IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Рекох да прочета некой коментар за одитирания отчет на банката пък то нещо сте се отплеснали май...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Разказват оцелелите, загубилите или не се интересуват повече или си мълчат или пък само мрънкат по принцип, как всички ще си изгубят парите на борсата, каква измама е и така нататък. Очевидно на тях това им е проблема, или трябва да си признаят, че са се провалили, което очевидно не се връзва със собственото им пренадуто его или да обвинят някой друг.

      А все ми се струва че по-добре човек да взима акъл от тези които правят нещо, а не да слуша мрънкането на провалилите се, но в края на краищата хората са различни. естествената склонност на хората е да харесват други като тях самите.
      Да правилно си отбелязал от тези дето правят нещо а не от тези дето се фалят

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Ти не разбра ли, че на борсата е като в Клондайк - всички разказват историите за намерените късове самородно злато а тези за загиналите златотърсачи не са особено популярни.
        Разказват оцелелите, загубилите или не се интересуват повече или си мълчат или пък само мрънкат по принцип, как всички ще си изгубят парите на борсата, каква измама е и така нататък. Очевидно на тях това им е проблема, или трябва да си признаят, че са се провалили, което очевидно не се връзва със собственото им пренадуто его или да обвинят някой друг.

        А все ми се струва че по-добре човек да взима акъл от тези които правят нещо, а не да слуша мрънкането на провалилите се, но в края на краищата хората са различни. естествената склонност на хората е да харесват други като тях самите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Ти не разбра ли, че на борсата е като в Клондайк - всички разказват историите за намерените късове самородно злато а тези за загиналите златотърсачи не са особено популярни.
          Аз и друго съм разбрал историите с намереното злато са измислени а тези със загиналите и ограбените са истински.Ма нека си фантазират.Сега земеделска работа няма и требе се забавлявам.Кредитни карти без такси щото му превеждали заплатата два месеца безлихвен период.Бе то влезеш в банката и ти искат такса обаче нашия бабаит прецакал банката...Требе да си много глупав да ги плещиш такива и да смяташ околните за по глупави.УНСС е велико училище и неговите кадри са непобедими

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Нема такова нещо.Печалбарко Акциев Фондов винаги купува евтино и намира колхозници да им продаде скъпо и да ги прецака.Има няколко кредитни карти по които не плаща никакви такси щото му превеждали мижавата заплата от 500 кинта.И разбира се форумния бабаит е дисциплиниран ако тегли кредит го връща в безлихвения период.И разбира се кредита е неограничен.Нищо че Печалбарко мое си позволи 50 кинта щото ако тегли повече не мое ги върне.Печалбарко никога не губи и не се минава.
            Ти не разбра ли, че на борсата е като в Клондайк - всички разказват историите за намерените късове самородно злато а тези за загиналите златотърсачи не са особено популярни.
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              По мои наблюдения българина не е съвсем наясно с управление на личните си финанси. Лесно харчи парите по картата и после едни лихви 15-20%..... А ти пропусна да споменеш за годишната такса ... нищо работа
              Нема такова нещо.Печалбарко Акциев Фондов винаги купува евтино и намира колхозници да им продаде скъпо и да ги прецака.Има няколко кредитни карти по които не плаща никакви такси щото му превеждали мижавата заплата от 500 кинта.И разбира се форумния бабаит е дисциплиниран ако тегли кредит го връща в безлихвения период.И разбира се кредита е неограничен.Нищо че Печалбарко мое си позволи 50 кинта щото ако тегли повече не мое ги върне.Печалбарко никога не губи и не се минава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Ми не съм - можеш да потърсиш темите от 2007 тогава съвсем откровено си говорех че това е балон. не мисля че съм купил и една акция 2007, но за разлика от теб, въпреки че и тогава това ми бе моята позиция и публично съм я казвал и в този форум не съм тръгнал да натяквам на хората каква глупост са направили като влизат на върха.

                А черепа ако не ме лъже паметта влезе на около 800 лева излезе с доста около 40000

                Всъщност сега проверих, излъгал съм, купувал съм си акции и 2007 но просто ги държах супер кратко
                Искаш ли една сделка?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Ще ти дам един много вероятен сценарий за бъдещето. Сега не вярваш, че изобщо някой може да направи пари. После ще срещнеш някой, който е натрупал някой лев от борсата. Ще си е купил примерно кола от магазина и ти ще го отхвърлиш като лъжа. После ще видиш някой друг и ще почне да те гложди от вътре дали наистина е така. Доказателствата ще се трупат и постепенно ще спреш да отричаш истната. На края и ти ще се престрашиш. Вероятно точно в този момент ще получиш сигурно вътрешно инфо за някоя компания и ще скочиш с двата крака. Естествено няма да е на абсолютния връх, но ще е близо до него. Със сигурност борсата те интересува иначенямаше да висисш с години в този форум. Затова ще си купиш акции със сигурност. Видимо си доста притеснителен и затова покупката ще е тогава когато всичко е сигурно икономиката процъфтява, цените са растяли с години и тренда е "устойчив". Затова единствения шанс да не си купиш акции е да си изтриеш профила в инвестора.
                  Това да не сценарии за нов филм Тигъра на БФБ.Е поне няколко манекенки да беше сложил.А ти някакви коли.Тъпо джилезо.Не може да има сценарии пари коли без жени.
                  И понеже не си разбрал мен не ме вълнува кой какво си купува и как се хвали.Чужди покупки не може определят поведението ми и действията ми.То и сега си купуват някои.Новите коли не са ми тръпка...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                    Ами всеки може да се научи, никой от нас не се е родил научен. Тук мисля е мястото да споделяме опит и да помагаме на други да се ориентират.
                    Колкото до годишната такса, не съм сигурен зависи от банката, но мисля че ако сиполучаваш заплата/пенсия ти дават кр.карта без годишна такса. При мен е така. Имам дори и от други банки и са free for life.
                    Едно е сигурно - бъдещето е на електроните разплащания и на банките. И при нас ще стане като в САЩ - да ходиш с по-малко от 10 кинта в джоба.... за улеснение на потребителя и за да го скубят непрекъснато с "дребни" такси.
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      По мои наблюдения българина не е съвсем наясно с управление на личните си финанси. Лесно харчи парите по картата и после едни лихви 15-20%..... А ти пропусна да споменеш за годишната такса ... нищо работа
                      Ами всеки може да се научи, никой от нас не се е родил научен. Тук мисля е мястото да споделяме опит и да помагаме на други да се ориентират.
                      Колкото до годишната такса, не съм сигурен зависи от банката, но мисля че ако сиполучаваш заплата/пенсия ти дават кр.карта без годишна такса. При мен е така. Имам дори и от други банки и са free for life.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                        Какви такси плащаш? Лихви плащаш само ако не възстановиш сумата в гратисния период който е около 55 дни. Т.е дава ти се безлихвен заем за определен период от време. Отделно имаш отстъпки в заведения/ хотели, кеш-бак и т.н.
                        По мои наблюдения българина не е съвсем наясно с управление на личните си финанси. Лесно харчи парите по картата и после едни лихви 15-20%..... А ти пропусна да споменеш за годишната такса ... нищо работа
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Да има.Има един дето му викат Васко черепа он излезе на 40 ако не се лъжа.На колко е влязъл не знам.А такива като тебе са влезли на 40 и са излезли на 11
                          Ми не съм - можеш да потърсиш темите от 2007 тогава съвсем откровено си говорех че това е балон. не мисля че съм купил и една акция 2007, но за разлика от теб, въпреки че и тогава това ми бе моята позиция и публично съм я казвал и в този форум не съм тръгнал да натяквам на хората каква глупост са направили като влизат на върха.

                          А черепа ако не ме лъже паметта влезе на около 800 лева излезе с доста около 40000

                          Всъщност сега проверих, излъгал съм, купувал съм си акции и 2007 но просто ги държах супер кратко
                          Last edited by ravnovesie; 12.02.2014, 22:13.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Аз от години гледам как губите пари и как се фалите като дърти циганки че печелите.Няма нито един фонд който не се осрал а за пенсионните изобщо не говорим там колегите ви некадърници загубиха парите на хората щото са тъпи да ги откраднат.Това как правите пари го разправяйте при вицовете.
                            Ще ти дам един много вероятен сценарий за бъдещето. Сега не вярваш, че изобщо някой може да направи пари. После ще срещнеш някой, който е натрупал някой лев от борсата. Ще си е купил примерно кола от магазина и ти ще го отхвърлиш като лъжа. После ще видиш някой друг и ще почне да те гложди от вътре дали наистина е така. Доказателствата ще се трупат и постепенно ще спреш да отричаш истната. На края и ти ще се престрашиш. Вероятно точно в този момент ще получиш сигурно вътрешно инфо за някоя компания и ще скочиш с двата крака. Естествено няма да е на абсолютния връх, но ще е близо до него. Със сигурност борсата те интересува иначенямаше да висисш с години в този форум. Затова ще си купиш акции със сигурност. Видимо си доста притеснителен и затова покупката ще е тогава когато всичко е сигурно икономиката процъфтява, цените са растяли с години и тренда е "устойчив". Затова единствения шанс да не си купиш акции е да си изтриеш профила в инвестора.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Това за кредитните карти е абсолютно вярно. От какъв зор да плащаш 100% повече лихви и такси от един обикновен потребителски кредит ? Ама то гъзарията да имаш издут портфейл от пластмасови картички може да те направи бедняк за нула време ... и за дълго
                              Какви такси плащаш? Лихви плащаш само ако не възстановиш сумата в гратисния период който е около 55 дни. Т.е дава ти се безлихвен заем за определен период от време. Отделно имаш отстъпки в заведения/ хотели, кеш-бак и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Е сигурно има някой които са вкарали на 10 и са излезли на 44-45. Защо си мислиш че всички са вкарали на 44 и са излезли на 12 не е ли малко странна логиката ти, началната точка все да я приемаш върха. Ами за някой върха е била крайната точка.

                                А в края на краищата решението на някой да влиза или не на борсата е лично - никой не му е опрял пистолет в главата и да му е казал - борсата или живота. Колкото Капман са знаели какво е бъдещето, толкова и този който им е дал пари го е знаел, т.е. точно никак.

                                но разбира се ти трябва задължително да демонстрираш точно българския манталитет от който толкова се оплакваш, да отречеш тотално личната отговорност и да намериш някой друг който да е виновен за личните решения.

                                Ами ако сега някой вземе да приказва срещу теб, как заради теб е загубил една камара пари, защото те е слушал и не е влязал на борсата на Софикс 300. Какво ще му кажеш? А това си е реална загуба - можел е да спечели, но е решил да не рискува, защото е послушал някой страхлив мрънкалник. На кого тогава е отговорността за пропусната печалба, на страхливия мрънкалник който мрънка или на този който се е подвел по него

                                Всяка монета си има две страни.
                                Да има.Има един дето му викат Васко черепа он излезе на 40 ако не се лъжа.На колко е влязъл не знам.А такива като тебе са влезли на 40 и са излезли на 11

                                Коментар

                                Working...
                                X