IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Не съм се замислял в такива подробности за ралито тук.... По-скоро си мисля как пазара ще реагира . Според мен ще има консолидация около текущите нива докато излезе консолидирания отчет. Ще последва рязък ръст, вероятно в рамките на седмица...след това ? Не знам - да не съм пророк

    Не е препоръка за покупки или продажби.
    Хубавото на близките седмици е Олимпиадата Светът е по-спокоен, преобладаващия цвят е зеления Очаквам хубави дни в зелено не допускам, че този цвят ще подмине ПИБ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
      Сутринта ми мина през главата, че може господата от пиб да купуват на 3,60 тя цената им е ок, утре ако продадът банката ще е по 3 пък може и по-скоро да е дават 2,43, цената задържа, на възходящ пазар могат само от него с ниско предложение Подържам мнението си, че не беше нужно да си прехвърлят акциите на тяхно име, имаше доста начини да не се разкрият, оттук и извода,че нещо по- голямо трябва да е
      Не съм се замислял в такива подробности за ралито тук.... По-скоро си мисля как пазара ще реагира . Според мен ще има консолидация около текущите нива докато излезе консолидирания отчет. Ще последва рязък ръст, вероятно в рамките на седмица...след това ? Не знам - да не съм пророк

      Не е препоръка за покупки или продажби.
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        ок, ама аз съм вече 10% кеширал през дивиденти
        Хубаво .... Когато и двамата кеширате акциите - тогава ще се види кой колко ....
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
          Точно по тоя повод да ви напомня и на двамата, че всъщност НЯМАТЕ НИКАКВА КАПИТАЛОВА ПЕЧАЛБА! Щото печалбата е печалба тогава и само тогава,когато си продал и си прибрал кеша! Така че не си мерете на кой колко му се е повишила акцията. Както си казал горе "парите в джоба са си пари в джоба", а никой от вас не е продал ....
          ок, ама аз съм вече 10% кеширал през дивиденти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            ............
            Дивидентите са хубаво нещо, растежа никога не е безкраен, но парите в джоба са си пари в джоба
            Точно по тоя повод да ви напомня и на двамата, че всъщност НЯМАТЕ НИКАКВА КАПИТАЛОВА ПЕЧАЛБА! Щото печалбата е печалба тогава и само тогава,когато си продал и си прибрал кеша! Така че не си мерете на кой колко му се е повишила акцията. Както си казал горе "парите в джоба са си пари в джоба", а никой от вас не е продал ....
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Моя подход е същия - когато си купих ПИБ на 1.10 , които още държа.
              Ако ще си мерим ръста (съответно на ПИБ и Райфата) може да бъде по два начина :
              - възстановяване до исторически максимум
              - възстановяване от достигнато историческо дъно
              Няма да ти предлагам да се обзалагаме на бутилка пичка (като на Монти) , поне в случая няма да е честно от моя страна - имам една обиколка преднина
              Пожелавам ти останеш в равновесие.... извън протокола
              няма смисъл, дори само заради дивидентите в дългосрочен период ще победя

              За пет години от 1,1 до 3,6 ПИБ е направила средно на година растеж от 26,7%. Т.е. като си държал за този период от ПИБ реално си спечелил по 26,7%. Аз държа райфайзен от декември 2011 т.е. 2 години, за същия период имам 45% капиталова печалба или по 20,5% на година и още 2 евро дивиденти или заедно с дивидентите годишната ми доходност е 24,5%. Т.е. с държането на ПИБ от дъно до сегашното ниво реално ме водиш само с 2,2% на година отгоре. В един момент и двете банки ще спрат да растат, но аз ще продължавам да си взимам дивидентите и те ще нарастват всяка една година и като сума и като процент към инвестицията ми. А от ПИБ може да се надяваш само да и расте цената - което очевидно няма как да се случи до безкрай с високо темпо.

              Дивидентите са хубаво нещо, растежа никога не е безкраен, но парите в джоба са си пари в джоба

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Не беше късмет, поне тук. Просто реших да вляза когато европейската криза бе на върха и всеки продаваше като луд банки. тогава само чаках Драги да направи нещо да спре срива на цялата еврозона, и щом направи нещо веднага влязох райфайзен и ерсте. Бяха вече скочили малко над дъната си, но пък не ми се искаше да си докарвам съвсем силни емоции, като купувам когато паниката е максимална.
                Моя подход е същия - когато си купих ПИБ на 1.10 , които още държа.
                Ако ще си мерим ръста (съответно на ПИБ и Райфата) може да бъде по два начина :
                - възстановяване до исторически максимум
                - възстановяване от достигнато историческо дъно
                Няма да ти предлагам да се обзалагаме на бутилка пичка (като на Монти) , поне в случая няма да е честно от моя страна - имам една обиколка преднина
                Пожелавам ти останеш в равновесие.... извън протокола
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Късметлия си - все пак си уцелил двугодишното дъно .... можеше да ги купиш и на 118 EUR - тогава този дивидент колко щеше да те грее
                  Не беше късмет, поне тук. Просто реших да вляза когато европейската криза бе на върха и всеки продаваше като луд банки. тогава само чаках Драги да направи нещо да спре срива на цялата еврозона, и щом направи нещо веднага влязох райфайзен и ерсте. Бяха вече скочили малко над дъната си, но пък не ми се искаше да си докарвам съвсем силни емоции, като купувам когато паниката е максимална.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Райфайзен ми дават дивидент вече две години под ред - така че определено има дивидент И то доста приличен дивидент дават, на 20 евро си ги купих веднъж дадоха евро, след това евро и 1,15 ако не се лъжа, след данъците малко по-малко остава но пак за две години вече са ми върнали 10% от инвестицията ми при тях, ако дадат и тази година евро и ще стане 15%, пък кризата дори още не е свършила . Автсрийската държава вкара пари и в Райфайзен и в Ерсте. Ерсте вече си върнаха кредита, след това увеличение и Райфайзен може да се очаква че ще го върне скоро.

                    Не знам за какво са хвърляли или не кредити ПИБ, но бяха давали на Кремиковци, на бургаската корабостроителница, на мостстрой, холдинг пътища, ВМЗ сопот, ОЦК, не знам пропускам ли някой друг голям фалит Обезпечението им не знам колко е добро, ама добро, добро, като са паднали имотите с 40-50% колко да е добър.

                    А на мен лично ми харесва аз да си харча моите пари - а дивидента ми се полага и са мои пари - поне по мое мнение, а не някой бос да решава какво ще прави моя дял от печалбата. Разбира се като искат да не дават дивиденти, тогава просто аз нямам акции там
                    Късметлия си - все пак си уцелил двугодишното дъно .... можеше да ги купиш и на 118 EUR - тогава този дивидент колко щеше да те грее
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      А на мен лично ми харесва аз да си харча моите пари - а дивидента ми се полага и са мои пари - поне по мое мнение, а не някой бос да решава какво ще прави моя дял от печалбата. Разбира се като искат да не дават дивиденти, тогава просто аз нямам акции там
                      ++++++++++++++++++++++++++++

                      Коментар


                      • Райфайзен ми дават дивидент вече две години под ред - така че определено има дивидент И то доста приличен дивидент дават, на 20 евро си ги купих веднъж дадоха евро, след това евро и 1,15 ако не се лъжа, след данъците малко по-малко остава но пак за две години вече са ми върнали 10% от инвестицията ми при тях, ако дадат и тази година евро и ще стане 15%, пък кризата дори още не е свършила . Автсрийската държава вкара пари и в Райфайзен и в Ерсте. Ерсте вече си върнаха кредита, след това увеличение и Райфайзен може да се очаква че ще го върне скоро.

                        Не знам за какво са хвърляли или не кредити ПИБ, но бяха давали на Кремиковци, на бургаската корабостроителница, на мостстрой, холдинг пътища, ВМЗ сопот, ОЦК, не знам пропускам ли някой друг голям фалит Обезпечението им не знам колко е добро, ама добро, добро, като са паднали имотите с 40-50% колко да е добър.

                        А на мен лично ми харесва аз да си харча моите пари - а дивидента ми се полага и са мои пари - поне по мое мнение, а не някой бос да решава какво ще прави моя дял от печалбата. Разбира се като искат да не дават дивиденти, тогава просто аз нямам акции там

                        Коментар


                        • [QUOTE=ravnovesie. Стават втори по депозити, точно защото не могат да се финансират евтино. то това не е за хвалба - това е недостатък - финансирането им е скъпо, а от кредити не могат да вземат по-високи лихви. Така печалбата им със сигурност ще е по-ниска ...

                          В същото време не дават пукнат лев за дивидент и няма и как да дадат. А например и Райфайзен и Уникредит дават дивиденти. И двете банки в момента се търгуват на ПБ значително по-ниско от ПИБ. А ПИБ не знайно защо се търгува на значителна премия спрямо тях при положение че и в момента и за в бъдеще ще се представя по-зле.
                          ---------

                          Съгласен съм, че ресурса на ПИБ е по скъп. Но от друга страна това е положително, защото ПИБ не могат да хвърлят пари по лоши клиенти и бързи кредити, както правеха много банки. Всеки знае, че за да вземеш кредит при ПИБ трябва да имаш залог. И резултатът е, че лошите кредити са доста по-малко при по-добър колетерал.

                          Колкото до примера с Райфайзен - първо те преди една седмица пласираха нови акции за 3мрд (!) евро. dilution 12%, и то дори и да имаш пари да участваш (1нова за 2 стари акции). Дивидент няма. Изгониха и CEO и Момчил Андреев в България.
                          Да не говориме, ча австрийската държава вкара педи 3години 2мрд Капитал от бюджетни средства. Тоест те бяха банкротирали.

                          ПИБ сами се справиха, дори доста по-добре от Райфайзен. Затова се връщам към моят аргумент - ако икономиката потръгна, те имат ресурса и сега достатъчно голям баланс за да профитират в пъти повече отколкото преди 5години.

                          Сега по повод дивиденти - аз лично съм на мнение, че дивидент означава че фирмата не може да използува добре своя ресурс. В крайна сметка те трябва да инвестират. А ако някой му трябва годишен доход, да си купи бондове. Там има и с диксиран, и с плаващ купон. Аз лично купувам акции с цел увеличаване на капитализацията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Колко време ще е валидно търговото и може ли през това време да се случи продажба ?
                            Май три месеца, би трябвало да може, но едва ли ще бързат, ако пълнят сега колкото повече на тези цени толко по-добре

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
                              и аз мисля, че реалната цена си е към 10лв тука.
                              Минимум
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                                Сутринта ми мина през главата, че може господата от пиб да купуват на 3,60 тя цената им е ок, утре ако продадът банката ще е по 3 пък може и по-скоро да е дават 2,43, цената задържа, на възходящ пазар могат само от него с ниско предложение Подържам мнението си, че не беше нужно да си прехвърлят акциите на тяхно име, имаше доста начини да не се разкрият, оттук и извода,че нещо по- голямо трябва да е
                                Колко време ще е валидно търговото и може ли през това време да се случи продажба ?
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X