IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За да се отпусне държавна помощ на тази банка, баланса й бе проверен на европейско ниво. Дори да е имало някакви пропуски и недобри практики, те са набелязани и е разписан план за коригирането им. От банките с БГ собственици, вероятно ПИБ е най-стабилната в момента. От банките с гръцки собственици - със сигурност

    Коментар


    • Първоначално изпратено от korker Разгледай мнение
      Извинявай, но нещо не разбирам. Може ли да попитам нещо?
      Ако банката е толкова стабилна, защо през няколко години все се налага да ѝ се помага?
      Под стабилна банка обикновено се разбира банка в добро състояние, на която не ѝ се налага да иска помощ. Или не е така?
      Прав си по принцип но на всяка банка може да се наложи да и се помогне - веднъж, дваж или повече пъти
      Факта е че правителсвата и помагат показва ЯРКО че и имат доверие както и аз

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
        Това е наи-стабилната банка у нас - не трябва да се притесняваш
        Аз лично всичките пари си ги държа там защото щом правителството и помага значи е СТАБИЛНА
        Извинявай, но нещо не разбирам. Може ли да попитам нещо?
        Ако банката е толкова стабилна, защо през няколко години все се налага да ѝ се помага?
        Под стабилна банка обикновено се разбира банка в добро състояние, на която не ѝ се налага да иска помощ. Или не е така?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от педро леон Разгледай мнение
          Коя беше предишната банка, на която правителството помагаше?
          Дон Педро няма друга защото никоя друга не е толкова стабилна като ПИБ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
            Това е наи-стабилната банка у нас - не трябва да се притесняваш
            Аз лично всичките пари си ги държа там защото щом правителството и помага значи е СТАБИЛНА
            Коя беше предишната банка, на която правителството помагаше?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от koko6ka Разгледай мнение
              Знам, че моето е след дъжд - качулка, ама да питам.
              Имам някакви пари на депозит в ПИБ. Да тегля ли, какво да правя?
              Нямаше ме и грам идея си нямах какво става.
              Това е наи-стабилната банка у нас - не трябва да се притесняваш
              Аз лично всичките пари си ги държа там защото щом правителството и помага значи е СТАБИЛНА

              Коментар




              • Знам, че моето е след дъжд - качулка, ама да питам.
                Имам някакви пари на депозит в ПИБ. Да тегля ли, какво да правя?
                Нямаше ме и грам идея си нямах какво става.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от johnyk Разгледай мнение
                  проблемът на ПИБ е че имат изключително много разходи за административен персонал ,големи разходи за лихви по депозити,съмнително много разсрочване на кредити към свързани лица,които само формално се водят без проблеми,положителното е силната пр кампания която водят и дава добри резултати за пред простолюдието както и силната политическа подкрепа с която се ползва
                  В банковият сектор има голяма икономия от мащаба. ПИБ имат около 10 процента пазарен дял. Според мен окрупняването ще продължи, като големите банки ще имат по-висока рентабилност и ще изместват малките от пазара.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                    Тук трудно се излиза, нужно е повече вербална подкрепа
                    Когато му дойде времето за излизане, мисля ще е значително по-лесно. Като през 2006-2007- ма

                    Коментар


                    • Тук трудно се излиза, нужно е повече вербална подкрепа

                      Коментар


                      • проблемът на ПИБ е че имат изключително много разходи за административен персонал ,големи разходи за лихви по депозити,съмнително много разсрочване на кредити към свързани лица,които само формално се водят без проблеми,положителното е силната пр кампания която водят и дава добри резултати за пред простолюдието както и силната политическа подкрепа с която се ползва

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neoset Разгледай мнение
                          Не съм забелязъл ПИБ да оптимизира!
                          Специално си отворих таблиците и е интересно да погледнеш за години назад. Печалбата се влияе сериозно от политиката им на провизиране, а и не малко критики имаше че банката не провизира достатъчно и аз лично съм доволен от значително повечето провизии в последно време - отписват лоши кредити. Добре е според мен да погледнеш печалбата преди провизии:
                          2007 - 24.155 млн лв
                          2008 - 48.189 млн лв
                          2009 - 40.636 млн лв
                          2010 - 56.504 млн лв
                          2011 - 70.873 млн лв
                          2012 - 64.950 млн лв
                          2013 - 86.921 млн лв

                          И сега на трейлинг база печалбата преди провизии е 130.630 млн лв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от neoset Разгледай мнение
                            Не съм забелязъл ПИБ да оптимизира!
                            А забеляза ли в отчета, ако отпадне (или намалее драстично) провизирането по кредити, каква печалба ще вади банката

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Това са добри тенденции в банковия ни сектор, относно рентабилността на банките ни след излизане от кризата
                              Не съм забелязъл ПИБ да оптимизира!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                                Като цяло тенденцията е такава. Със или без КТБ лихвите по депозити щяха да падат и ще продължат да го правят. Да не забравяме, че от лятото насам всички банки, без изключение, сериозно увеличиха таксите си и продължават да "оптимизират" персонала си (заради електронното банкиране). Все пак има един ФГВБ, който трябва да връща едни пари на държавата. Не е препоръка...
                                Това са добри тенденции в банковия ни сектор, относно рентабилността на банките ни след излизане от кризата

                                Коментар

                                Working...
                                X