IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Що така бе Миме днес?!
    Нещо инвеститорите в банкови акции не вярват на правителството, БНБ, КФН и одитите.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
      Не смятате ли, че малко преигравате с тая цензура и ограничение в коментарите? Виж обективните факти от последните две седмици - излезнаха негативни новини и имаше спад в цените на акциите на двете най-търгувани на борсата банки. Третата я спряха от търговия. Най-нормално борсово отиграване на негативни новини и очаквания в определен икономически сектор. Сега просто споделям информация за очаквано излизане на нова информация и евентуалния ефект върху същия този икономически сектор. Не препоръчвам нищо нито призовавам някой към нещо.
      Не знам дали преиграват с цензурата, но е време да се поразровят по темата осигуряване на ликвидност през 2009 г. от БНБ. Как е станало, защо, кой и т.н Носят се едни слухове, и за тогаз, а за сега знам ли...Искров, кажи си бе!

      "Липсата на адекватна реакция на БНБ се демонстрира и при лавинообразното нарастване на тегленията от депозанти на КТБ АД през следващите дни. Това се случва въпреки ежедневното присъствие на представител на БНБ в КТБ АД, който следи и постоянно докладва за ситуацията в банката. При достигане на кулминация на тегленията в резултат на ескалиращата медийна и институционална атака, БНБ продължава да не предприема никакви действия, в очакване банката окончателно да изчерпи своята краткосрочна ликвидност. При сходна ситуация с друга банка в близкото минало настоящият гуверньор и настоящият министър-председател (тогава в качеството му на финансов министър) оказват незабавно необходимата ликвидна подкрепа."

      http://frognews.bg/news_72980/Kak_Iv...aviava_KTB_AD/
      Last edited by Alee; 13.07.2014, 22:11.
      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
        ЦКБ?
        Хайде по-внимателно с приказките, у нас в БГ-то такива коментари са подсъдни.
        Трябва всеки да има автоцензура и да се самоцензурира преди да казва такива неща.
        Не смятате ли, че малко преигравате с тая цензура и ограничение в коментарите? Виж обективните факти от последните две седмици - излезнаха негативни новини и имаше спад в цените на акциите на двете най-търгувани на борсата банки. Третата я спряха от търговия. Най-нормално борсово отиграване на негативни новини и очаквания в определен икономически сектор. Сега просто споделям информация за очаквано излизане на нова информация и евентуалния ефект върху същия този икономически сектор. Не препоръчвам нищо нито призовавам някой към нещо.
        Last edited by kashoooo; 09.07.2014, 14:50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
          http://www.dnes.bg/business/2014/07/...dmicata.231756

          До края на седмицата Българска народна банка (БНБ) ще оповести докладите на одиторите на КТБ, съобщи Централната банка.

          Ако има кофти новини това ще удари цените и тук и на ЦКБ. За евентуални добри новини не съм толкова сигурен, че ще дадат някакво отражение.
          ЦКБ?
          Хайде по-внимателно с приказките, у нас в БГ-то такива коментари са подсъдни.
          Трябва всеки да има автоцензура и да се самоцензурира преди да казва такива неща.

          Коментар


          • http://www.dnes.bg/business/2014/07/...dmicata.231756

            До края на седмицата Българска народна банка (БНБ) ще оповести докладите на одиторите на КТБ, съобщи Централната банка.

            Ако има кофти новини това ще удари цените и тук и на ЦКБ. За евентуални добри новини не съм толкова сигурен, че ще дадат някакво отражение.

            Коментар


            • Прав си, не съм го допрочел. Ама така е, и една година не е малко като срок. Предполагам, хора с големи суми изгубили доста лихви биха се възползвали.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                bnight, пропуснал си лека подробност в примера ти по долу. В изявлението на П И Б пише:"....срокът на новооткрития депозит е същият или по-дълъг от нарушения депозит"

                Като си бил преди на 3-годишен депозит, сега трябва да си направиш нов за поне същата сума (т.е. 196 000, както в твоя пример), но и трябва да го удариш пак на 3 годишен депозит. И чак като изминат новите 3 години поличаваш старата пропусната лихва + новата за новите 3 години....
                Айде бе?

                "за клиенти с депозити над 12 месеца се допуска откриване на депозит за по-кратък срок от оригиналния срок на нарушения депозит, но не по-кратък от 12 месеца."

                Удряш 3-годишния на едногодишен и си ти,ако те устройва де.

                Коментар


                • bnight, пропуснал си лека подробност в примера ти по долу. В изявлението на П И Б пише:"....срокът на новооткрития депозит е същият или по-дълъг от нарушения депозит"

                  Като си бил преди на 3-годишен депозит, сега трябва да си направиш нов за поне същата сума (т.е. 196 000, както в твоя пример), но и трябва да го удариш пак на 3 годишен депозит. И чак като изминат новите 3 години поличаваш старата пропусната лихва + новата за новите 3 години....

                  Коментар


                  • 6% aма за първите 2 или 3 години

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                      Е, това вече ми се струва възможно само в сферата на конспирациите.
                      Рискът е огромен, не си струва само заради едни лихви да рискуваш всичко.
                      Вярно е,че 2% разлика в тарифното число на 8 милиарда са 160 милиона,но все пак...
                      Е може би просто са се възползвали от намалението знам ли Ама просто тяхната нова промоция за депозити на това ми намирисва.

                      Още повече че през цялото време ПИБ отпускаха и продължават да отпускат кредити на промоция текущо на 6% годишна лихва за потребителски кредити !
                      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                        Пак казвам ПИБ явно са имали много депозити на 8% лихви при постоянно падащи лихви по кредитите и с тяхното доста свито кредитиране като цяло явно са видяли зор. Сега ти ако някой ти даде пари и трябва да му плащаш всяка година лихви на 8% годишно и нямаш какво да ги правиш тези пари няма ли да искаш да се отървеш от този някои особенно ако може после да вземеш същият капитал на 3.75% ?

                        Защото аз ако бях щях да искам да ги преструктурирам при това бързо.

                        Повечето слухове през седмицата за фалит на ПИБ идваха от вътрешни хора техни служители лично аз получих такива слухове от 2-ма различни служители на ПИБ по тотално независими канали. Почвам сериозно да мисля че сами са си го направили.
                        Е, това вече ми се струва възможно само в сферата на конспирациите.
                        Рискът е огромен, не си струва само заради едни лихви да рискуваш всичко.
                        Вярно е,че 2% разлика в тарифното число на 8 милиарда са 160 милиона,но все пак...
                        Last edited by andy2000; 07.07.2014, 14:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                          Защото аз ако бях щях да искам да ги преструктурирам при това бързо.
                          Неслучайно не си ти!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                            bnight, а ич? Губи тези 32 614 лв, по твоята логика или Let's just kiss and say goodbye!
                            Колко ще получиш в Булбанк за новия си депозит? По-малко от 3.75%. Че стана добър ПР съм съгласен, но че сами ще предизвикат нещо - това вече е тотална абстракция...
                            Пак казвам ПИБ явно са имали много депозити на 8% лихви при постоянно падащи лихви по кредитите и с тяхното доста свито кредитиране като цяло явно са видяли зор. Сега ти ако някой ти даде пари и трябва да му плащаш всяка година лихви на 8% годишно и нямаш какво да ги правиш тези пари няма ли да искаш да се отървеш от този някои особенно ако може после да вземеш същият капитал на 3.75% ?

                            Защото аз ако бях щях да искам да ги преструктурирам при това бързо.

                            Повечето слухове през седмицата за фалит на ПИБ идваха от вътрешни хора техни служители лично аз получих такива слухове от 2-ма различни служители на ПИБ по тотално независими канали. Почвам сериозно да мисля че сами са си го направили.
                            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                            Коментар


                            • Днес ми се струва че може и да видим цена около 3.20.

                              Коментар


                              • bnight, а ич? Губи тези 32 614 лв, по твоята логика или Let's just kiss and say goodbye!
                                Колко ще получиш в Булбанк за новия си депозит? По-малко от 3.75%. Че стана добър ПР съм съгласен, но че сами ще предизвикат нещо - това вече е тотална абстракция...

                                Коментар

                                Working...
                                X