню Йорк, т.е. това е някаква щатска регулация, а не федерална. И се говори за фалшив слух. А СЕК много ясно че ще се интересува от злонамерени слухове, но това не значи че е забранено да се говори лошо за компании. Достатъчно е да погледаш снбс за един час някой вечер и ще се наслущаш на една камара лоши работи за компании.

                                Айде малко си разширете милиционерското съзнание, излезте от този СССР и вижте как е в белия свят. Тази цензура дето е в България до нищо добро няма да доведе в дългосрочен план, защото когато всеки вярва че има цензура се натрупва сериозно напрежение в системата. Така никой не вярва на официалните твърдения, просто защото няма насрещно мнение. И в момента в който и в България ще може да се печели от срив на системата и тук ще стане срив на системата. Защото по нашите закони може нещо да не е позволено, но какво му пречи на човек да започне да залива интернет пространството с лоши новини от сайт регистриран на Маршаловите острови например.

                                Коментар

                                Working...
                                X