IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
    и аз мисля, че реалната цена си е към 10лв тука. колко ще отнеме да си я стигне
    не знам, но.....
    а иначе цената на търговото е такава че никой да не я приеме
    просто защото собствениците не искат да намаляват фрифлоута
    Сутринта ми мина през главата, че може господата от пиб да купуват на 3,60 тя цената им е ок, утре ако продадът банката ще е по 3 пък може и по-скоро да е дават 2,43, цената задържа, на възходящ пазар могат само от него с ниско предложение Подържам мнението си, че не беше нужно да си прехвърлят акциите на тяхно име, имаше доста начини да не се разкрият, оттук и извода,че нещо по- голямо трябва да е

    Коментар


    • и аз мисля, че реалната цена си е към 10лв тука. колко ще отнеме да си я стигне
      не знам, но.....
      а иначе цената на търговото е такава че никой да не я приеме
      просто защото собствениците не искат да намаляват фрифлоута

      Коментар


      • Първоначално изпратено от John_Doe Разгледай мнение
        Сано не разбирам, защо толкова злоба?!

        Естествено има и по-дори, и по-лошо акции от ПИБ.
        Но не може да се отрече, че банката си свърши работата добре през последните 5 години. Те не могат да се финансират евтино, както прави Уникредит и Райфайзен и все пак успяха да станат 2ра по депозити!!!

        Преди няколко години имаше тук коментари от познавайковци как банката нямала пари и ще фалира, а сега не само станаха една от големите спестовни каси, но и купуват банката на преуспелите баварци

        ПИБ е единствената българска банка, плащат си данъците тук и всеки знае кои са собствениците. Аз съм клиент и съм доволен. Аз също съм акционер и съм доста доволен!
        Смятам да остана доста време акционер, защото не може една банка с близо 7млрд балансовото число да се купи за 360млн. Рано или късно (дай Боже!) икономиката ще тръгне нагоре и банките с нея.
        Стават втори по депозити, точно защото не могат да се финансират евтино. то това не е за хвалба - това е недостатък - финансирането им е скъпо, а от кредити не могат да вземат по-високи лихви. Така печалбата им със сигурност ще е по-ниска спрямо активите. Т.е. в дългосрочен план рентабилността и ще е по-ниска - също както и на всички останали български банки. При по-ниска рентабилност и не изчистен баланс изчистването на баланса им ще отнеме повече време, съответно дори и потенциалната по-ниска печалба няма да могат да я докарат до потенциала по-дълго време.

        В същото време не дават пукнат лев за дивидент и няма и как да дадат. А например и Райфайзен и Уникредит дават дивиденти. И двете банки в момента се търгуват на ПБ значително по-ниско от ПИБ. А ПИБ не знайно защо се търгува на значителна премия спрямо тях при положение че и в момента и за в бъдеще ще се представя по-зле.

        В края на краищата си говорим за цена на акция, а не за това дали на някой му харесвала банката или не. А когато нещо се продава по-скъпо и то значително по-скъпо от по-добри алтернативи, то възможното развитие се изчерпва в два сценария - или ще падне до като не достигне справедлива оценка или ще расте много по-бавно от алтернативите. И двата сценария водят до това че ПИБ е относително лоша инвестиция. Но в края на краищата яко някой иска да си купува акции, защото го кефели мацките в офисите или защото давала по-високи лихви по депозити си е негова работа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от John_Doe Разгледай мнение
          Сано не разбирам, защо толкова злоба?!

          Естествено има и по-дори, и по-лошо акции от ПИБ.
          Но не може да се отрече, че банката си свърши работата добре през последните 5 години. Те не могат да се финансират евтино, както прави Уникредит и Райфайзен и все пак успяха да станат 2ра по депозити!!!

          Преди няколко години имаше тук коментари от познавайковци как банката нямала пари и ще фалира, а сега не само станаха една от големите спестовни каси, но и купуват банката на преуспелите баварци

          ПИБ е единствената българска банка, плащат си данъците тук и всеки знае кои са собствениците. Аз съм клиент и съм доволен. Аз също съм акционер и съм доста доволен!
          Смятам да остана доста време акционер, защото не може една банка с близо 7млрд балансовото число да се купи за 360млн. Рано или късно (дай Боже!) икономиката ще тръгне нагоре и банките с нея.
          Не е злоба а завист в чист вид.
          Наблюдава се при индивиди завишили самооценката си в резултат на което са загубили значителни суми. В момента нямат кеш да се включат в ралито и само това им остава.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Сано не разбирам, защо толкова злоба?!

            Естествено има и по-дори, и по-лошо акции от ПИБ.
            Но не може да се отрече, че банката си свърши работата добре през последните 5 години. Те не могат да се финансират евтино, както прави Уникредит и Райфайзен и все пак успяха да станат 2ра по депозити!!!

            Преди няколко години имаше тук коментари от познавайковци как банката нямала пари и ще фалира, а сега не само станаха една от големите спестовни каси, но и купуват банката на преуспелите баварци

            ПИБ е единствената българска банка, плащат си данъците тук и всеки знае кои са собствениците. Аз съм клиент и съм доволен. Аз също съм акционер и съм доста доволен!
            Смятам да остана доста време акционер, защото не може една банка с близо 7млрд балансовото число да се купи за 360млн. Рано или късно (дай Боже!) икономиката ще тръгне нагоре и банките с нея.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
              Да не съм ти ДВИ на ПИБ та ще ми искаш да ти снасям наготова подробна информация?

              Виж отпуснатите кредити на Юлен АД, отпуснатите кредити на Бороспорт и Витоша ски. За Ковачки мисля, че също има достатъчно информация с кредити откъде прави придобивките. Ако очакваш някой да ти посочва в Банско хотелче по хотелче и заведение по заведение, значи си много наивен. Ако си ходил там ще знаеш кой и как диктува, какво, как и кой да продава и поради каква зависимост го прави.

              Изказването ми беше единствено по повод на друго такова, че видите ли ПИБ никога не била наливала в туризъм и имоти и затова нямало как да се опари.
              Добре де не мога да разбера какъв ви е проблема с Банско и Юлен? Юлен е всичко друго но не и губещо дружество. Дори в момента, когато ски сезона е слаб не само в България но и в цяла Европа на кабинковия лифт се чака доста време за да се качиш, а дневната карта 58лв. Да по-слабо е от миналата година на това е бизнес който зависи от времето, а на него все още не можем да влияем.
              Това обаче не променя факта че за последните 20 години е имало 2 или 3 слаби сезона в Банско, през останалото време има достатъчно сняг и не се стига от отмяна на резервации.
              И въпреки това в момента в България няма курорт с по-добри условия за ски а и не само в България.
              Ако пък говориш за прословутите кооперациики наблъскани една до друга мога да ти кажа, че няма българска банка която да не е набила пари там или на морето, просто такова беше времето всичко се продаваше като топъл хляб, тогава алчността беше на почит.
              Искам също така да кажа че Цеко и компания изобщо не са ми любимци, имат си всякакви кусури, но ми омръзна да чета едни и същи глупости постоянно. Ако имаш ясни доказателства споделяй ги тук, ако пък не искаш да споделяш тогава си трай и си гледай филма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                Банго, писна ми от спекулации като твоите! Я кажи точно какво са финансирали в Банско?
                Да не съм ти ДВИ на ПИБ та ще ми искаш да ти снасям наготова подробна информация?

                Виж отпуснатите кредити на Юлен АД, отпуснатите кредити на Бороспорт и Витоша ски. За Ковачки мисля, че също има достатъчно информация с кредити откъде прави придобивките. Ако очакваш някой да ти посочва в Банско хотелче по хотелче и заведение по заведение, значи си много наивен. Ако си ходил там ще знаеш кой и как диктува, какво, как и кой да продава и поради каква зависимост го прави.

                Изказването ми беше единствено по повод на друго такова, че видите ли ПИБ никога не била наливала в туризъм и имоти и затова нямало как да се опари.

                Коментар


                • http://www.capital.bg/biznes/finansi...tove_i_chisla/
                  С въпрос към Стенли - какъв ще е % ОпР-д/ОпП-д 2014/2013 ;/2012;-2011г. И ще я стискам още , ако ми дават от онези 12,5%/за техните облигации/ поне 2/3 като акционер , за сега ~110% за мен и 2К за старини , а за набиращите акционери и те да спечелят !
                  Last edited by inta53; 07.02.2014, 22:56.

                  Коментар


                  • Според мен около 95% шанс двата трола до си ги въртят между тях си видяло се е, че няма да купуват на 2,43 но все пак да се подсигурят с някой и друг крос

                    Коментар


                    • А защо не се замисли над хипотезата купувача да е свързан със собствениците на банката /под някаква форма/ и да е свързано с бъдещето на банката ...?!

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Още две седмици с това темо и фрифлоута ще свърши.
                        Или ще се увеличи

                        Коментар


                        • Да, извинявайте, извън темата съм. Мисля, че някой голям от вън купува. Явно е наясно, че акцията е подценена след излизането на отчета.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
                            Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно
                            Още две седмици с това темо и фрифлоута ще свърши.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
                              Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно
                              Струва ми се, че това е "реалното" търгово предложение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение
                                знам, че е модерно да не се вярва в институциите в БГ, но аз вярвам в БНБ, това е институция доказана с годините.

                                Думите ти говорят сами по себе си що за човек си. Защо манипулираш факти и цифри? И други ти направиха забележка преди. Ето ти и инфо откъде извадих цитата, за да може да се замислиш над поведението си и думите, които използваш: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...aws_bnb_bg.pdf
                                Много добре знам какво пише в закона за БНБ. Това не означава че БНБ провежда парична политика. Да виждаш някъде в този закон да пише че БНБ "носи отговорност" за ценова стабилност или за инфлация, да виждаш някъде че се дава мандат на БНБ да подържа ниска инфлация или да промотира растеж. Ами не пише - защото самия механизъм на действие на валутния борд прави вменяването на подобна отговорност за нонсенс. Това което са написали общи изрази "подкрепя" "провеждане на парична политика в съответствие с изискванията на този закон" - а то по този закон тя не може да правди парична политика. "Българската народна банка действа в съответствие с принципа на отворената пазарна икономика при свободна конкуренция, като подкрепя ефективното разпределение на ресурсите." - а това пък е пълен нонсенс - какво точно и казват да прави, или да не прави.

                                Коментар

                                Working...
                                X