IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
    А сега си представи,че от Дойче Банк за един ден решат масово да дърпат кинти и за тоя един ден дръпнат 9% от активите и,които са около 2 трилиона в евро..
    Съгласен съм. Дойче банк е много по-голяма пирамида от ПИБ!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      А бе колега,
      проблемът не е в ЛЕВА или в ЕВРОТО. Проблемът е в доверието на хората в банката. И сега като си вземеш парите от банката дадеш 1,96 евра за лев и след месец.
      Хората не са сигурни дали ще си вземат от банката левовете, а не какво ще купят с тях.
      Ако влоговете бяха в евра, какво щеше да промени днешната паника?

      Черна гора не е в еврозоната, пък валутата и е евро. Приеми че и в България е евро, само дето банкнотата е различна. Така ще е докато го има БОРДА.
      Мисля че тука грешиш. Точно от това ги е страх хората - от спомена за 1996.И лично видях днес как в банката просто си превалутираха сметките без да теглят парите.
      "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buba4ko Разгледай мнение
        Забележете че курс продава вече е 2.10лв за едно евро по чейнджажиите

        http://www.tavex.bg/?main=24
        Паника на финансовите пазари
        27.06.2014 | www.tavex.bg

        Поради настъпилата паника на финансовите пазари в страната, временно сме принудени да разширим маржовете си. В случай, че ситуацията се нормализира постепенно ще се върнем към нормалните ни курсове.
        Циркаджии!
        Спомням си преди година ли спад на златото. Еййй, тогава къв спред отвориха жална ти майка и наполеоните, и чудото.
        Я виж сайтове на още няколко бюра, пък пробвай и с банки.
        Аз сега виждам други - 1.957, че и на 1.956 купува над фиксинга, ако ме разбираш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kig36 Разгледай мнение
          Ето ти повод за моментален арест,от това по голяма спекулация и увеличаване на напрежението здраве му кажи!!!
          Моментални арести навсякъде,където си позволяват финансови и медийни волности.
          Да ме арестуват - веднага си давам координатите, ве4е не ме бърка щото няма кво да ми вземат - писах го по долу.
          Всичките ми спестявания бяха в тия 2 банки.
          А за президента и премиера дето мъл4ат нямат ли да има арести ???
          Дано тоя уикенд да има наистина наказани и осъдени !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            Виж ся ,не знам колко са виновни банките ,ама ако ей това е вярно :"Само днес банката е изплатила на клиенти общо над 800 милиона лева.",
            http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...-chasa,175158/
            става въпрос за ПИБ,банката засега се справя отлично,защото при активи от близо 9 млрда лева,днес на банката са и дръпнали около 800млн,което е около 9%. А сега си представи,че от Дойче Банк за един ден решат масово да дърпат кинти и за тоя един ден дръпнат 9% от активите и,които са около 2 трилиона в евро...Получава се колосалната сума от 180 млрда евро...Не знам дали Дойче Банк ще устиска и как би реагирало немското правителство....
            за това ли ще работи не до 17 а до 15 часа......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Глепости... Най-голямата грешка както казах е да излезя някой и да почне да сочи с пръст виновници! Това разединява народа. Сега трябва да сме като един, защото опасността за цялата държава е голяма.

              Изявленията на наши или чужди мастити зелки само допълнително ще налее масло в огъня. Българинът не вярва на никой. Щом си иска парите той трябва да си ги получи. Само това ще го успокои....

              Що се отнася до виновниците, ми те на първо място са самите банки! Защо са раздавали кредити без да имат пари за това? Трябвало е да разбират риска от крепенето на имотния балон!!!
              Виж ся ,не знам колко са виновни банките ,ама ако ей това е вярно :"Само днес банката е изплатила на клиенти общо над 800 милиона лева.",
              http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...-chasa,175158/
              става въпрос за ПИБ,банката засега се справя отлично,защото при активи от близо 9 млрда лева,днес на банката са и дръпнали около 800млн,което е около 9%. А сега си представи,че от Дойче Банк за един ден решат масово да дърпат кинти и за тоя един ден дръпнат 9% от активите и,които са около 2 трилиона в евро...Получава се колосалната сума от 180 млрда евро...Не знам дали Дойче Банк ще устиска и как би реагирало немското правителство....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                И аз така мислих, но да питам - смятай тогава какви ще са лихвите!
                За радост дълга на Българие е около 18 % от БВП което е супер ниско равнище по всички стандарти та не мисля че ще има проблем да се набират пари от външните пазари......те в момента бъкат от ликвидност.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kig36 Разгледай мнение
                  Моментални арести навсякъде,където си позволяват финансови и медийни волности.
                  Баща ти какво мисли по въпроса? Че то преди 1989 г. не беше така! Защо ручахме жабетата през тези 25 години?
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 1_9_7_8 Разгледай мнение
                    Добре не може ли просто да въведем еврото малко по- рано от очакваното (с пълната и ясна подкрепа на ЕЦБ и ЕС) и всички да се успокоят със тези тегления и превалутирания ?
                    А бе колега,
                    проблемът не е в ЛЕВА или в ЕВРОТО. Проблемът е в доверието на хората в банката. И сега като си вземеш парите от банката дадеш 1,96 евра за лев и след месец.
                    Хората не са сигурни дали ще си вземат от банката левовете, а не какво ще купят с тях.
                    Ако влоговете бяха в евра, какво щеше да промени днешната паника?

                    Черна гора не е в еврозоната, пък валутата и е евро. Приеми че и в България е евро, само дето банкнотата е различна. Така ще е докато го има БОРДА.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tarantula Разгледай мнение
                      а половин българия да вегитра с 200 лева пенсии и 400 заплати.нали тези пари трябва да се вземат отнякъде не може да късаш от залъка на мизерника за да спасяваш богаташи това ако стане ще се появи национал болшивишка партия и нещата отиват на много зле.обяснете ми зна4и могат да фалират 10 ки хил бизнеси а банка да не може да фалира защо къде е разликата да ми обясни някои щото аз съм малко тъпи4ак и не ги разбирам тези работи
                      Не си тъпичък, но залиташ идеологически. Голямата част от овцете дето се втурнаха да си теглят парите са именно ония с по 400 лв. заплата. "Богаташите" обикновено са по-умни, разпределят си риска и по-трудно се поддават на паника.

                      Всяка една фалирала голяма банка (ПИБ и КТБ са от най-големите) ще повлече със себе си хиляди бизнеси и ще създаде ужасни проблеми на десетки хиляди хора с потребителски и ипотечни кредити. Клиентите на другите банки също ще пострадат, най-малкото ще им вдигнат драстични лихвите по кредитите заради повишения риск.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buba4ko Разгледай мнение
                        Забележете че курс продава вече е 2.10лв за едно евро по чейнджажиите

                        http://www.tavex.bg/?main=24
                        Ето ти повод за моментален арест,от това по голяма спекулация и увеличаване на напрежението здраве му кажи!!!
                        Моментални арести навсякъде,където си позволяват финансови и медийни волности.
                        Мнението ми не е препоръка!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Държавата застава със всичките си активи зад фонда , включително чрез набиране на ДЦК и т.н.
                          И аз така мислих, но да питам - смятай тогава какви ще са лихвите!
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tarantula Разгледай мнение
                            а половин българия да вегитра с 200 лева пенсии и 400 заплати.нали тези пари трябва да се вземат отнякъде не може да късаш от залъка на мизерника за да спасяваш богаташи това ако стане ще се появи национал болшивишка партия и нещата отиват на много зле.обяснете ми зна4и могат да фалират 10 ки хил бизнеси а банка да не може да фалира защо къде е разликата да ми обясни някои щото аз съм малко тъпи4ак и не ги разбирам тези работи
                            Държавата гарантира монопол над емисията на ЦБ, а тя има една цел да спасява ТБ без значение, колко безрасъдни са. Това си е перфектен морален риск и брутална схема за спасяване накрая с парите на данъкоплтеца банките. Всяка неефективност трябва се чисти от пазара. Така за напред ще държи влажно. Другото е че цялата схема "банкирането с частичен резерв" в такива време личи колко е покварена, но пък носи облаги на нашите банкери - как да им резнеш клона Накрая ще отидем на Исландският модел - пазара чисти неефективността, не трябва се спасява с държавни пари!
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Току що казаха в новините по TV+ че от банката до момента са изтеглени над 800милиона лева само за днес.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                Какъв беше закона, ако фонда за гар. на влоговете стане на нула и има банкова фал, държавата ли влиза в обезпечението? В случаят от къде ще ги набере?
                                Държавата застава със всичките си активи зад фонда , включително чрез набиране на пари чрез емитиране на ДЦК и т.н. след което национализира банките които са били наистина закъсали .... доколкото разбирам за банки с отрицателен капитал няма , просто поради големите спекулативни тегления имат ликвидни проблеми....
                                Last edited by markov; 27.06.2014, 15:48.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X