IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе ако издумка 60 милиона печалба тази година може и още да порастне цената. Все пак само 500 милиона струва цялата бамка...
    Мнението не е препоръка за сделки!

    Коментар


    • Пораздуйте я още малко поне до 5лв, няма лошо, таман кат вляза шорт дабъла ще ми е гаранте. [/QUOTE]

      ми пак да питам. според тебе ако утре тръгне да се продава вече третата по големина банка в БГ в момента
      ще струва ли 250млн евро или по към 1млрд ще отиде?
      само разсъждение. не казавам че ще се продава.
      всеки си играе играта.....и моите са купени на 2лв

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Ми на софка 1000 тук би трябвало да е 7.7лв
        Да , може, ма надали.

        Много интересен метод имаш за определяне на таргетите си. Кристалната топка явно е голяма работа.

        Аз това което виждам сега е че ПИБ има РЕ >16, РВ>1 при ROE <6, дивидент - 0/зеро/нада
        В това време моята HSBC се търгува на PE 11 PB 1 при ROE 12.4 и 7.5% дивидент.
        Тоест поне двойно по евтино. Ма кои ли са HSBC в сравнение с великата ПИБ.

        Пораздуйте я още малко поне до 5лв, няма лошо, таман кат вляза шорт дабъла ще ми е гаранте.
        Акции нямам тук за съжаление бих казал, но да кажа че с грешно инфо работиш P/B не е над 1 определено. Вземи си конс отчета където я има Юнионбанк.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
          въпросът ми е простичък
          ако се продаде ПИБ в момента (не че са се засилили, а може и да са..нямам инфо)
          на каква цена мислите би станало това
          и това на колко лева на акция отговаря (май не е нито 4 нито 5лв )
          аз така си смятам перспективите и възможностите за печалба
          от акциите тука
          Ми на софка 1000 тук би трябвало да е 7.7лв
          Да , може, ма надали.

          Много интересен метод имаш за определяне на таргетите си. Кристалната топка явно е голяма работа.

          Аз това което виждам сега е че ПИБ има РЕ >16, РВ>1 при ROE <6, дивидент - 0/зеро/нада
          В това време моята HSBC се търгува на PE 11 PB 1 при ROE 12.4 и 7.5% дивидент.
          Тоест поне двойно по евтино. Ма кои ли са HSBC в сравнение с великата ПИБ.

          Пораздуйте я още малко поне до 5лв, няма лошо, таман кат вляза шорт дабъла ще ми е гаранте.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
            въпросът ми е простичък
            ако се продаде ПИБ в момента (не че са се засилили, а може и да са..нямам инфо)
            на каква цена мислите би станало това
            и това на колко лева на акция отговаря (май не е нито 4 нито 5лв )
            аз така си смятам перспективите и възможностите за печалба
            от акциите тука
            Това е добра логика за това си оставих малко пакетче, за да капитализирам при евентулно такова развитие на нещата.

            Лично мнение
            Veni, Vidi, Vici

            Коментар


            • въпросът ми е простичък
              ако се продаде ПИБ в момента (не че са се засилили, а може и да са..нямам инфо)
              на каква цена мислите би станало това
              и това на колко лева на акция отговаря (май не е нито 4 нито 5лв )
              аз така си смятам перспективите и възможностите за печалба
              от акциите тука

              Коментар


              • Първоначално изпратено от COBOSCHETO Разгледай мнение
                ....като елхимчето ..например Леко двуцифрено ръстче днес

                Не е препоръка за ПК на ЦК
                При Билборда ръста е по-голям
                Veni, Vidi, Vici

                Коментар


                • Бравос, честито на спечелилите.
                  Мнението не е препоръка за сделки!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                    Аз също си продадох 85% от пакета, причината е че си мисля, че има някои позиции с по-висок потенциал от тези нива.

                    Поздрави
                    ....като елхимчето ..например Леко двуцифрено ръстче днес

                    Не е препоръка за ПК на ЦК

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                      ех, ама си странен. нали видя на каква цена купиха банката и после как осчетоводиха една бясна печалба. Ами ако се повтори?
                      Видях, видях че и спекулантите ни изобщо не са в час след като взеха тази врътка за нещо кой знае колко позитивно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Ми то от това какво печелят акционерите на ПИБ?
                        ех, ама си странен. нали видя на каква цена купиха банката и после как осчетоводиха една бясна печалба. Ами ако се повтори?
                        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                          ами ако ПИБ купуват като сделката с Юнион?
                          Ми то от това какво печелят акционерите на ПИБ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                            аз пук нам, че Токуда Банк е на тезгяха!!! и е възможно много скоро да бъде продадена. но далие ще е БГ купувач или чужд, това е друга тема!
                            Те всички са на тезгяха само цени им дайте

                            Коментар


                            • аз пук нам, че Токуда Банк е на тезгяха!!! и е възможно много скоро да бъде продадена. но далие ще е БГ купувач или чужд, това е друга тема!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Това ще е третия слух за продажба на ПИБ от 2007, който стига до мен. Все на някакви цени много по-високи от пазара. Първите два се оказаха кьор фишек, бих заложил че това си е тенденция.
                                ами ако ПИБ купуват като сделката с Юнион?
                                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X