IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Държавата застава със всичките си активи зад фонда , включително чрез набиране на ДЦК и т.н.
    И аз така мислих, но да питам - смятай тогава какви ще са лихвите!
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tarantula Разгледай мнение
      а половин българия да вегитра с 200 лева пенсии и 400 заплати.нали тези пари трябва да се вземат отнякъде не може да късаш от залъка на мизерника за да спасяваш богаташи това ако стане ще се появи национал болшивишка партия и нещата отиват на много зле.обяснете ми зна4и могат да фалират 10 ки хил бизнеси а банка да не може да фалира защо къде е разликата да ми обясни някои щото аз съм малко тъпи4ак и не ги разбирам тези работи
      Държавата гарантира монопол над емисията на ЦБ, а тя има една цел да спасява ТБ без значение, колко безрасъдни са. Това си е перфектен морален риск и брутална схема за спасяване накрая с парите на данъкоплтеца банките. Всяка неефективност трябва се чисти от пазара. Така за напред ще държи влажно. Другото е че цялата схема "банкирането с частичен резерв" в такива време личи колко е покварена, но пък носи облаги на нашите банкери - как да им резнеш клона Накрая ще отидем на Исландският модел - пазара чисти неефективността, не трябва се спасява с държавни пари!
      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

      Коментар


      • Току що казаха в новините по TV+ че от банката до момента са изтеглени над 800милиона лева само за днес.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
          Какъв беше закона, ако фонда за гар. на влоговете стане на нула и има банкова фал, държавата ли влиза в обезпечението? В случаят от къде ще ги набере?
          Държавата застава със всичките си активи зад фонда , включително чрез набиране на пари чрез емитиране на ДЦК и т.н. след което национализира банките които са били наистина закъсали .... доколкото разбирам за банки с отрицателен капитал няма , просто поради големите спекулативни тегления имат ликвидни проблеми....
          Last edited by markov; 27.06.2014, 15:48.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1_9_7_8 Разгледай мнение
            Добре не може ли просто да въведем еврото малко по- рано от очакваното (с пълната и ясна подкрепа на ЕЦБ и ЕС) и всички да се успокоят със тези тегления и превалутирания ?
            Да това е един от възможните варианти... Но как ли ще се чувстваме след 3-4 години когато еврозоната ще се е разпаднала? Пак като каръците метнали се в последния момент на влак отиващ право в пропастта?!... Според мен има по-добри начини за справяне с положението.
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ку-Ку Разгледай мнение
              Излизат Искров и шефовете на големите частни банки и заявяват, че кинти има, ще помогнат на КТБ и ПИБ и ще изплатят на всяка овца депозита. Полезно би било и да докарат някоя високопоставена брюкселска зелка да направи изявление. Като се изясни, че КТБ въобще не е толкова зле и се види, че ПИБ продължава да плаща, то за няколко дена паниката ще мине и овцете ще се приберат по кошарите си. След това обаче некой ще трябва да опере пешкира, щото чак такива простотии не бива да оставят безнаказани. Най-вече, наложително е Цацаров да бъде принуден да даде обяснения. След костинбродския пърформънс и поръчковата акция срещу КТБ вече и на най-простите и заблудени граждани (т.е. тия с номер 15) трябва да им стане ясно какви интереси обслужва прокуратурата.
              +1

              Коментар


              • Забележете че курс продава вече е 2.10лв за едно евро по чейнджажиите

                http://www.tavex.bg/?main=24

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Глепости.
                  Казах, разследването трябва да дойде след като овцете се приберат по кошарите. Но ако не се предоставят обяснение за случилото се, няма и гаранция, че то няма да се повтори с друга банка, особено ако положението в Европа пак се влоши.

                  Коментар


                  • абе ку ку как я виждаш тая работа да се дадат 5-6 милирда за банките

                    а половин българия да вегитра с 200 лева пенсии и 400 заплати.нали тези пари трябва да се вземат отнякъде не може да късаш от залъка на мизерника за да спасяваш богаташи това ако стане ще се появи национал болшивишка партия и нещата отиват на много зле.обяснете ми зна4и могат да фалират 10 ки хил бизнеси а банка да не може да фалира защо къде е разликата да ми обясни някои щото аз съм малко тъпи4ак и не ги разбирам тези работи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                      Какъв беше закона, ако фонда за гар. на влоговете стане на нула и има банкова фал, държавата ли влиза в обезпечението? В случаят от къде ще ги набере?
                      От МВФ и тогава ставаме роби за мнооого дълъг период от време!
                      Мнението ми не е препоръка!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1_9_7_8 Разгледай мнение
                        Добре не може ли просто да въведем еврото малко по- рано от очакваното (с пълната и ясна подкрепа на ЕЦБ и ЕС) и всички да се успокоят със тези тегления и превалутирания ?
                        ERM II Къде го забрави има си процедури!
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Абе тия екшъни що стават все в петък?
                          Щото през Уикенда всичкото Институция - спи
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Да прав си от суапа, че и еврото ще го дупи Драги - но пак са 2.5 милиарда лева - за къде по напред? В най-добрият случаи ще се съберат пари 100% за КТБ. Няма как ако в понеделник е същото, БНБ ще принудена или да каже пазарен изход или борда - не знам как ще стане. Ей тези кинти дето ги взехме вчера и тях не може ги бараме ...

                            Тези дни се видя дупката в банкирането с частичен резерв и на всички им е ясно при масирано теглене за няколко часа нещата се сговнясват!
                            Добре не може ли просто да въведем еврото малко по- рано от очакваното (с пълната и ясна подкрепа на ЕЦБ и ЕС) и всички да се успокоят със тези тегления и превалутирания ?
                            "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ку-Ку Разгледай мнение
                              Излизат Искров и шефовете на големите частни банки и заявяват, че кинти има, ще помогнат на КТБ и ПИБ и ще изплатят на всяка овца депозита. Полезно би било и да докарат някоя високопоставена брюкселска зелка да направи изявление. Като се изясни, че КТБ въобще не е толкова зле и се види, че ПИБ продължава да плаща, то за няколко дена паниката ще мине и овцете ще се приберат по кошарите си. След това обаче некой ще трябва да опере пешкира, щото чак такива простотии не бива да оставят безнаказани. Най-вече, наложително е Цацаров да бъде принуден да даде обяснения. След костинбродския пърформънс и поръчковата акция срещу КТБ вече и на най-простите и заблудени граждани (т.е. тия с номер 15) трябва да им стане ясно какви интереси обслужва прокуратурата.
                              Глепости... Най-голямата грешка както казах е да излезя някой и да почне да сочи с пръст виновници! Това разединява народа. Сега трябва да сме като един, защото опасността за цялата държава е голяма.

                              Изявленията на наши или чужди мастити зелки само допълнително ще налее масло в огъня. Българинът не вярва на никой. Щом си иска парите той трябва да си ги получи. Само това ще го успокои....

                              Що се отнася до виновниците, ми те на първо място са самите банки! Защо са раздавали кредити без да имат пари за това? Трябвало е да разбират риска от крепенето на имотния балон!!!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                И кво следва толкова следва ............ малоумниците дето си теглят сумите и развалят договорите за влогове съответно си губят лихвите. Държавата ще не ще ще налее ликвидност щото с КТБ беше прецедент , ако и с ПИБ стане ще потопи цялата банкова система......

                                Някои може ли да ми обясни каква е идеята на олигофрените с по 5-10 хил влогове да ги теглят от банката и да си губят лихвите, те са гарантирани до 100 хил евра и държавата от този ангажимент не може да се отметне...... бих разбрал тези с над 100 хил евра да се притесняват но едва ли са много .....
                                Какъв беше закона, ако фонда за гар. на влоговете стане на нула и има банкова фал, държавата ли влиза в обезпечението? В случаят от къде ще ги набере?
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X