IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Не е зле да посъветваш тази твоя банкерка да сподели с ДАНС какво и откъде чула. Този път трябва нещата да се докарат докрай и някой да си получи заслуженото. И вервай ми, в ДАНС работят свестни хора и наистина могат да свършат работа, ако им дадат възможност.
    Хаха , в България нищо не функционира нормално. Докато нявскякъде се работи с "моя" човек, нема да ни бъде. Ако има ДАНС , да са го намерили тоя човек с банкерката и да е на разпит вече.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
      Различни банкови служители в различни банки знаеха поне от Понеделник че това ще се случи. Аз в сряда бях на вечеря с новата ми банкерка и тя каза закривай всичко от ПИБ преди да е станало късно защото много нейни клиенти вече местели депозити от по 200 хиляди. Не вярвайки и вчера бях в известен столичен Мол и опашката беше нереална кредитната ми карта както и банковите операции с карти на ПИБ бяха възможни до рано днес сутринта. Днес на обяд някой подкара паниката на ново от 10 нататък до обяд банката изпадна в ликвидност. От отчетите се вижда че ликвидно имат едва около 1 Милиард в бързо ликвидни депозити в други банки останалите и към 6 Милиарда капитал са в трудни за събиране кредити. Според мен от днес за понеделник едва ли ще имат налични повече от 500-600 милиона лева въпроса е дали ще издържат до края на следващата седмица за да се преведат на хората заплатите по сметките и. Според мен това което се случи с КТБ трябваше да даде сигнали да се сложат лимити за теглене на ден сходни с тези на дебитните карти което щеше да остави банките ликвидни не знам защо от БНБ не предписаха тази мярка на всички банки след КТБ. Това което се случва в момента с ПИБ в понеделник най-вероятно ще засегне частично и банките в който ПИБ има депозити както и най-вероятно банките на който ПИБ е раздавала заеми. БНБ за сега не казва че ще поеме контрол над ПИБ. Иначе затварянето им преждевременно е обяснимо с оглед на това че са единствената банка която работи целият weekend практически ако не бяха затворили в Понеделник нямаше да има смисъл да си търсят капитал.

      Въпросът към нас остава на каква цена според вас акциите на ПИБ ще са изгодни през 2008-ма бяха стигнали 1.12 лв аз лично бих почнал да се тревожа за ПИБ ако акциите и спаднат под това ниво. И ще търся дълги позиции в ПИБ от 1.20 за акция.
      Не е зле да посъветваш тази твоя банкерка да сподели с ДАНС какво и откъде чула. Този път трябва нещата да се докарат докрай и някой да си получи заслуженото. И вервай ми, в ДАНС работят свестни хора и наистина могат да свършат работа, ако им дадат възможност.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Георги Борисов Разгледай мнение
        Точно това мислех и аз да направя. Развалям депозита в Райфайзен и си губя лихвата и отварям в ПИБ - точно в понеделник !
        И ще кажа на овцете на опашката да изчакат, щото аз съм с предимство
        Аз немам депозит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          БНБ не е длъжна да налива ликвидност на никакви банки. Какви са тези глупости? Дори в случая с ликвидната криза на КТБ БНБ няма намерение да налива пари там. И няма да налее. Идеята е да се намери финансиране, първо чрез сегашните акционери, а ако те не могат, да се емитира нова емисия акции под условие за придобиване от Фонда за гарантиране на влоговете, който НЕ Е ДЪРЖАВЕН, въпреки че държавата участва в неговото управление и чрез пари на ББР, която е държавна, но това не е БНБ!!!!!

          Нито един лев и нито едно евро от резервите на БНБ няма да отидат за спасяване на банки. Ще се прилагат разни мерки, ще се отнемат банкови лицензи, ще се продават банки или дялове от банки от банковия надзор на БНБ, но няма да се наливат държавни пари на частни банки. Един път вече се опарихме. През 1996г.

          Ама не върви един бивш военен да обяснява елементарни неща на един уж инвеститор.
          В цела Европа и Америка наливат точно държавни пари в частните банки, та ние не вервам да сме чак такова изключение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vinsa Разгледай мнение
            Само че не е така, ние сме във валутен борд, за да се осигури валутния борд, или по-точно за да се гарантира обмяната на левчета с/у евро на фиксирания курс, трябва БНБ да има едни резерви, и сега като се наложи да "налива ликвидност" в 1,2,3,4,5 ... банки, ще трябва да напечата левчета, което е несъвместимо с валутния борд ... сещайте се...

            Т.е. или ще трябва да се теглят нови големи заеми в евро, или да се премахне валутния борд, може това да е сценария, за да си обезценят кредитите определени дебели момченца.
            БНБ не е длъжна да налива ликвидност на никакви банки. Какви са тези глупости? Дори в случая с ликвидната криза на КТБ БНБ няма намерение да налива пари там. И няма да налее. Идеята е да се намери финансиране, първо чрез сегашните акционери, а ако те не могат, да се емитира нова емисия акции под условие за придобиване от Фонда за гарантиране на влоговете, който НЕ Е ДЪРЖАВЕН, въпреки че държавата участва в неговото управление и чрез пари на ББР, която е държавна, но това не е БНБ!!!!!

            Нито един лев и нито едно евро от резервите на БНБ няма да отидат за спасяване на банки. Ще се прилагат разни мерки, ще се отнемат банкови лицензи, ще се продават банки или дялове от банки от банковия надзор на БНБ, но няма да се наливат държавни пари на частни банки. Един път вече се опарихме. През 1996г.

            Ама не върви един бивш военен да обяснява елементарни неща на един уж инвеститор.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение

              Напук на овците, обмислям в понеделник да си открия депозит за ок. 5к в ПИБ. Не се издържа да гледам как овците като по команда реагират не всеки сценарии.

              Точно това мислех и аз да направя. Развалям депозита в Райфайзен и си губя лихвата и отварям в ПИБ - точно в понеделник !
              И ще кажа на овцете на опашката да изчакат, щото аз съм с предимство
              Last edited by Георги Борисов; 27.06.2014, 20:04.
              Не пия във всяка къща, защото не във всяка сипват .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
                Всичките днешни събития са чист проба овча работа.

                По странични дела ходих в Алианц Банк, където са ми множеството кинти - както обикновено, немаше никой на касата в тази неизвестна за овчето общество банка.

                Напук на овците, обмислям в понеделник да си открия депозит за ок. 5к в ПИБ. Не се издържа да гледам как овците като по команда реагират не всеки сценарии.

                Така си е - овча работа... Обаче овцете са просто хранителна среда, от която някой почти успешно се възползва...

                Телефонни измами, костинбродски афери, заглавия, започващи с "ЕКСКЛУЗИВНО!!!", бгмами... на огромното мнозинство тук му липсва двигателна култура на междуушието...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Ето тук е зарито кучето - ТАЗИ СЕДМИЦА. Всеки, който ти се е обадил по-рано от днес сутринта или айде за по-консервативно - вчера сутринта, е бил именно жертва/разпространител на първоначалния слух. От днес сутринта вече нещата излязоха извън контрол и няма смисъл да се рови. Та не е зле да попиташ именно тези "ранни птици" откъде са чули слуха.
                  Различни банкови служители в различни банки знаеха поне от Понеделник че това ще се случи. Аз в сряда бях на вечеря с новата ми банкерка и тя каза закривай всичко от ПИБ преди да е станало късно защото много нейни клиенти вече местели депозити от по 200 хиляди. Не вярвайки и вчера бях в известен столичен Мол и опашката беше нереална кредитната ми карта както и банковите операции с карти на ПИБ бяха възможни до рано днес сутринта. Днес на обяд някой подкара паниката на ново от 10 нататък до обяд банката изпадна в ликвидност. От отчетите се вижда че ликвидно имат едва около 1 Милиард в бързо ликвидни депозити в други банки останалите и към 6 Милиарда капитал са в трудни за събиране кредити. Според мен от днес за понеделник едва ли ще имат налични повече от 500-600 милиона лева въпроса е дали ще издържат до края на следващата седмица за да се преведат на хората заплатите по сметките и. Според мен това което се случи с КТБ трябваше да даде сигнали да се сложат лимити за теглене на ден сходни с тези на дебитните карти което щеше да остави банките ликвидни не знам защо от БНБ не предписаха тази мярка на всички банки след КТБ. Това което се случва в момента с ПИБ в понеделник най-вероятно ще засегне частично и банките в който ПИБ има депозити както и най-вероятно банките на който ПИБ е раздавала заеми. БНБ за сега не казва че ще поеме контрол над ПИБ. Иначе затварянето им преждевременно е обяснимо с оглед на това че са единствената банка която работи целият weekend практически ако не бяха затворили в Понеделник нямаше да има смисъл да си търсят капитал.

                  Въпросът към нас остава на каква цена според вас акциите на ПИБ ще са изгодни през 2008-ма бяха стигнали 1.12 лв аз лично бих почнал да се тревожа за ПИБ ако акциите и спаднат под това ниво. И ще търся дълги позиции в ПИБ от 1.20 за акция.
                  http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                  Коментар


                  • Слуха го чух като "препоръка" още във вторник, но "разпространителят" му многократно е споделял с мен апокалиптичните си прогнози за ПИБ и не му обърнах вниамние. Всъщност, още когато стана ясен проблема с КТБ, се намериха хора да кажат, че следващата е ПИБ, без да споменават нещо конкретно.

                    Действително експлозията на слуховете беше в четвъртък.
                    Last edited by Ку-Ку; 27.06.2014, 19:54.

                    Коментар


                    • Всичките днешни събития са чист проба овча работа.

                      По странични дела ходих в Алианц Банк, където са ми множеството кинти - както обикновено, немаше никой на касата в тази неизвестна за овчето общество банка.

                      Напук на овците, обмислям в понеделник да си открия депозит за ок. 5к в ПИБ. Не се издържа да гледам как овците като по команда реагират не всеки сценарии.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ку-Ку Разгледай мнение
                        Не мисля, че ще намериш такъв човек. Тази седмица ми се обадиха не по-малко от десет човека, за да ми кажат, че ПИБ ще фалира, но нито един от тях не се позова на анонимен СМС, мейл или обаждане. Имам усещането, че става дума за масова психоза - активиране на старите слухове за лошото положение на ПИБ от 2008-а и 2003-та в резултат от атаката срещу КТБ.

                        По-интересна е информацията на Бай Пешо, че Ковачки тези дни се е "изтеглил"от ПИБ, Това вече прилича на организирана атака срещу банката, подобна на тази срещу КТБ.
                        Ето тук е зарито кучето - ТАЗИ СЕДМИЦА. Всеки, който ти се е обадил по-рано от днес сутринта или айде за по-консервативно - вчера сутринта, е бил именно жертва/разпространител на първоначалния слух. От днес сутринта вече нещата излязоха извън контрол и няма смисъл да се рови. Та не е зле да попиташ именно тези "ранни птици" откъде са чули слуха.
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          А бе колега,
                          проблемът не е в ЛЕВА или в ЕВРОТО. Проблемът е в доверието на хората в банката. И сега като си вземеш парите от банката дадеш 1,96 евра за лев и след месец.
                          Хората не са сигурни дали ще си вземат от банката левовете, а не какво ще купят с тях.
                          Ако влоговете бяха в евра, какво щеше да промени днешната паника?

                          Черна гора не е в еврозоната, пък валутата и е евро. Приеми че и в България е евро, само дето банкнотата е различна. Така ще е докато го има БОРДА.
                          Само че не е така, ние сме във валутен борд, за да се осигури валутния борд, или по-точно за да се гарантира обмяната на левчета с/у евро на фиксирания курс, трябва БНБ да има едни резерви, и сега като се наложи да "налива ликвидност" в 1,2,3,4,5 ... банки, ще трябва да напечата левчета, което е несъвместимо с валутния борд ... сещайте се...

                          Т.е. или ще трябва да се теглят нови големи заеми в евро, или да се премахне валутния борд, може това да е сценария, за да си обезценят кредитите определени дебели момченца.
                          Last edited by vinsa; 27.06.2014, 19:41.
                          Мнението си е мое, но загубите са за Ваша сметка :P

                          Коментар


                          • Прасето направо се самозабраи .тези са за съд за държавна измяна
                            бавно и тихо нагоре

                            Коментар


                            • Май няма гарантирани неща на този свят, освен едно
                              Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kig36 Разгледай мнение
                                Предаването лице в лице някой гледа ли го?
                                28 милиарда резерви,при максимум 17 милиарда нужни за покриване на всички граждански тегления.
                                Исторически рекорд на резерви,ако това е вярно,а то се тиражира вече не за първи път,значи проблема е абсолютно политически(в което не се и съмнявам).
                                Объркали са мястото и времето нашите родни "политици"!

                                п.п. Току що икономиста впредавантео завърши така:"Тегленето за един ден от ПИБ на 800 мил. е световен рекорд,няма банка която да посрещне такова теглене."
                                Това какво Ви говори,за фалит на банките...абсурд!
                                Депозитите в банките са гарантирани на 134%!!!!
                                Изводите за атаката си направете сами!

                                Коментар

                                Working...
                                X