IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Доскоро имах някаква симпатия към Биволъ, но с тази си последна, адски манипулативна и откровено хейтърска статия тотално ми паднаха в очите!....
    ....
    ....
    ....
    Биволъ, ПОЗОР!
    И аз доскоро ги четях, но явно съм си губил времето. Оказва се, че и "разследващата" ни журналистика е в позата на "официалната"...
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Доскоро имах някаква симпатия към Биволъ, но с тази си последна, адски манипулативна и откровено хейтърска статия тотално ми паднаха в очите!
      В омразата си към ПИБ тия падат толкова ниско, че дори и да са имали някакви що годе интелигентни читатели, напълно ще ги загубят и ще свалят нивото си до обикновен, жълт парцал!
      То не бе лъжа че данъкоплатците щели да плащат облигации и лихви, то не бе манипулация че щели да губят, а облигационерите да печелят от тях.. и още и още глупости и откровени подвеждания за наивници.
      Това колко ще плати ПИБ по тия облигации си е проблем на акционерите й... ще изяде от техните печалби, от собствения капитал на техните акции! След няколко месеца данъкоплатците ще си получат всичките пари с добра лихва, а ще спечелят и избягването на пореден и може би съкрушителен удар по фин. система на държавата, който някой се опита да нанесе, а такива манипулатори, хейтъри и завистници като Биволъ, полагат кански усилия да му помагат!
      Ето эа такива "статии" 100 бона глоба от КФН е много малко! А и в съда ще мине без проблем.

      Биволъ, ПОЗОР!
      +1
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Доскоро имах някаква симпатия към Биволъ, но с тази си последна, адски манипулативна и откровено хейтърска статия тотално ми паднаха в очите!
        В омразата си към ПИБ тия падат толкова ниско, че дори и да са имали някакви що годе интелигентни читатели, напълно ще ги загубят и ще свалят нивото си до обикновен, жълт парцал!
        То не бе лъжа че данъкоплатците щели да плащат облигации и лихви, то не бе манипулация че щели да губят, а облигационерите да печелят от тях.. и още и още глупости и откровени подвеждания за наивници.
        Това колко ще плати ПИБ по тия облигации си е проблем на акционерите й... ще изяде от техните печалби, от собствения капитал на техните акции! След няколко месеца данъкоплатците ще си получат всичките пари с добра лихва, а ще спечелят и избягването на пореден и може би съкрушителен удар по фин. система на държавата, който някой се опита да нанесе, а такива манипулатори, хейтъри и завистници като Биволъ, полагат кански усилия да му помагат!
        Ето эа такива "статии" 100 бона глоба от КФН е много малко! А и в съда ще мине без проблем.

        Биволъ, ПОЗОР!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
          Тези опорни точки днес ли ти ги спуснаха?

          След като модитата триха линкове, защото не отговаряли на истината , очаквам тяхната реакция и по твоите "предположения".
          Хахахахаха Абсолютно. Сутрин пия кафе и преглеждам мейла за опорни точки. Е не ти ли се струва странна цялата тази хиперактивност срещу ПИБ последните дни? Случайно съвпадение на обстоятелствата, нали? Иначе за какво да ме трият? Че той Прокопито продаде Каолин, вече няма нищо публично на БФБ.
          Хайде за теб специално ще напиша:
          *Изразеното мнение са съмнение на неговия автор и не представлява препоръка за вземане на инвестиционни решения. Авторът не претендира за истинност в догадките си. Да живее свободата на словото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
            Абе то и Цветан Василев така разправяше, ама виж какво стана.
            Не мога да разбера, това което казвам е чиста логика. Имаме събитие А( свързаност на кредити) това събитие може и да е вярно, може и да е грешно. И имаме събитие Б(лошо финансово състояние) което може да е вярно може и да е грешно. Реално от А не следва Б, все едно дали А е вярно или грешно. Б от друга страна може и да е налично и ако А е вярно, и ако А не е вярно.

            Т.е. чисто логически между А и Б няма връзка при така наличната информация.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Все пак е редно да се каже че дори и информацията на Бивол да е вярна, това не прави банката с ниска ликвидност или дори недокапитализирана. Тези фирми може да си напълно здрави и рентабилни. В случай че информацията е вярна това със сигурност означава престо че ПИБ са нарушили правила за раздаване на кредити на свързани фирми. И че БНБ не си върши работата като надзор. По никакъв начин от тази информация не може да се съди за финансовото състояние на банката.
              Абе то и Цветан Василев така разправяше, ама виж какво стана.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                От вчера следващия път. Кампанията на Бивол срещу ПИБ се води от доста време и чифтокопитното преживя постоянно една и съща информация. Някъде бях чел, че зад Бивол стои Прокопиев като източник на финансиране. Така че някак си не ме изненадват действията им. Особено след като КФН му глоби медията. Просто се мята кал по ПИБ, за да се отклони вниманието, че явно трудно ще събере парите за глобичката
                Тези опорни точки днес ли ти ги спуснаха?

                След като модитата триха линкове, защото не отговаряли на истината , очаквам тяхната реакция и по твоите "предположения".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                  От вчера следващия път. Кампанията на Бивол срещу ПИБ се води от доста време и чифтокопитното преживя постоянно една и съща информация. Някъде бях чел, че зад Бивол стои Прокопиев като източник на финансиране. Така че някак си не ме изненадват действията им. Особено след като КФН му глоби медията. Просто се мята кал по ПИБ, за да се отклони вниманието, че явно трудно ще събере парите за глобичката
                  Първо, точно тази подробна информация е от вчера. Второ ама изобщо не е ясно дали е кал или са си директни факти за супер груби нарушения от ПИБ и от БНБ.

                  Единственото, което пиша е че дори и изнесената информация да е истина, това не означава, че финансовото състояние на ПИБ е лошо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    От вчера
                    От вчера следващия път. Кампанията на Бивол срещу ПИБ се води от доста време и чифтокопитното преживя постоянно една и съща информация. Някъде бях чел, че зад Бивол стои Прокопиев като източник на финансиране. Така че някак си не ме изненадват действията им. Особено след като КФН му глоби медията. Просто се мята кал по ПИБ, за да се отклони вниманието, че явно трудно ще събере парите за глобичката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Тук скучаем и претопляме манджата на биволъ от преди месец ли?

                      Аз точно тогава някъде реших да почна да купувам от тази акция
                      От вчера

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                        И аз така предполагам, то колкото и вътрешна информация да имаш няма начин да знаеш всичко.
                        Забелязах едно нещо, всички документи са сканирани с Canon, т.е. най-вероятно са изнесени на хартия и някой после ги сканира.
                        Отделно и друго се набива на очи, може би половината сума е за фирми в скрап бизнеса, една част в туризма и другите са по-дребни суми. Интересно, защо толкова пари са отишли за скрап-фирмите, в смисъл нали този бизнес все се говори че е свързан с точенето на ДДС? Идеи?
                        Кремиковци, не помниш ли

                        Коментар


                        • Тук скучаем и претопляме манджата на биволъ от преди месец ли?

                          Аз точно тогава някъде реших да почна да купувам от тази акция

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Repoman Разгледай мнение
                            И аз така предполагам, то колкото и вътрешна информация да имаш няма начин да знаеш всичко.
                            Забелязах едно нещо, всички документи са сканирани с Canon, т.е. най-вероятно са изнесени на хартия и някой после ги сканира.
                            Отделно и друго се набива на очи, може би половината сума е за фирми в скрап бизнеса, една част в туризма и другите са по-дребни суми. Интересно, защо толкова пари са отишли за скрап-фирмите, в смисъл нали този бизнес все се говори че е свързан с точенето на ДДС? Идеи?
                            явно някой от този бизнес им в подшушнал на бивол "къде и какво",може да е и вътрешен човек

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
                              Едва ли от сайта са успели да изтипосат всичките свързани кредитополучатели,но и така сумата е огромна
                              И аз така предполагам, то колкото и вътрешна информация да имаш няма начин да знаеш всичко.
                              Забелязах едно нещо, всички документи са сканирани с Canon, т.е. най-вероятно са изнесени на хартия и някой после ги сканира.
                              Отделно и друго се набива на очи, може би половината сума е за фирми в скрап бизнеса, една част в туризма и другите са по-дребни суми. Интересно, защо толкова пари са отишли за скрап-фирмите, в смисъл нали този бизнес все се говори че е свързан с точенето на ДДС? Идеи?

                              Коментар


                              • Абе не знам вярно ли е, не е ли вярно, опасно ли е, не е ли опасно, нарушение ли е или не, ама като гледам търговията на БФБ-то - дреме им на играчите за Биволъ Докато ситуацията със слуховете от лятото се отрази по съвсем друг начин на търговията ...
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X