IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
    тези са за бизнеса там всичко е ок аз говоря за тези на потребителите

    Депозити: 39 милд.
    Кредити: 32 Милд там разликата е 7 и малко милд.

    http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/d...ress_a1_bg.pdf

    Ти си направи сметката и прегледай данните пак
    Тези 50 + млрд са сума от бизнес + домакинства. А и структурата на депозитите на домакинствата е : 1000 човека имат огромни депозити, другите са с по 2-3 хил.лева (наизуст говоря,мързи ме да търся точното инфо),но беше нещо такова.
    Както и да е - пак не стигаш до същината на проблема.Той не се корени в разликата депозити-кредити.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
      Нали по-надолу ти дадох статистика към края на май -
      депозити - 58 млрд
      кредити - 55,5 млрд
      Не виждам от това да идва проблема?2,5 млрд не са толкова много.Проблемът идва от друго място, струва ми се имаш добра "общобанкова" култура,сети се сам, ако не можеш ще помагам.
      тези са за бизнеса там всичко е ок аз говоря за тези на потребителите

      Депозити: 39 милд.
      Кредити: 32 Милд там разликата е 7 и малко милд.

      http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/d...ress_a1_bg.pdf

      Ти си направи сметката и прегледай данните пак
      Last edited by bnight; 03.07.2014, 13:20.
      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

      Коментар


      • 1лв и 11стинки

        трите еденици е добро число

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rumenin Разгледай мнение
          А според Вас колко е горе-долу реалната стойност на една акция- около 4лв?
          Реална цена е и 1 лв и 10 лв.

          Коментар


          • А според Вас колко е горе-долу реалната стойност на една акция- около 4лв?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rumenin Разгледай мнение
              Според Вас на какво се дължи днешното значително понижение на цената на акцията?
              Акцията се покачи значително по-бързо от пазара като цяло в периода януари-май 2014. Нормално е да "върне" малко.

              Коментар


              • Утре май е петък ако правилно смятам

                Коментар


                • Според Вас на какво се дължи днешното значително понижение на цената на акцията?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                    Или казано по-просто в цяла Европа банките имат един и същ проблем прекалено много депозити и прекалено малко кредити !
                    Нали по-надолу ти дадох статистика към края на май -
                    депозити - 58 млрд
                    кредити - 55,5 млрд
                    Не виждам от това да идва проблема?2,5 млрд не са толкова много.Проблемът идва от друго място, струва ми се имаш добра "общобанкова" култура,сети се сам, ако не можеш ще помагам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                      "Лоши", вероятно са тези, с по-скъп ресурс от усреднената цена на ресурса за всяка банка. Естествено, че е различна цената на ресурса, но в отделни случаи може да се държат по-скъпи, както се беше получило в КТБ. Не знам как е в ПИБ, силно се съмнявам "многократно" да надвишават нивата на ресурса.
                      Точно това значи "лоши" депозити такива който са на лихви много над средните за пазара съответно са скъпи преди 2 години имаха един депозит ПИБ дето почна от 12% като преди да изчезне беше на 8% за 36 месеца с право на довнасяне без право на теглене предполагам много такива депозити са били закрити.

                      ПИБ като цяло не са много активна банка в раздаването на кредити дори напротив доста консервативни са в това отношение но сега въпреки ликвидната криза вървят техни промоции за кредитни карти, потребителски кредити и какво ли още не. На мен това ми говори само че имат кеш който не знаят какво да правят.

                      То реално целият банков сектор е така тъй като потреблението в страната е ниско българина се научи да спестява (той винаги си го е знаел ама след 1997-ма загуби доверие в банките) и сега не иска да тегли кредити особенно ако е без нужда.

                      В следствие на което банковият сектор реално има депозити (на който плаща лихва - разходи) но няма достатъчно кредити (от който получава лихви - приходи) за да е стабилна системата.

                      Ясно може да се види ако следиш банковият сектор от близо че банките който раздават най-много кредити с най-малко обезпечение при това при относително ниски лихви (лихвите се очаква да паднат още след като влезе новият закон от края на месеца) са и тези който правят най-големи печалби в сектора а именно Уникредит и ДСК въпреки това дори те имат прекалено много свободни средства и двете разполагат с кеш над 2 Милд. Лева и отделно ликвидни ресурси за поне още 1 Милд.

                      ДСК примерно таванът им на потребителските кредити е 80000 лв при 9% ГПР (не лихва) и без обезпечение !

                      Но тези банки вземат депозити при лихви от 2-3% годишно които както вече казах също се очаква да паднат заради отрицателните стойности на ОЛП на ЕЦБ.

                      Всъщност и в Европа като цяло се забелязва забавяне на кредитирането иначе нямаше ОЛП да става отрицателно.

                      Просто кризата от 2008-ма промени до голяма степен мисленето на хората и повечето се сетиха че не може да харчите това което не сте изкарали не случайно на запад е популярно: Living within your means и това е нещо което всички автори на книжки за лични финанси проповядват няма вече кредити в несвяст.

                      Или казано по-просто в цяла Европа банките имат един и същ проблем прекалено много депозити и прекалено малко кредити !
                      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                      Коментар


                      • Много дълбоки анализи се спретнахте да правите....
                        Аз така ги виждам нещата :
                        До изборите ще се търгува в рейндж - 3.30 - 3.90 . Следващите година-две - определено над 4.
                        Разбира се има доста неизвестни, които биха запратили цената рязко в надолу или нагоре. Например :
                        - медиите се упражняват да търсят "следващата банка на правителството" ....
                        - всички са се вторачили в БНБ за отговор на "неудобните въпроси" ....
                        - регулаторните органи ще бъдат доста взискателни и по-прецизни след разигралата се драма ...
                        Последното не ми е ясно как може да се отрази на цената

                        Написаното не е препоръка за търговия.
                        Особено след като сам не успях да ориентирам в обстановката - чаках 2.5 за да вляза и така не го дочаках
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Какво значи "лоши" депозити?
                          И аз чакам с нетърпение отчетите към 30-06-2014
                          "Лоши", вероятно са тези, с по-скъп ресурс от усреднената цена на ресурса за всяка банка. Естествено, че е различна цената на ресурса, но в отделни случаи може да се държат по-скъпи, както се беше получило в КТБ. Не знам как е в ПИБ, силно се съмнявам "многократно" да надвишават нивата на ресурса.
                          До 30 трябваше да минат ОСА за 2013 г. Наистина е интересно, какво ще покажат за 30.6.14, но да видим какво ще стане с КТБ и кой ще излезе с най-удачните предложения. Всъщност, важно е и "БНБ" какво ще измисли за нивата, когато отворят КТБ. Казвам, когато отворят, не 21.
                          (Имам в КТБ)
                          И това ще мине ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                            Друго ми е интересно в понеделник БНБ трябваше да извади данни за банковата система банка по банка но това не се случи кога мислите че отчетите за тримесечието ще бъдат налични и защо според вас не са ?
                            Повярвай ми няма конспирации. Данните по отделни банки излизат на тримесечие и трябва да ги очакваш на 31.07 а не на 30.06. Имаш грешни очаквания за което БНБ няма вина.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                              ПИБ по анализи и отчети изглеждаше стабилна но деиствително е държала прекалено много лоши депозити на високи лихви многократно надвишаващи тези на другите банки

                              Друго ми е интересно в понеделник БНБ трябваше да извади данни за банковата система банка по банка но това не се случи кога мислите че отчетите за тримесечието ще бъдат налични и защо според вас не са ?
                              Какво значи "лоши" депозити?
                              И аз чакам с нетърпение отчетите към 30-06-2014

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                                Абе добре е браншовата им организация да помисли за някакъв антикризисен отдел.
                                Това, което виждам, е, че КТБ направи някои стъпки, но при ПИБ кампанията за реставрация на репутацията беше по-организирана и несравнимо по-масирана (с подпирането от страна на държавата, естествено, която наложи съвсем друга стилистика на говоренето във втория случай). Значи има механизъм за случаи като тези, просто трябва добър анализ и готовност за реакция при нужда.
                                Това беше прекалено добре организирано в четвъртък акциит 3.8 петък 2.4 в Понеделник вечер 3.8 значи някой е бил готов да я подкрепи на финансовият пазар в такъв случей. Цялата рекламна кампания на 10 минути във Фейсбук всики клипчета с как всичко е стъбилно от Милко Калайджиев до Президента.

                                Според мен ПИБ страхотно преструктурираха 800 милиона депозити и то за по-малко от 48 часа плюс прехвърлиха и няколко милиона през борсата.

                                Иначе ситуацията с КТБ и тази с ПИБ няма как да си приличат КТБ беше източена предварително а и правителството премести огромни суми от сметки в КТБ в други банки за да може да ги съборят. Така че ситуацията в КТБ е много по-различна от в ПИБ.

                                ПИБ по анализи и отчети изглеждаше стабилна но деиствително е държала прекалено много лоши депозити на високи лихви многократно надвишаващи тези на другите банки между другото печалбите и за миналото тримесичие бяха едва 10 милиона за сравнение ДСК беше изкарала 127 милиона.

                                Друго ми е интересно в понеделник БНБ трябваше да извади данни за банковата система банка по банка но това не се случи кога мислите че отчетите за тримесечието ще бъдат налични и защо според вас не са ?
                                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                                Коментар

                                Working...
                                X