IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз отдолу го написах.

    Трябва БНБ да пусне разплащанията през КТБ веднага. Да каже още този уикенд че на 21 хората ще могат да си изтеглят и депозитите - както гарантираните така и негарантираните и да им каже че ще си получат начислените до 21 лихви. Да им каже че след това ще могат да запазят същите условия поне за още шест месеца.

    След това да каже че това ще е модела за действия при всяка банка минала под контрола на държавата. Разплащанията ще вървят гладко, условията по депозитите се запазват и чевсеки ще може да тегли каквото си иска когато си иска.
    Абе то много неща требват, ма нали некой требва да плати " Щом немаш пари, какво ще решаваш ти бе "

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kig36 Разгледай мнение
      Ами ти като опитен играч какво предлагаш?Има ли по-добър ход?ПИБ ще изплаща до дупка,в КТБ също ще изплатят на всеки който иска след 21юли,обзалагам се с всеки!
      Аз отдолу го написах.

      Трябва БНБ да пусне разплащанията през КТБ веднага. Да каже още този уикенд че на 21 хората ще могат да си изтеглят и депозитите - както гарантираните така и негарантираните и да им каже че ще си получат начислените до 21 лихви. Да им каже че след това ще могат да запазят същите условия поне за още шест месеца.

      След това да каже че това ще е модела за действия при всяка банка минала под контрола на държавата. Разплащанията ще вървят гладко, условията по депозитите се запазват и чевсеки ще може да тегли каквото си иска когато си иска.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
        Правителството вчера успя да пласира заем при рекордно ниска лихва...

        Добри новини....

        А днес какво - за втори път на някой му пречи ПИБ. Поздравявам ръководството за това, че издържаха днес... И според мен ще отшуми.

        Но трябва подкрепа. И не Борисов да ми вика дай да вземем заем, съсипахме страната ... А трябва ясно да се каже на хората, какво следва...
        Следва оставка на правителството и тотална анархия. Поне аз така ги виждам нещата на тоя етап

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Струва ми се, че прекаляваш с тези нива - едва ли ще се потопят под 2 лв. .... макар, че имам намерение да си купя и то при възможност около дъното.
          Сетих се за търговото предложение от 09.01.14 - 2.43 лв, и изглежда да е все още в сила.
          https://fibank.bg/uploads/_Investors...OfferShort.pdf
          Според мен не би трябвало да има проблеми с ПИБ и 2.43 за акция ми звучи като много добра оферта особено ако през weekend-a доверието в нея се стабилизира. Ако паднат под 2 лв за акция ще е по-офертно защото както видяхме акциите се търгуваха спокойно на над 3.5 за акция и според мен много бързо ще се върнат там. Явно КФН не случайно разследва тези спекулации.
          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

          Коментар


          • Първоначално изпратено от draznitel_3 Разгледай мнение
            Да спрямо курса, когато е фалиргала бамката А докато дойде време да ви ги изплатят, тоя курс може и да се промени.
            Ей това е уловката. На мой познат му изплатиха германски марки 25 000 по 56 стотинки от фалиралата Балканбанк през далечната комунистическа 1997 г.
            Ще духате супата драги комундета с гладки промити мозъци, Кефя се от сърце. Партията майка ви го нахлузи до сливиците....Днес едно евро в Пловдив се е продавало в чеинчб'рата за 2.30 лева. Честито комундари. Жан Дойде.
            Last edited by 4ono; 27.06.2014, 20:53.

            Коментар


            • В емоционална ситуация да разчиташ на рационалността на хората и на склоността им да жертват личния си интерес в полза на общия е супер идиотска позиция.

              Хората са животни и действат като животни. Когато са изплашени правят две неща или бягат или се бият. И не е въпроса да им приказваш за общото благо, а да им успокоиш емоциите като им дадеш това което искат. В случая с банките те искат да знаят какво става и искат сигурност че ще получат това което очакват.

              Всичко друго ще доведе до бягство

              Коментар


              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                Аз се замислих над следната работа:

                Най-вероятно ПИБ ще оцелее и още в понеделник нещата ще се нормализират. И тогава ще стане така, че тоя bank run ще е страхотна реклама за банката, оцеляла след такава брутална атака. А има и друг момент - това ще е втория bank run, който ПИБ преживява. Някой знае ли дали има въобще друг такъв случай - една и съща банка два пъти за няколко години да оцелее след bank run?
                Е, то и на печалбите може да се отрази добре, ако финансирането е на прилични нива.
                Все пак, доста депозити са развалени със сериозна загуба за вложителите тези дни.

                Коментар


                • Григор Димитров победи на Уимбълдън днес

                  Правителството вчера успя да пласира заем при рекордно ниска лихва...

                  Добри новини....

                  А днес какво - за втори път на някой му пречи ПИБ. Поздравявам ръководството за това, че издържаха днес... И според мен ще отшуми.

                  Но трябва подкрепа. И не Борисов да ми вика дай да вземем заем, съсипахме страната ... А трябва ясно да се каже на хората, какво следва...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Това което си написал ако го вярваш цялото си е отлична причина за паника.

                    Инвестирам в европейски банки през цялата банкова криза, мисля че мога доста добре да преценявам кои действия и на банки и на централни банки са добри и успешни и кои са ужасяващи. Е на Искров справянето му с тази паника бие тъпомера. По скапано отиграване не съм виждал.
                    Ами ти като опитен играч какво предлагаш?Има ли по-добър ход?ПИБ ще изплаща до дупка,в КТБ също ще изплатят на всеки който иска след 21юли,обзалагам се с всеки!
                    Мнението ми не е препоръка!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Вместо да пишеш тука глупости вземи прочети закона.
                      Влоговете в чуждестранна валута се компенсират в левовата им равностойност по централния курс на БНБ в началния ден на изплащане на гарантираните суми.

                      Началния ден, и докато дойде твоя ред да си получиш парите, могат да се различават с едни 10 години разлика във времето примерно. И ако нема валутен борд, сметай къв ще е КУРса

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                        Въпросът към нас остава на каква цена според вас акциите на ПИБ ще са изгодни през 2008-ма бяха стигнали 1.12 лв аз лично бих почнал да се тревожа за ПИБ ако акциите и спаднат под това ниво. И ще търся дълги позиции в ПИБ от 1.20 за акция.
                        Струва ми се, че прекаляваш с тези нива - едва ли ще се потопят под 2 лв. .... макар, че имам намерение да си купя и то при възможност около дъното.
                        Сетих се за търговото предложение от 09.01.14 - 2.43 лв, и изглежда да е все още в сила.
                        https://fibank.bg/uploads/_Investors...OfferShort.pdf
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kig36 Разгледай мнение
                          Няма място за паника,но хората не го разбират.Искат да си отрежат клона,на който седят.Манипулациите донякъде са успешни,но дотук!
                          Това което си написал ако го вярваш цялото си е отлична причина за паника.

                          Инвестирам в европейски банки през цялата банкова криза, мисля че мога доста добре да преценявам кои действия и на банки и на централни банки са добри и успешни и кои са ужасяващи. Е на Искров справянето му с тази паника бие тъпомера. По скапано отиграване не съм виждал.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от draznitel_3 Разгледай мнение
                            Да спрямо курса, когато е фалиргала бамката А докато дойде време да ви ги изплатят, тоя курс може и да се промени.
                            Вместо да пишеш тука глупости вземи прочети закона.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не може шеф на централна банка да излиза по телевизията и да хленчи че има атака срещу банките. И да прехвърля топката върху МВР.

                              Това е просто недопустимо. Шефа на централната банка трябва да е наясно какво притеснява хората и да им премахне притесненията - а не да ги засилва. А хората се притесняват защото не знаят какво по дяволите се случва с банките. Какво ще се случи с парите им ако банките фалират, какво ще се случи с парите им ако банките бъдат национализирани.

                              Всъщнос тникой не знае как ще действа БНБ ако паниката продължи - така несигурността се мултиплицира. Трябва ясен и точен отговор за това какви ще са действията на БНБ и как тя се грижи депозититите, лихвите по тях и разплащанията между баките да вървят гладко, без загуби и без загуби на време.

                              А какво е направил Искров от всичко това - НИЩО. показа си панираната физиономия по ТВ то и прехвърли топката на Йовчев - ама на мен Йовчев ли ми гарантира парите в банките или Искров.
                              Много добре си говори човека,какво да каже повече като нещата са очевадни.Финансов проблем няма,проблема е политически както винаги.
                              Европейски закони седят зад гарантираните влогове,БНБ и държавата също,буфери и механизми за изпълнението им има достатъчно.Няма място за паника,но хората не го разбират.Искат да си отрежат клона,на който седят.Манипулациите донякъде са успешни,но дотук!Ако бяха действали толкова бързо и с КТБ,сега нямаше да имаме главоболия от сорта.Дано си вземем поука всички до един в държавата.
                              Мнението ми не е препоръка!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ono Разгледай мнение
                                един мой пост от ноември 2013
                                09.11.2013, 22:09
                                Ама на нас ни е ясно, че сте за разсипия на държавата и от далеч по-рано, просто не го одобряваме!
                                Пък и честно казано не виждам с какво подобна политика Ви кара да се гордеете.., но всеки си знае!

                                Коментар

                                Working...
                                X