IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kig36 Разгледай мнение
    Дано да си прав,аз в най-задлъжнялата държава не бих инвестирал.Те са най-големия балон,който скоро ще експлодира направо
    Хахаха - те са бенчмарка за сигурност. НЯМА по сигурно нещо. Ако там нещата се скапат, тук ние ще почнем да живеем от лов и събирачество.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ами давайте - купувайте жилища

      Аз пукнат лев не бих инвестирал в тях. Американските 30 годишни облигации в момента ми дават 3,5%, до година две ще ударят 5% ликвидни, сигурни - то всъщност няма нищо по-сигурно.

      Като вземе доходноста по скапаните панелки да дава поне 5% отгоре може и да се замисля - до тогава вие си трошете пари, аз съм пас
      Дано да си прав,аз в най-задлъжнялата държава не бих инвестирал.Те са най-големия балон,който скоро ще експлодира направо
      Мнението ми не е препоръка!

      Коментар


      • Ами давайте - купувайте жилища

        Аз пукнат лев не бих инвестирал в тях. Американските 30 годишни облигации в момента ми дават 3,5%, до година две ще ударят 5% ликвидни, сигурни - то всъщност няма нищо по-сигурно.

        Като вземе доходноста по скапаните панелки да дава поне 5% отгоре може и да се замисля - до тогава вие си трошете пари, аз съм пас

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
          Първо, при фалит на банка вложителите губят депозитите, а кредитополучателите - кредитите. Един вид, банката подарява имота на кредитополучателя.
          Ако мога да цитирам Тодор Батков - Ей,Богу

          Коментар


          • [QUOTE=Snipe;1059654020][irony]

            Първо, при фалит на банка вложителите губят депозитите, а кредитополучателите - кредитите. Един вид, банката подарява имота на кредитополучателя.

            Тук нещо си в огромна грешка!
            Мнението ми не е препоръка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
              Това е почти абсолютно невярно. Справка- 1997-ма година. През първото тримесечие средната пазарна цена за моя град- София е 563,09лв., най-голям спад след това бележи ІІІ-то тримесечие в същата година - 439,43лв., а не по-късно от ІІІ-то тримесечие на 99г. вече имаме почти напълно възсттановяване в цената отпреди кризата. В банките доверието се връща изключително по-трудно, да не говорим, че загубите от хиперинфлацията бяха колосални в сравнение със спада на цените на НИ.
              Последните се обявяват винаги в конвертируема валута като долар или евро, никога в лева, неслучайно.
              Разбира се,че е невярно.Най-сигурната инвестиция е недвижим имот закупен на реални цени разбира се,а не изкуствено завишени като в Испания например,където в момента се продават с 300-400% надолу от цените през периода 2003-2008г.Ако си купил през тези 5г. смятай
              Мнението ми не е препоръка!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Хахаха - ми то ако се оправдае паниката т.е. по някое чудо борда вземе че падне наемите ще се сринат с 90% цените на имотите с 80%.

                Недвижимите имоти са пряка експозиция към вътрешния пазар. Когато този пазар се срива се сриват и имотите и доходността от тях. Недвижимите имоти дават някакъв хедж срещу несигурност само в много, много дългосрочен период. Реално ако коня отиде в реката единствените които ще спецелят са тези със кеш в твърда валута или в чужди активи. Всички други духат супата.
                [irony]
                Ама хич не си наясно с нещата. Сривлю със сривлю.
                Първо, при фалит на банка вложителите губят депозитите, а кредитополучателите - кредитите. Един вид, банката подарява имота на кредитополучателя.
                Второ, цената на имота, както и наема, се определят само и единствено от собственика и никой не може да го принуди да си даде имота за жълти стотинки.
                Трето, след като пишеш такива неща, явно си голтак и гроздето ти е кисело.
                Четвърто, падане на борда, гарнирано с инфлация/девалвация ще направи БГ продукцията изключително конкурентноспособна, а ръстът на БВП ще е поне двуцифрен, така че ще има платежоспособно търсене.
                Комбинирай горните с общоизвестния факт, че имотите поскъпват непрекъснато, и си направи съответните изводи. Пък ако искаш си стискай въшливите акцийки на компании, които творят световна история и раздават дивиденти от 100г. насам...
                [/irony]
                [edit]
                И за да не съм съвсем offtopic - вчера на опашката пред ПИБ едни каки от агенция за НИ, намираща се до клона, раздаваха визитки и рекламни материали.
                Та така де, НИ и ПИБ не са взаимноизключващи се теми.
                [/edit]
                Last edited by Snipe; 28.06.2014, 13:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                  Може ли цените на имотите да обсъждате в друга тема или на лични?!
                  Прав си, но те стават все по-актуални, както и темата за златато ако забелязвате? Дали е случайно.

                  Коментар


                  • Може ли цените на имотите да обсъждате в друга тема или на лични?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Мнение оценено с 3.Хахаха - ми то ако се оправдае паниката т.е. по някое чудо борда вземе че падне наемите ще се сринат с 90% цените на имотите с 80%.

                      Недвижимите имоти са пряка експозиция към вътрешния пазар. Когато този пазар се срива се сриват и имотите и доходността от тях. Недвижимите имоти дават някакъв хедж срещу несигурност само в много, много дългосрочен период. Реално ако коня отиде в реката единствените които ще спецелят са тези със кеш в твърда валута или в чужди активи. Всички други духат супата.
                      Това е почти абсолютно невярно. Справка- 1997-ма година. През първото тримесечие средната пазарна цена за моя град- София е 563,09лв., най-голям спад след това бележи ІІІ-то тримесечие в същата година - 439,43лв., а не по-късно от ІІІ-то тримесечие на 99г. вече имаме почти напълно възсттановяване в цената отпреди кризата. В банките доверието се връща изключително по-трудно, да не говорим, че загубите от хиперинфлацията бяха колосални в сравнение със спада на цените на НИ.
                      Последните се обявяват винаги в конвертируема валута като долар или евро, никога в лева, неслучайно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Да му мислят тези които предпочатаха предполагам вече доходност от лихви пред тази от наем на недвижим имот щото наемите били много малки.
                        Не само,че са доста по-малки отпреди няколко години,а и се отдават много по-трудно.
                        Като дръпнеш чертата на края на годината,данъци,освежаване наистина излиза,че в банката доходността е по-добра.Такъв е моят опит последните 3г.
                        Добър момент е за купуване с цел дългосрочна инвестиция,понеже цените са на ниво отпреди 8-9г.,обаче наемите са друга тема.
                        Last edited by kig36; 28.06.2014, 13:24.
                        Мнението ми не е препоръка!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                          Наистина! Колко сме били прави през годините хората обърнати към недвижимостите. И колко илюзорни се оказаха представите за печелене от лихви.
                          Хахаха - ми то ако се оправдае паниката т.е. по някое чудо борда вземе че падне наемите ще се сринат с 90% цените на имотите с 80%.

                          Недвижимите имоти са пряка експозиция към вътрешния пазар. Когато този пазар се срива се сриват и имотите и доходността от тях. Недвижимите имоти дават някакъв хедж срещу несигурност само в много, много дългосрочен период. Реално ако коня отиде в реката единствените които ще спецелят са тези със кеш в твърда валута или в чужди активи. Всички други духат супата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Здравомислещите хора отдавна си държат парите в чужбина. От нашите политици пък очевидно и от БНБ може да се очаква само едно нещо нещо - некадърност, корупция и ужасяващи решения.

                            Ей го и Мутрата - продължава да налива масло в огъня. Аз ако имах депозити в български банки, никога не бих гласувал за Бойко. Този неандерталец в момента съвсем пряко работи за банкова паника, банкови фалити и евенттуално падане на борда.
                            Точно това си мислех и аз.Имах му доверие и то много,но след последните му изказвания,които пряко застрашават стабилността на България съм убеден,че вече няма да гласувам за него НИКОГА!
                            Приравни се на нивото на комунягите,с всички средства драпа към власта.
                            Достойни изказвания за затвор,което знаем е невъзможно тук.Ако бяхме бяла държава вече да бяха арестувани десетки "разбирачи",които всяват паника,най-вече политици!
                            Мнението ми не е препоръка!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Да му мислят тези които предпочатаха предполагам вече доходност от лихви пред тази от наем на недвижим имот щото наемите били много малки.
                              Наистина! Колко сме били прави през годините хората обърнати към недвижимостите. И колко илюзорни се оказаха представите за печелене от лихви.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Да му мислят тези които предпочетоха, предполагаема вече доходност от лихви, пред тази от наем на недвижим имот щото наемите били много малки.
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X