IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • мдаа ,като не слушкат другарЕте от мЪ.-диис няма и да папкат
    .

    Коментар


    • имаше една поредица ...усмивки от старите ленти

      https://twitter.com/karolevvladimir/...655105?lang=bg
      Last edited by Protokol; 02.08.2019, 11:35.
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение

        Явно не си схванал сарказма ми.Много добре ми е ясна структурата на активите, като между впрочем при ПИБ правят впечатление графите други активи и материални активи, които са 15% близо от всички активи, при 2-3% за другите банки.Между другото всяка година ПИБ правят нещо с тези имоти не си прав.Преди теста на БНБ продадоха доста изгодно някаква земя и направиха печалба.Миналата година голяма част от печалбата им идва точно от продажбата на част от земята на Кремиковци, сделката е финализирана миналата година за да влезе преди одита на ЕЦБ.Тази година преоценки, печалбите от чиста банкова дейност не искам да ги коментирам като размер и съпоставям, че може да ми изтрият поста.
        Хаха, какъв сарказъм, сравняваш неща, които не са сравними!
        "Между другото всяка година ПИБ правят нещо с тези имоти не си прав" - да правят каквото преценят, аз отбелязах че не са преоценявани имотите придобити като обезпечение!
        Last edited by 4f4; 01.08.2019, 14:19.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение


          "При 77 млн. лева на ПИБ очаквах ДСК и Булбанк, които са по -големи да има подобно движение, че и по-голяма печалба."
          Да очакваш подобно движение при ДСК и Булбанк е изключително погрешен начин на формиране на очакванията. Тези банки притежават имоти на стойност около 10% омотите на ПИБ и затова те няма как да реализират приходи от преоценки, че и повече от ПИБ само защото ДСК и Уникредит са по-големи банка. Те са по-големи по активи, но не и по имоти които притежават. ПИБ просто прехвърлиха имоти от такива придобити като обезпечения, към Инвестиционни имоти и трябва да ги оценят по справедлива стойност, което не са правили от години.
          Така че изненадата ти се дължи на непознаване на структурата на активите на цитираните банки!
          Явно не си схванал сарказма ми.Много добре ми е ясна структурата на активите, като между впрочем при ПИБ правят впечатление графите други активи и материални активи, които са 15% близо от всички активи, при 2-3% за другите банки.Между другото всяка година ПИБ правят нещо с тези имоти не си прав.Преди теста на БНБ продадоха доста изгодно някаква земя и направиха печалба.Миналата година голяма част от печалбата им идва точно от продажбата на част от земята на Кремиковци, сделката е финализирана миналата година за да влезе преди одита на ЕЦБ.Тази година преоценки, печалбите от чиста банкова дейност не искам да ги коментирам като размер и съпоставям, че може да ми изтрият поста.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

            Само на мен ли ми направи впечатление размера на собствен капитал при ПИБ :? (Не е спекулация).
            Не, на ЕЦБ също и направи впечатление! По-добре гледай маркет капа, сравнително по-добър измерител за стойността на СК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

              Това са последствията от свързаните лица.
              Само на мен ли ми направи впечатление размера на собствен капитал при ПИБ :? (Не е спекулация).
              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение


                "При 77 млн. лева на ПИБ очаквах ДСК и Булбанк, които са по -големи да има подобно движение, че и по-голяма печалба."
                Да очакваш подобно движение при ДСК и Булбанк е изключително погрешен начин на формиране на очакванията. Тези банки притежават имоти на стойност около 10% омотите на ПИБ и затова те няма как да реализират приходи от преоценки, че и повече от ПИБ само защото ДСК и Уникредит са по-големи банка. Те са по-големи по активи, но не и по имоти които притежават. ПИБ просто прехвърлиха имоти от Такива придобити като обезпечения, към Инвестиционни имоти и трябва да ги оценят по справедлива стойност, което не са правили от години.
                Така че изненадата ти се дължи на непознаване на структурата на активите на цитираните банки!
                Това са последствията от свързаните лица.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                  Днес БНБ публикува балансите и структурата на печалбите на всички банки.Викам нека видя как другите банки са си преоценили имотите или изобщо какви други оперативни приходи имат.При 77 млн. лева на ПИБ очаквах ДСК и Булбанк, които са по -големи да има подобно движение, че и по-голяма печалба.Ах каква изненада само между два и три милиона в графата други оперативни приходи.Явно тези банки не се справят с тези приходи чакай да видя другите.Я и ОББ два милиона и нещо.При всички останали също границата най-много два милиона, като след убедителния шампион със 77млн. лева се нарежда Алианц с почетните 3 милиона и сто.
                  При брутна печалба от приблизително 105млн. 75% се формират от други оперативни приходи/преоценка на инвестиционни имоти основно/.Нека не забравяне и че тази преоценка която е печалба води до по-високи данъци, които за ПИБ се около 10 млн.

                  "При 77 млн. лева на ПИБ очаквах ДСК и Булбанк, които са по -големи да има подобно движение, че и по-голяма печалба."
                  Да очакваш подобно движение при ДСК и Булбанк е изключително погрешен начин на формиране на очакванията. Тези банки притежават имоти на стойност около 10% омотите на ПИБ и затова те няма как да реализират приходи от преоценки, че и повече от ПИБ само защото ДСК и Уникредит са по-големи банка. Те са по-големи по активи, но не и по имоти които притежават. ПИБ просто прехвърлиха имоти от такива придобити като обезпечения, към Инвестиционни имоти и трябва да ги оценят по справедлива стойност, което не са правили от години.
                  Така че изненадата ти се дължи на непознаване на структурата на активите на цитираните банки!
                  Last edited by 4f4; 01.08.2019, 11:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                    Днес БНБ публикува балансите и структурата на печалбите на всички банки.Викам нека видя как другите банки са си преоценили имотите или изобщо какви други оперативни приходи имат.При 77 млн. лева на ПИБ очаквах ДСК и Булбанк, които са по -големи да има подобно движение, че и по-голяма печалба.Ах каква изненада само между два и три милиона в графата други оперативни приходи.Явно тези банки не се справят с тези приходи чакай да видя другите.Я и ОББ два милиона и нещо.При всички останали също границата най-много два милиона, като след убедителния шампион със 77млн. лева се нарежда Алианц с почетните 3 милиона и сто.
                    При брутна печалба от приблизително 105млн. 75% се формират от други оперативни приходи/преоценка на инвестиционни имоти основно/.Нека не забравяне и че тази преоценка която е печалба води до по-високи данъци, които за ПИБ се около 10 млн.
                    Е че то беше ясно нали около коледа продадоха част от земята в кремиковци...

                    Коментар


                    • Днес БНБ публикува балансите и структурата на печалбите на всички банки.Викам нека видя как другите банки са си преоценили имотите или изобщо какви други оперативни приходи имат.При 77 млн. лева на ПИБ очаквах ДСК и Булбанк, които са по -големи да има подобно движение, че и по-голяма печалба.Ах каква изненада само между два и три милиона в графата други оперативни приходи.Явно тези банки не се справят с тези приходи чакай да видя другите.Я и ОББ два милиона и нещо.При всички останали също границата най-много два милиона, като след убедителния шампион със 77млн. лева се нарежда Алианц с почетните 3 милиона и сто.
                      При брутна печалба от приблизително 105млн. 75% се формират от други оперативни приходи/преоценка на инвестиционни имоти основно/.Нека не забравяне и че тази преоценка която е печалба води до по-високи данъци, които за ПИБ се около 10 млн.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                        Ако имат грешка, не е ли редно ЕЦБ да коригират резултатите?
                        Така казва здравия разум, но в случая ЕЦБ си има правила и те най-вероятно не позволяват да си коригират собствените данни, заради това че Банката е решила ретроспективно да си намали капитала в резултат на одит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                          по тази тема, триените коментари са повече от оставените и то няма заяждане или псуване...
                          те форума затвориха за повече от 24 часа когато излезнаха резултатите от стрес тестовете, че ти се чудиш, че изтрили няколко мнения...

                          истината е неудобна за доста хора и не дават да се изрече!!!
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                            Леле-мале.... И това доживях на стари години - да ми изтрият пост ?!?!




                            @aleks262
                            Би ли бил така добър, да ми кажеш какво точно спекулирах ?!?

                            1.) Цитирах критериите на стрес теста (публична информация);
                            2.) Цитирах резултатите на една от банките подложени на стрес-теста (публична информация);
                            3.) Зададох въпрос как при 3 резултата ПОД критериите, стрес-теста се анонсира като успешно преминат от Държавна институция, която трябва да всява респект и доверие с префесионализма и безпристрастността си ?

                            Наистина те моля, да кажеш къде е спекулацията ?
                            Казал съм че някой ще фалира ? Казал съм че цената на акцията ще падне (или ще се качи) ?!?

                            ЩО ЗА ЦЕНЗУРА Е ТОВА ?!? И ЗАЩО Я ПРАВИТЕ ?!?
                            Я па ти, верно ли.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                              по тази тема, триените коментари са повече от оставените и то няма заяждане или псуване...
                              Разбираемо и естествено

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                                Леле-мале.... И това доживях на стари години - да ми изтрият пост ?!?!




                                @aleks262
                                Би ли бил така добър, да ми кажеш какво точно спекулирах ?!?

                                1.) Цитирах критериите на стрес теста (публична информация);
                                2.) Цитирах резултатите на една от банките подложени на стрес-теста (публична информация);
                                3.) Зададох въпрос как при 3 резултата ПОД критериите, стрес-теста се анонсира като успешно преминат от Държавна институция, която трябва да всява респект и доверие с префесионализма и безпристрастността си ?

                                Наистина те моля, да кажеш къде е спекулацията ?
                                Казал съм че някой ще фалира ? Казал съм че цената на акцията ще падне (или ще се качи) ?!?

                                ЩО ЗА ЦЕНЗУРА Е ТОВА ?!? И ЗАЩО Я ПРАВИТЕ ?!?
                                Задаваш "неправилните" и неудобни въпроси затова ! Аз онзи ден написах, че БНБ и Асоциацията на банките все замазват и завоалират резултатите от проверките, сегашни и предишните, и мен ме изтриха най безпардонно.

                                Коментар

                                Working...
                                X