IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Пишете малко като деца от детската градина, нещата никога не са нито черни, нито бели, ясно е че тези кредити са оформени по начин който да не показва свързани лица, ако мислите че в банката няма юристи които да изпипват нещата жестоко се лъжете. Това се оправя само с тих натиск от страна на регулаторите, не с писане на куцо и сакато по форумите от което може да последват само негативи. И правете разлика между банките, винаги съм правил огромна разлика между КТБ и ПИБ, вие ако не правите ок. Който се притеснява да си държи парите някъде - да си ги държи където не се притеснява, винаги съм го казвал и да спи спокойно.
    Интересно е като видиш акцията, май акционерите вече не се вързват на тия писаници, узрели са вече
    То този форум никой нормален не го чете, няма тежестта на бгмама, а принципно при станалото в последните месеци е логично акционерите в ПИБ да са с нерви како корабни въжета, никакви биволи не могат да ги уплашат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Не знам това в каква връзка, КТБ и на 10 нямаше да си купя, да не говорим че там изкуствено я държаха някакви абсурдни нива както за по света, така и у нас.
      От всяка една цена потенциалния спад е 100%. Все едно каква е номиналната стойност на акцията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
        Правилно, правилно, колко да е правилно.. и до кога?
        До като музиката свири и алкохола тече свободно. След това всички под масата и повръщат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          То и КТБ се търгуваше на 70 лева ли беше
          Не знам това в каква връзка, КТБ и на 10 нямаше да си купя, да не говорим че там изкуствено я държаха някакви абсурдни нива както за по света, така и у нас.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            ... ясно е че тези кредити са оформени по начин който да не показва свързани лица, ако мислите че в банката няма юристи които да изпипват нещата жестоко се лъжете.
            Ами нали имаме ДАНС, те предполагам би трябвало да имат ресурс да проверят свързаността на лицата, след като Бивол е успял да провери това едва ли е трудно?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Ако твърденията са верни и имахме нормални институции щях да съм за особен надзор и обезсилване на акционери, но при това БНБ не се знае дали замитането наистина не е правилното решение...
              Правилно, правилно, колко да е правилно.. и до кога?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Пишете малко като деца от детската градина, нещата никога не са нито черни, нито бели, ясно е че тези кредити са оформени по начин който да не показва свързани лица, ако мислите че в банката няма юристи които да изпипват нещата жестоко се лъжете. Това се оправя само с тих натиск от страна на регулаторите, не с писане на куцо и сакато по форумите от което може да последват само негативи. И правете разлика между банките, винаги съм правил огромна разлика между КТБ и ПИБ, вие ако не правите ок. Който се притеснява да си държи парите някъде - да си ги държи където не се притеснява, винаги съм го казвал и да спи спокойно.
                Интересно е като видиш акцията, май акционерите вече не се вързват на тия писаници, узрели са вече
                То и КТБ се търгуваше на 70 лева ли беше

                Коментар


                • Пишете малко като деца от детската градина, нещата никога не са нито черни, нито бели, ясно е че тези кредити са оформени по начин който да не показва свързани лица, ако мислите че в банката няма юристи които да изпипват нещата жестоко се лъжете. Това се оправя само с тих натиск от страна на регулаторите, не с писане на куцо и сакато по форумите от което може да последват само негативи. И правете разлика между банките, винаги съм правил огромна разлика между КТБ и ПИБ, вие ако не правите ок. Който се притеснява да си държи парите някъде - да си ги държи където не се притеснява, винаги съм го казвал и да спи спокойно.
                  Интересно е като видиш акцията, май акционерите вече не се вързват на тия писаници, узрели са вече

                  Коментар


                  • Ако твърденията са верни и имахме нормални институции щях да съм за особен надзор и обезсилване на акционери, но при това БНБ не се знае дали замитането наистина не е правилното решение...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Не съм чак толкова навътре в банкови регулации, а и честно казано мързи ме да проверявам. Така и така няма да си купя акции от ПИБ в близко време
                      Не бе, щото по биволски данни се получават интересни числа на СК, ако се провизират на 100%.

                      Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Само 10% са даже, ако се докаже връзката им с мажоритарите..
                      Само 10% имат право да раздават на свързани лица? Защо помня 25% .
                      Всичко над тези 10% на 100% се провизира?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                        Тези над 25% от капитала към свързани лица на 100% ли се провизираха?
                        Само 10% са даже, ако се докаже връзката им с мажоритарите..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Тези над 25% от капитала към свързани лица на 100% ли се провизираха?
                          Не съм чак толкова навътре в банкови регулации, а и честно казано мързи ме да проверявам. Така и така няма да си купя акции от ПИБ в близко време

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johnyk
                            Най правилното в случая е ПИБ да излезнат и да признаят-ДА,имаме кредити към свързани лица,на стойност толкова и толкова милиарда,заслужаваме глоба 1,2 или 5 милиона заради тези пропуски.Само така може да върне доверието на инвеститорите и депозантите
                            Не могат да го направят, че ако се спази закона в случая ще останат без банка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie
                              То не е толкова лесно. При свързани лица някой, някъде една кредита карта дори да излезе напогасявана и всичките милиарди кредити ще трябва да се провизират повече.
                              Тези над 25% от капитала към свързани лица на 100% ли се провизираха?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Стига сте се чудили каква глупост да напишете, ясно е че има лоши практики осбено сред бг банките, знае се от 100 години, важното е надзора да се активизира и да си върши работата. И това не става с писане и коментиране по вестниците.

                                Последните отчети има видим ръст на провизиите при ПИБ - изписват кредити, това е вследствие на натиск предполагам, дали покрай разрешението да вземат Юнион, дали покрай държаваната помощ или покрай двете. Е такова положително развитие не виждам при други бг банки за съжаление.
                                Провизиите на ПИБ по години:
                                2009 - 8.615 млн лв
                                2010 - 25.666 млн лв
                                2011 - 34.370млн лв
                                2012 - 36.035 млн лв
                                2013 - 61.063 млн лв
                                9-месечието на 2014 - 85.898 млн лв

                                Но с атаките от биволи, разни блогове и разни кръгове хич не е хубаво, хич ...
                                Но провизиите им са още далеч от средното за банковата система. И няма особен шанс да наваксат изоставането следващите две три години.

                                Коментар

                                Working...
                                X