IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
    От вчера следващия път. Кампанията на Бивол срещу ПИБ се води от доста време и чифтокопитното преживя постоянно една и съща информация. Някъде бях чел, че зад Бивол стои Прокопиев като източник на финансиране. Така че някак си не ме изненадват действията им. Особено след като КФН му глоби медията. Просто се мята кал по ПИБ, за да се отклони вниманието, че явно трудно ще събере парите за глобичката
    Първо, точно тази подробна информация е от вчера. Второ ама изобщо не е ясно дали е кал или са си директни факти за супер груби нарушения от ПИБ и от БНБ.

    Единственото, което пиша е че дори и изнесената информация да е истина, това не означава, че финансовото състояние на ПИБ е лошо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      От вчера
      От вчера следващия път. Кампанията на Бивол срещу ПИБ се води от доста време и чифтокопитното преживя постоянно една и съща информация. Някъде бях чел, че зад Бивол стои Прокопиев като източник на финансиране. Така че някак си не ме изненадват действията им. Особено след като КФН му глоби медията. Просто се мята кал по ПИБ, за да се отклони вниманието, че явно трудно ще събере парите за глобичката

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Тук скучаем и претопляме манджата на биволъ от преди месец ли?

        Аз точно тогава някъде реших да почна да купувам от тази акция
        От вчера

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
          И аз така предполагам, то колкото и вътрешна информация да имаш няма начин да знаеш всичко.
          Забелязах едно нещо, всички документи са сканирани с Canon, т.е. най-вероятно са изнесени на хартия и някой после ги сканира.
          Отделно и друго се набива на очи, може би половината сума е за фирми в скрап бизнеса, една част в туризма и другите са по-дребни суми. Интересно, защо толкова пари са отишли за скрап-фирмите, в смисъл нали този бизнес все се говори че е свързан с точенето на ДДС? Идеи?
          Кремиковци, не помниш ли

          Коментар


          • Тук скучаем и претопляме манджата на биволъ от преди месец ли?

            Аз точно тогава някъде реших да почна да купувам от тази акция

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
              И аз така предполагам, то колкото и вътрешна информация да имаш няма начин да знаеш всичко.
              Забелязах едно нещо, всички документи са сканирани с Canon, т.е. най-вероятно са изнесени на хартия и някой после ги сканира.
              Отделно и друго се набива на очи, може би половината сума е за фирми в скрап бизнеса, една част в туризма и другите са по-дребни суми. Интересно, защо толкова пари са отишли за скрап-фирмите, в смисъл нали този бизнес все се говори че е свързан с точенето на ДДС? Идеи?
              явно някой от този бизнес им в подшушнал на бивол "къде и какво",може да е и вътрешен човек

              Коментар


              • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
                Едва ли от сайта са успели да изтипосат всичките свързани кредитополучатели,но и така сумата е огромна
                И аз така предполагам, то колкото и вътрешна информация да имаш няма начин да знаеш всичко.
                Забелязах едно нещо, всички документи са сканирани с Canon, т.е. най-вероятно са изнесени на хартия и някой после ги сканира.
                Отделно и друго се набива на очи, може би половината сума е за фирми в скрап бизнеса, една част в туризма и другите са по-дребни суми. Интересно, защо толкова пари са отишли за скрап-фирмите, в смисъл нали този бизнес все се говори че е свързан с точенето на ДДС? Идеи?

                Коментар


                • Абе не знам вярно ли е, не е ли вярно, опасно ли е, не е ли опасно, нарушение ли е или не, ама като гледам търговията на БФБ-то - дреме им на играчите за Биволъ Докато ситуацията със слуховете от лятото се отрази по съвсем друг начин на търговията ...
                  He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                    Досега не се бях заглеждал в оня сайт, но това което днес пуснаха като линк води до притеснителна информация. Не разбирам и какво има да се проверява, след като от оня сайт са качили и копия на залозите, които определено изглеждат реални и истински.
                    Не искам да задълбавам, но като гледам как се залагат някакви новосъздадени предприятия като гаранция по кредити за милиони евро, просто нямам какво да кажа.
                    Освен, защо ли и на мен банките не ми отпускат така кредити, защо?
                    Едва ли от сайта са успели да изтипосат всичките свързани кредитополучатели,но и така сумата е огромна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Все пак е редно да се каже че дори и информацията на Бивол да е вярна, това не прави банката с ниска ликвидност или дори недокапитализирана. Тези фирми може да си напълно здрави и рентабилни. В случай че информацията е вярна това със сигурност означава прoсто че ПИБ са нарушили правила за раздаване на кредити на свързани фирми. И че БНБ не си върши работата като надзор. По никакъв начин от тази информация не може да се съди за финансовото състояние на банката.
                      Иска ти се. А това нарушение на правилата наистина не би трябвало да е толкова просто. Няма нищо просто в това, което виждам като информация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oiling the gears Разгледай мнение
                        Пичове Бивол водят сериозна анти ПИБ кампания. От есента някой много явно им е налял и не спират да бълват какви ли не глупости срещу тях. По долу jhonyk е споделил анализ на Каролев, в който ги разкоства направо. Та докато не им се провери информацията от компетентните органи и няма становище от тях, това може да си мине като чиста пазарна манипулация. Така че нищо странно, че модераторите са я махнали.
                        Каролев не говори по тази тема за свързаните фирми.
                        Документите били дадени на БНБ - няма отговор оттам
                        Нещо да ти светва или трябва да си налееш още масло на веригите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oiling the gears Разгледай мнение
                          Пичове Бивол водят сериозна анти ПИБ кампания. От есента някой много явно им е налял и не спират да бълват какви ли не глупости срещу тях. По долу jhonyk е споделил анализ на Каролев, в който ги разкоства направо. Та докато не им се провери информацията от компетентните органи и няма становище от тях, това може да си мине като чиста пазарна манипулация. Така че нищо странно, че модераторите са я махнали.
                          Досега не се бях заглеждал в оня сайт, но това което днес пуснаха като линк води до притеснителна информация. Не разбирам и какво има да се проверява, след като от оня сайт са качили и копия на залозите, които определено изглеждат реални и истински.
                          Не искам да задълбавам, но като гледам как се залагат някакви новосъздадени предприятия като гаранция по кредити за милиони евро, просто нямам какво да кажа.
                          Освен, защо ли и на мен банките не ми отпускат така кредити, защо?

                          Коментар


                          • Пичове Бивол водят сериозна анти ПИБ кампания. От есента някой много явно им е налял и не спират да бълват какви ли не глупости срещу тях. По долу jhonyk е споделил анализ на Каролев, в който ги разкоства направо. Та докато не им се провери информацията от компетентните органи и няма становище от тях, това може да си мине като чиста пазарна манипулация. Така че нищо странно, че модераторите са я махнали.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Все пак е редно да се каже че дори и информацията на Бивол да е вярна, това не прави банката с ниска ликвидност или дори недокапитализирана. Тези фирми може да си напълно здрави и рентабилни. В случай че информацията е вярна това със сигурност означава престо че ПИБ са нарушили правила за раздаване на кредити на свързани фирми. И че БНБ не си върши работата като надзор. По никакъв начин от тази информация не може да се съди за финансовото състояние на банката.
                              ++++ Много точно колега. Ето за това някои хора мислят и правят пари на БФБ, а на други все някои им е виновен за грешните решения.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Не мисля че проявявам какъвто и да било оптимизъм или песимизъм. Става дума за факти и до какво водят или не водят тези факти. Реално собствеността или свързаността на фирмите е ирелевантна към това дали си връщат или не кредитите.И до като не излезе някаква информация за това, всичко друго е спекулация не основана на нищо.
                                съмнявам се ,конкретно за офшорките, да върнат каквото и да е било

                                Коментар

                                Working...
                                X