IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нормално ли е акцията да е два лева, дори и да няма увеличение на капитала?
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение
      Елементарната логика сочи, че цената трябва да се изравни.
      A защо мислиш, че борсовата ще отиде до тази, на която се е намерил "инвеститор", а не обратното - "инвеститора" да глътне една вода от 6лв/акция. Тая хартия има пазарна оценка, и новия "инвеститор" иска-не иска, ще трябва да се съобрази с пазарната цена.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

        АМАН. КАК НЕ ГИ Е СРАМ ЕДИНСТВЕНОТО, КОЕТО ПРАВЯТ ДА Е САМО ОТЛАГАНИЯ!
        Финалът на изпълнението на критериите за влизане във валутно-курсовия механизъм ERM II, договорени през лятото на 2018 г., може да е през следващите няколко седмици. Така финансовият министър Владислав Горанов коментира в ефира на bTV темата с влизането на България в така наречената „чакалня“ за еврозоната. Той бе категоричен, че сега е добър момент да направим тази стъпка.

        Не искам да избързвам с конкретна дата, имаме интензивни разговори и с ЕЦБ и с ЕК, каза още Владислав Горанов, с което водещият прецени, че темата е изчерпана и не последваха уточняващи въпроси. Не стана ясно и какво имаше предвид вчера премиерът Бойко Борисов, който обяви, че „до края на седмицата вероятно ще подадем готовите документи за ERM II”.

        По информация на Investor.bg на 28 април изтича срокът, в който България трябва да изпрати до ЕЦБ официалните резултати от изпълнените препоръки, дадени от европейския банков регулатор на нашите кредитни институции след края на стрес тестовете. От това дали ЕЦБ ще сметне задачата за изпълнена, зависи дали кандидатстването на страната за влизане в ERM II ще бъде одобрено.

        https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...erm-ii-302867/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

          Днес по Бтв гледах Горанов, както и очаквах "подаване на документите до края на седмицата" се отлага ... новото е до ''няколко седмици''. С две думи старата песен на нов глас. Чакаме ПИБ да покрие условията ... за пореден път. Нищо ново ...
          АМАН. КАК НЕ ГИ Е СРАМ ЕДИНСТВЕНОТО, КОЕТО ПРАВЯТ ДА Е САМО ОТЛАГАНИЯ!

          Коментар


          • Много поучителна история...
            https://www.elconfidencial.com/empre...acion_2262772/
            Понеже често търгувам банкови акции POP ми е като обица... и такава трябва да бъде за всеки акционер, вкл. и мажоритарен
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Аха, значи идния Понеделник е последния възможен момент за рапортуване.
              Само се чудя като как ще замажат очите на ЕЦБ с поредната ганювщина ако записването не е пълно ?

              По информация на Investor.bg на 28 април изтича срокът, в който България трябва да изпрати до ЕЦБ официалните резултати от изпълнените препоръки, дадени от европейския банков регулатор на нашите кредитни институции след края на стрес тестовете. От това дали ЕЦБ ще сметне задачата за изпълнена, зависи дали кандидатстването на страната за влизане в ERM II ще бъде одобрено.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Ами купувай смело тогава щом очакваш такава цена, промоцията е голяма !
                Днес по Бтв гледах Горанов, както и очаквах "подаване на документите до края на седмицата" се отлага ... новото е до ''няколко седмици''. С две думи старата песен на нов глас. Чакаме ПИБ да покрие условията ... за пореден път. Нищо ново ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение

                  Съгласен съм, че сме в сверата на хипотезите. Елементарната логика сочи, че цената трябва да се изравни. Разбира се както казах, нашата борса не е фактор за нищо. Виждали сме какво ли не. Доверието счетоводно струва 2 лева, а цената беше отишла и към 7 лв. Сега е около 3.5 лв. С други думи цената се срина с 50%, но финансово в компанията нищо не се е променило. Така че ако доверие бяха пуснали увеличение на капиталапреди 2 месеца на 7 лв. днес щеше да изгледа по същия начин. Ако го беше пуснала на 3.5 лв пак щеше да изглежда странно. Да видим де. Аз мисля, че ще е успешно, може би не на макс, но ще е успешно. Тогава корекцията за мен ще е въпрос на време.
                  Ами купувай смело тогава щом очакваш такава цена, промоцията е голяма !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Тук сам си противоречиш с цитата ! Как пишеш ще изпълнят и по долу, че са изпълнили ! И пак ти казвам, това че някой ще запише на 8лв. не значи, че и пазара ще отиде на тази цена !
                    Съгласен съм, че сме в сверата на хипотезите. Елементарната логика сочи, че цената трябва да се изравни. Разбира се както казах, нашата борса не е фактор за нищо. Виждали сме какво ли не. Доверието счетоводно струва 2 лева, а цената беше отишла и към 7 лв. Сега е около 3.5 лв. С други думи цената се срина с 50%, но финансово в компанията нищо не се е променило. Така че ако доверие бяха пуснали увеличение на капиталапреди 2 месеца на 7 лв. днес щеше да изгледа по същия начин. Ако го беше пуснала на 3.5 лв пак щеше да изглежда странно. Да видим де. Аз мисля, че ще е успешно, може би не на макс, но ще е успешно. Тогава корекцията за мен ще е въпрос на време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                      Може да не са нужни вече, нали казаха от ЕЦБ че по време на кризата отпадат свръх изискванията за капиталови адекватности...или пък да стане с обещание доумент за намерение от инвеститор, че ще запише, нещо такова, знам ли....поне няма да се чака много, ей го края на седмицата къде е
                      А дали няма удобно да пропадне записването и на Тиквата пак да има кой да му е виновен

                      Самата цена от 8лв говори в тази посока

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Кво ще подава, като не са изпълнени условията за членство(остава едната банка), а вече не е много ясно и другите изисквание дали не куцат.
                        Може да не са нужни вече, нали казаха от ЕЦБ че по време на кризата отпадат свръх изискванията за капиталови адекватности...или пък да стане с обещание доумент за намерение от инвеститор, че ще запише, нещо такова, знам ли....поне няма да се чака много, ей го края на седмицата къде е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          Тоя брифинг беше нещо като трибуна да си направи реклама, защото е знаел, че ще ни излъже, че няма да ходи в Парламента (много се учудих, като казаха преди празниците, че ще имало извънредно заседание). Та от Парламента избяга, но не избяга от общанието си да подаде за Чакалнята...каза края на седмицта...ПОДАВА...не оставка....ЗА ЧАКАЛНЯТА....да видим дали ще избяга от това си обещание....а ПИБ, тук виждаме на два пъти избухване след обявяване на увеличение...да ги видим и тях как ще избягат от това второто си обещание...иначе ако трябва да сме честни в момента, банките са най-малко засегнати от блокадата - те работят и всички имат нови ценоразписи....
                          Кво ще подава, като не са изпълнени условията за членство(остава едната банка), а вече не е много ясно и другите изисквание дали не куцат.
                          Вече си мисля, че някой много ни лъже ама не е само боцко.
                          Last edited by polax; 21.04.2020, 18:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Не съм гледал брифинга.
                            Търсих, но само аудиофайл намирам. Точно под снимката на линка. Борисов: Пет облекчения на мерките и 10 милиона за полицаите

                            публикувано на 21.04.20 в 11:42

                            Не искам да го слушам, твоят преразказ ми е напълно достатъчен.
                            Тоя брифинг беше нещо като трибуна да си направи реклама, защото е знаел, че ще ни излъже, че няма да ходи в Парламента (много се учудих, като казаха преди празниците, че ще имало извънредно заседание). Та от Парламента избяга, но не избяга от общанието си да подаде за Чакалнята...каза края на седмицта...ПОДАВА...не оставка....ЗА ЧАКАЛНЯТА....да видим дали ще избяга от това си обещание....а ПИБ, тук виждаме на два пъти избухване след обявяване на увеличение...да ги видим и тях как ще избягат от това второто си обещание...иначе ако трябва да сме честни в момента, банките са най-малко засегнати от блокадата - те работят и всички имат нови ценоразписи....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Не съм гледал брифинга.
                              Търсих, но само аудиофайл намирам. Точно под снимката на линка. Борисов: Пет облекчения на мерките и 10 милиона за полицаите

                              публикувано на 21.04.20 в 11:42

                              Не искам да го слушам, твоят преразказ ми е напълно достатъчен.
                              Гледах го и съм отвратен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Двамата репортери който задаваха въпроса , бяха подготвени много добре и първо Борисов , после и Черешаря изпаднаха в шаш и спряха да дават отговори....освен че бил европеец и такъв си остава....
                                Мисирките се помъчиха да им запушат остата но не стана напълно.... това с таксата към ЕБЦ изобщо не отговориха...а въпроса за майките чужди банки че било невъзможно но в погледа знаеше че лъже....същото за парите който ползваме и защо точно тези, после за ББР ...абе не му беше лесно да лъже..то точно затова отсвири ларламента ,щеше да бъде двойно доза срам....за един ден
                                Не съм гледал брифинга.
                                Търсих, но само аудиофайл намирам. Точно под снимката на линка. Борисов: Пет облекчения на мерките и 10 милиона за полицаите

                                публикувано на 21.04.20 в 11:42

                                Не искам да го слушам, твоят преразказ ми е напълно достатъчен.

                                Коментар

                                Working...
                                X