IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не очаквам някой да клъвне, но получих следния мейл:

    "
    Уважаеми клиенти ,

    Поради непрекъснатото надстройване на сигурността на Fibank,

    от всички клиенти се изисква да актуализират информацията си в новата база данни за защита ,за да позволят по-бързо, по-лесно и по-сигурно банково преживяване.

    Моля, следвайте връзката по-долу,

    httpѕ://my.fibаnk.bg/oаuth2-ѕеrvеr/#!/login?cliеnt_id=E_BANK

    Искрено Ваш,

    © Първа инвестиционна банка 2009-2018. Всички права запазени."

    според кода на писмото този линк води до
    https://www.istec.biz/https1880808481818181

    пп Очевидно е фишинг атака срещу ПИБ, но вероятно пускат или ще пуснат и срещу други банки.
    Last edited by BONI; 04.08.2018, 12:20.

    Коментар


    • Много хитреци ми дават акъл че падащи акции не се купували.. Като тръгне нагоре тогава ще си купя, ми викат..
      Да да, ама не! На БФБ тоя филм не върви.. хайде купете си сега на 3,70-3,80 прилични обеми, каквато средна успях аз да направя с покупки при спада надолу...
      Обърне ли се палачинката, кандидатите да купят стават много, блъскат се с лакти, цакат се с айсберги, а продавачите панически трият ордерите и бягат все по-нагоре.. Ходи гони влака тогава!

      Коментар


      • За съжаление няма нови имена и един конкурент си отива. Консолидацията на банковите активи е труно нещо. В Европа още по-трудно - има доста малки пазари и още по-малки банки, които се продават.

        От друга страна, французите явно се готвят за Уникредит. Суоп Екпрес Банк за Булбанк не ми се струва добра идея.

        Но както казват .."Do something. Either lead, follow or get out of the way."

        Коментар


        • Сега остава да се праисне

          Коментар


          • Собственикът на "Банка ДСК" - унгарската OTP Bank вероятно ще плати около 800 млн. лв. за българското поделение на "Сосиете женерал", съобщава "Ройтерс" като се позовава на свои източници. Те отказват да назоват цената, но посочват, че се очаква тя да е в синхрон с тази, при която белгийската КВС придоби ОББ - 1.1 пъти собствения капитал. В случая със "Сосиете женерал" той е 723 млн. лв. към края на юни, посочва агенцията.
            https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/0...home_main_news

            Коментар


            • И аз съм вътре от известно време пък да видим на къде ще задуха вятъра. Нямам препоръки.

              Коментар


              • Dex, сърце младо и юнашко трепва

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Мдаа, Р/Е се утвърждава около 4,5
                  25 - годишнина...
                  Пълен смях!!!
                  Печалбата за Q2 преди данъци е двойна на тази от Q1.

                  пп Помогнах и днес на пфбк, пък да видим

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Данни за печалбата за първо шестмесечие на 2018 г. на индивидуална основа

                    Нетната печалба на Банката за първите шест месеца на 2018 г. възлиза на 45,447 хил. лв., с 4,845 хил. лв. повече от същия период на 2017 г. Общите приходи от банкови операции за този период възлизат на 181,378 хил. лв. Нетният лихвен доход е в размер на 121,443 хил. лв., нетният доход от такси и комисиони е 46,229 хил. лв.
                    Мдаа, Р/Е се утвърждава около 4,5
                    25 - годишнина...
                    Пълен смях!!!

                    Коментар


                    • Данни за печалбата за първо шестмесечие на 2018 г. на индивидуална основа

                      Нетната печалба на Банката за първите шест месеца на 2018 г. възлиза на 45,447 хил. лв., с 4,845 хил. лв. повече от същия период на 2017 г. Общите приходи от банкови операции за този период възлизат на 181,378 хил. лв. Нетният лихвен доход е в размер на 121,443 хил. лв., нетният доход от такси и комисиони е 46,229 хил. лв.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                        Може да не се окаже толкова смачкана след един стрес тест от ЕЦБ. Това ще е една от банките, които ще се надзирава от ЕЦБ много отблизо, а тя не проверява като БНБ, особено когато става въпрос за ERM 2.
                        Смачкана, колко да е смачкана след като преди това бе яко балонирана на базата на голи спекулации.
                        А ЕЦБ определено си е нещо реално в недалечно време и ме съмнява че тепърва ще има да се калкулира "ецб дисконт".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                          Съгласен. Такива смачкани акции като тази след това най - бързо възстановяват и носят хубава доходност. Нямам препоръка.
                          Може да не се окаже толкова смачкана след един стрес тест от ЕЦБ. Това ще е една от банките, които ще се надзирава от ЕЦБ много отблизо, а тя не проверява като БНБ, особено когато става въпрос за ERM 2.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Направо си изглежда като подигравка!!
                            А иначе наливаме милиони в реклама и имидж.. 25 - годишнина а т.н.
                            Съгласен. Такива смачкани акции като тази след това най - бързо възстановяват и носят хубава доходност. Нямам препоръка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Направо си изглежда като подигравка!!
                              А иначе наливаме милиони в реклама и имидж.. 25 - годишнина а т.н.
                              Най-малкото можеха да си измислят някакъв бай бек...ако не директен то през обръчите от фирми около банката. Едва ли не излиза, че и те я нямат за подценена, което при тези показатели говори много. Но чуждите пари са много сладки и като имаш достъп до тях останалото е без значение...така излиза. Някак смешно седи да имаш претенции да си топ ъв дъ поп. да се буташ са всяко придобиване в банковите среди и накрая като ти падне акцията с 50% за 6 месеца при непадащ останал пазар да си мълчи ДВИ ни лук ял ни лук мирисал.

                              На запад щяха да ги изядат акционерите с парцалите на ОСА, но тук МАЖО знае, че фрии флоута е смешен и не му дреме.
                              То не е само тази позиция, повсеместно е.

                              Поздрави и успех.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Направо си изглежда като подигравка!!
                                А иначе наливаме милиони в реклама и имидж.. 25 - годишнина а т.н.
                                Няма лошо, има си нужда от реклама. Нали фокусът им е основно в ритейла. А за годишнината пуснаха и добри продукти. Аз например мисля да се взема една кредитна карта без такси за 25 месеца.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X