IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, извинявайте, извън темата съм. Мисля, че някой голям от вън купува. Явно е наясно, че акцията е подценена след излизането на отчета.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
      Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно
      Още две седмици с това темо и фрифлоута ще свърши.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
        Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно
        Струва ми се, че това е "реалното" търгово предложение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение
          знам, че е модерно да не се вярва в институциите в БГ, но аз вярвам в БНБ, това е институция доказана с годините.

          Думите ти говорят сами по себе си що за човек си. Защо манипулираш факти и цифри? И други ти направиха забележка преди. Ето ти и инфо откъде извадих цитата, за да може да се замислиш над поведението си и думите, които използваш: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...aws_bnb_bg.pdf
          Много добре знам какво пише в закона за БНБ. Това не означава че БНБ провежда парична политика. Да виждаш някъде в този закон да пише че БНБ "носи отговорност" за ценова стабилност или за инфлация, да виждаш някъде че се дава мандат на БНБ да подържа ниска инфлация или да промотира растеж. Ами не пише - защото самия механизъм на действие на валутния борд прави вменяването на подобна отговорност за нонсенс. Това което са написали общи изрази "подкрепя" "провеждане на парична политика в съответствие с изискванията на този закон" - а то по този закон тя не може да правди парична политика. "Българската народна банка действа в съответствие с принципа на отворената пазарна икономика при свободна конкуренция, като подкрепя ефективното разпределение на ресурсите." - а това пък е пълен нонсенс - какво точно и казват да прави, или да не прави.

          Коментар


          • Хора малко оффтопик говорите и влязохте в света на фантазиите и сухата терминология. Коментирайте големите оферти от по 5 -10 К и обемите от над 600К примерно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение
              знам, че е модерно да не се вярва в институциите в БГ, но аз вярвам в БНБ, това е институция доказана с годините.

              Думите ти говорят сами по себе си що за човек си. Защо манипулираш факти и цифри? И други ти направиха забележка преди. Ето ти и инфо откъде извадих цитата, за да може да се замислиш над поведението си и думите, които използваш: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...aws_bnb_bg.pdf
              Валутен борд знаеш ли какво е ? За каква пари4на политика говориш ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Много си зле.
                знам, че е модерно да не се вярва в институциите в БГ, но аз вярвам в БНБ, това е институция доказана с годините.

                Думите ти говорят сами по себе си що за човек си. Защо манипулираш факти и цифри? И други ти направиха забележка преди. Ето ти и инфо откъде извадих цитата, за да може да се замислиш над поведението си и думите, които използваш: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...aws_bnb_bg.pdf

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение

                  Защо ме лъжеш?

                  Много си зле.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    БНБ не провежда парична политика - по закон - съответно няма никакъв начин да "подкрепя политика на устойчив и неинфлационен растеж".
                    Ти в какво вярваш - думи или разкази? Виж ал. 3 какво пише - цитат от "Закон за Българската народна банка (Приет от ХХХVIII народно събрание на 5 юни 1997 г.)":

                    Чл. 1. (1) Българската народна банка е централна банка на Република Бълга-
                    рия. Тя е юридическо лице.
                    (2) Българската народна банка се отчита за своята дейност пред Народното
                    събрание.
                    Чл. 2. (Изм. – ДВ, бр. 10 от 2005 г.) (1) Основна цел на Българската народна
                    банка е да поддържа ценовата стабилност чрез осигуряване стабилността на на-
                    ционалната парична единица и провеждане на парична политика в съответствие
                    с изискванията на този закон.
                    (2) Българската народна банка действа в съответствие с принципа на отво-
                    рената пазарна икономика при свободна конкуренция, като подкрепя ефектив-
                    ното разпределение на ресурсите. От момента на присъединяване на Република
                    България към Европейския съюз и без да се засяга основната цел за поддържане
                    на стабилността на цените, Българската народна банка подкрепя общите иконо-
                    мически политики в Европейската общност, за да допринесе за осъществяване
                    на нейните цели, както са посочени в чл. 2 от Договора за създаване на Европей-
                    ската общност.
                    (3) Без да се засягат целите по ал. 1 и 2, Българската народна банка подкрепя
                    политика на устойчив и неинфлационен растеж.


                    Защо ме лъжеш?

                    Коментар


                    • Каквото и да хортуваме някой попива всичко на 3.60
                      Личния ми анализ винаги е бил извън коефицентите - тия числа ме дразнят със своята сложност и възможност за грешки (случайни или не). Накратко :
                      - продавача при растящ пазар (в случая) най-вероятно осребрява печалби
                      - купувача - купува на база анализ (технически може би или на база информация ..... и вероятно не е глупав да троши милиони . точка.
                      Значи оставам в позиция .

                      Не е препоръка за покупки или продажби.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • ПИБ е купила бивш хотел на "Кремиковци" на Витоша
                        Това в + или в - ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Инертен Разгледай мнение
                          А защо дръпнаха? Не виждаш ли, че именно заради приетият закон през 1991г. доведе до недоволстовто на народа през 1996-1997? И добре, че това се случи! "Чл. 2 от Договора за създаване на Европейската общност: БНБ подкрепя политика на устойчив и неинфлационен растеж. Банката съдейства за създаването и функционирането на ефективни платежни системи и осъществява надзор върху тях. Тя има изключителното право да емитира банкноти и монети в страната. Българската народна банка регулира и осъществява надзор върху дейността на другите банки в страната с оглед поддържане стабилността на банковата система и защита интересите на вложителите."

                          Нали заради изобретението на Британската империя с т.нар. Валутен съвет/борд, в момента се предоставя стабилна икономика с конвертируема валута без да се поемат разходите при замяна на националните пари с чужди банкноти и монети.
                          Изобщо не разбирам за какво говориш.

                          Първо ако БНБ са написали подобна глупост, то това си е точно това глупост. БНБ не провежда парична политика - по закон - съответно няма никакъв начин да "подкрепя политика на устойчив и неинфлационен растеж". След това валутния борд в същността си е процикличен механизъм, т.е. при ръст на икономиката и на чуждите инвестиции създава инфлация, при спад на икономиката и изтичане на инвестиции задълбочава рецесията и БНБ нищо не може да направи за това. "Българската народна банка регулира и осъществява надзор върху дейността на другите банки в страната с оглед поддържане стабилността на банковата система и защита интересите на вложителите" е заявление на очевидното.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
                            Равновесие,
                            На база публикувани данни в неконсолидирания финансовия отчет към 30 юни 2013 г. трета и четвърта група (необслужвани и загуба) са 591 млн лв, или 12.34% от кредитния портфейл, което е значително под данните за банковата ситема, така че лоши кредити 20% за ПИБ звучи като лоша информираност Ако пък хванем сумата на просрочените вземания над 90 дни, които обичайно в анализите се използват за мярка за лоши кредити, на ПИБ са 522 млн лв. (също от публикувания юнски отчет)=10.9%, за сравнение банковата система са около 17%.

                            Да видим сега покритието. Пак от отчетите обезценка плюс специфични провизии за кредитен риск 186 млн лв + 44 млн лв = 230 млн лв, или 39%. Обаче от разходите за обезценка в ОПР е видно, че провизираността през второ полугодие на 2013 нараства много по-бързо от първото (39 млн лв срещу 22 млн лв) и значително над ръста на портфейла (над 20.7% срещу 6.3%) може да се очаква, че покритието ще нарастне съществено към края на 2013. Тоест ако предположим, че NPL за H2'13 са нараснали с темпа на ръста на целия портфейл, логично би било да очакваме да са около 555 млн. лв. или покритието да е 268 млн лв.(224 млн лв + 44 млн лв ако СПКР са същите), тоест ще очакваме покрите над 40%. Видно е освен това, че ПИБ има активна позиция по управлението на NPL, защото нивото на придобитите като обезпечение активи расте за H1'13 с около 129 млн лв, и при това положение дори и да има по-голям ръст в NPL към края на 2013 резонно можем да прогнозираме спад по-нататък през 2014.

                            Освен това при изчисляването на обезценка се взима предвид приемливо (бързоликвидно) обезпечение, тоест възможно е даден кредит да е влошен, но зад него да стои имот, който поне частично да покрие загубата. Тоест сметката за нужда от допълнителни провизии за 337 млн лв в някакъв фантастичен сценарий е явно силно преувеличена.

                            И ти вярваш на това, така ли Аз не вярвам. Има безрбой начини как един лош кредит да изглежда ОК. И само един лошия кредит да си стои лош - кати си го признаят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Всички банки в България дръпнаха чак след 1997. Поне тези които оцеляха
                              А защо дръпнаха? Не виждаш ли, че именно заради приетият закон през 1991г. доведе до недоволстовто на народа през 1996-1997? И добре, че това се случи! "Чл. 2 от Договора за създаване на Европейската общност: БНБ подкрепя политика на устойчив и неинфлационен растеж. Банката съдейства за създаването и функционирането на ефективни платежни системи и осъществява надзор върху тях. Тя има изключителното право да емитира банкноти и монети в страната. Българската народна банка регулира и осъществява надзор върху дейността на другите банки в страната с оглед поддържане стабилността на банковата система и защита интересите на вложителите."

                              Нали заради изобретението на Британската империя с т.нар. Валутен съвет/борд, в момента се предоставя стабилна икономика с конвертируема валута без да се поемат разходите при замяна на националните пари с чужди банкноти и монети.

                              Коментар


                              • Те са от пакета ми от 03.02. до 05.02.2014 при 3.110-3,130 и в края на седмицата си прибирам печалбата за да отида през почивката на Банско на ски....

                                Коментар

                                Working...
                                X