IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ravnovesie

    Вече няма как да има сигурни държавни банки, защото има винаги сигурни банки на други държави. Накрая става така че парите ти отиват в някоя чужда държава и после и държавата е следващата и тя отива в някоя чужда държава.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Същото казвам и аз. На средностатистическия депозант му е през онази работа кой управлява банката - стига да разполага с парите си когато си иска и да си получава редовно лихвата. Даже де да знам може да се чувства по-добре и с държавна банка.
      Е аз съм на мнение, че трябва да му е точно през оная работа...щото иначе ако всичко накрая е на един тезгях защо едните да дават два пъти по-малко лихва ..тъй че всеки да си носи риска ;-)
      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
        Ще се сетиш как е било едно време

        Хората не ги интересува кой какво управлява - те знаят че на 12 месеца трябва да турят 6.5% лихва...и още им държи топло от миналото...
        Същото казвам и аз. На средностатистическия депозант му е през онази работа кой управлява банката - стига да разполага с парите си когато си иска и да си получава редовно лихвата. Даже де да знам може да се чувства по-добре и с държавна банка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          А какво прави БНБ - променя доверието. Вече един лев в КТБ не е равен на един лев в Уникредит да кажем.
          Ще се сетиш как е било едно време

          Хората не ги интересува кой какво управлява - те знаят че на 12 месеца трябва да турят 6.5% лихва...и още им държи топло от миналото...
          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
            Ти защо си мислиш, че някой който да е в държавата има ресурс за такива неща. Сегашните събития са сценарий на хора с дълбоооки джобове. Нищо чудно и да е просто някакъв експеримент ...
            Ама той ресурса си е в банката - те управляват пасивите на банката, но и управляват и активите на банката. И единствения проблем възниква заради разликата в сроковете на активите и на пасивите. Имаш краткосрочни пасиви и дългосрочни активи. За да не бъде това проблем трябва и активите ти да стоят дългосрочни дефакто, въпреки че са краткосрочни де юре. За да се получи това трябва доверието да не се променя.

            А какво прави БНБ - променя доверието. Вече един лев в КТБ не е равен на един лев в Уникредит да кажем.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Е да де - и аз това казвам. Какви са тези глупости един месец да не можеш да си теглиш депозитите, да не знаеш дали ще сивземешш парите ако са над 100 х евро, да не знаеш дали ще ти платят лихви. Да не можеш да правиш разплащания.

              Това бе и продължава да бъде тотално безумие. И или БНБ са напълно некомпетентни или съвсем съзнателно подриват основите на банковата система и борда.
              Ти защо си мислиш, че някой който да е в държавата има ресурс за такива неща. Сегашните събития са сценарий на хора с дълбоооки джобове. Нищо чудно и да е просто някакъв експеримент ...и без това икономиката е с размерите на американски квартал
              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                Доверието на хората ще се въне когато им покажат парите
                Е да де - и аз това казвам. Какви са тези глупости един месец да не можеш да си теглиш депозитите, да не знаеш дали ще сивземешш парите ако са над 100 х евро, да не знаеш дали ще ти платят лихви. Да не можеш да правиш разплащания.

                Това бе и продължава да бъде тотално безумие. И или БНБ са напълно некомпетентни или съвсем съзнателно подриват основите на банковата система и борда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Нищо подобно. То когато БНБ управлява една банка не дава никакви пари - да е дала някакви пари на КТБ като я взе - не е. Просто номинално се сменя управлението и евентуално в последствие собствеността върху банката. Ако хората вярват че няма да има промяна, то и няма да има промяна.

                  Ако хората вярват че когато БНБ поеме управелнието на някоя банка ще ги излъжи и измами и съвсем естествено че ще гледат да си изтеглят парите предварително. Така че тази паника сега е защото хората не вярват и на БНБ дори в по-голяма степен отколкото на ПИБ.
                  Доверието на хората ще се въне когато им покажат парите
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                    T.e. ти предлагаш БНБ да има винаги едни 60 милиарда в сандъка за "Винаги Готови"
                    Нищо подобно. То когато БНБ управлява една банка не дава никакви пари - да е дала някакви пари на КТБ като я взе - не е. Просто номинално се сменя управлението и евентуално в последствие собствеността върху банката. Ако хората вярват че няма да има промяна, то и няма да има промяна.

                    Ако хората вярват че когато БНБ поеме управелнието на някоя банка ще ги излъжи и измами и съвсем естествено че ще гледат да си изтеглят парите предварително. Така че тази паника сега е защото хората не вярват и на БНБ дори в по-голяма степен отколкото на ПИБ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Идеята ми е пределно ясна и всъщност доста ползотворна. БНБ да даде ясни индикации че когато тя поеме управлението на дадена закъсана банка ще уважи веднага и без никакви промени всички стари договори за депозити и разплащателни сметки на тази банка.

                      И няма да има нито паники, нито злонамерените слухове ще влияят, нито тегления нито опашки нито опасност за борда.
                      T.e. ти предлагаш БНБ да има винаги едни 60 милиарда в сандъка за "Винаги Готови"
                      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение
                        Това обяснява до голяма степен, идеите, които застъпваш в коментарите си.
                        Идеята ми е пределно ясна и всъщност доста ползотворна. БНБ да даде ясни индикации че когато тя поеме управлението на дадена закъсана банка ще уважи веднага и без никакви промени всички стари договори за депозити и разплащателни сметки на тази банка.

                        И няма да има нито паники, нито злонамерените слухове ще влияят, нито тегления нито опашки нито опасност за борда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Ми то и на Джеймс Джойс не му се разбира особено. Особено в тази последната му книга, която ми се струва като творба на болен мозък за болен мозък.
                          Това обяснява до голяма степен, идеите, които застъпваш в коментарите си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                            Аз мога ти кажа кво да се напраи ама ще ми изтрият мнението преди да си го прочел ;-)
                            Що, гледай колко много медиино време им се дава иначе. Предполагам че и мнението им за банките е също толкова ценно, колкото мнението им за държавен буджет, заплати, фирми и така нат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение
                              Той и Григор Димитров обърна украинеца днес, ама това не значи, че и ти можеш да го направиш
                              Ми то и на Джеймс Джойс не му се разбира особено. Особено в тази последната му книга, която ми се струва като творба на болен мозък за болен мозък.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Джеймс Джойс е писал без запетай. Той май беше
                                Той и Григор Димитров обърна украинеца днес, ама това не значи, че и ти можеш да го направиш

                                Коментар

                                Working...
                                X