IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Схеми, схеми, схеми....
    Ще се посмеем още малко а после ще ревете ( щото аз нямам допир до тази банка, откакто ми секвистираха 100 акци от Бороспорт...).....
    Паля свещи за южен вятър и се чудя, как оня отгоре ми отговаря на молбите.... ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от johnyk Разгледай мнение
      ....във фейса също се разпространяват информации,а въпросите стават все повече и повече
      http://www.miroivanov.com/2015/01/blog-post_23.html
      Ти ми оправи работната събота Не се бях смял толкова !
      Трябва ПИБ да назначат карикатурист, да отговаря на ""обвиненията""
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johnyk Разгледай мнение
        крайно време е пиб и бнб да излезат и да обяснят за обвиненията,както вече писах най-добре е да признаят някои от т.н лоши практики ,да са честни и всичко да мине с мъмрене и глоба,а не да се повтаря колко са велики и т.н,защото вече излезнаха информации и по някой медии ,във фейса също се разпространяват информации,а въпросите стават все повече и повече
        http://www.miroivanov.com/2015/01/blog-post_23.html
        Абе аз отдавна съм казала, че си тролче, ама вече си мисля, че се казваш и Мирослав Иванов. Интересното е, че като пусне поредната доза хейт късно вечер и ти си първи да го разпространиш За какво да излизат ПИБ и БНБ? Да се обясняват като ученички на обвиненията на някакви маргинали? То така трябва всеки път като някой ги наругае във форума и да излизат да му се обясняват. Както видя хората си подават по съответния законов ред жалби до съответните институции и КФН ги глоби Икономедия, за разпространяване на лъжи. Сега мърморят за цензура и натиск.
        Иначе бай Миро отдавна спрях да го чета. Като разбрах, че мустака му спонсорира писанията. А и някак си странно ми изглежда един човек по 2-3 пъти в седмицата да плюе яко срещу ПИБ. Дали е само от чисти помисли,а? Бивол вече ти ги показах какви нагли лъжци и манипулатори са. Сигурна съм, че банката ще си търси правата и пак ще има протести за цензура и натиск, защото някои като тоя и Бивол си мислят, че могат безнаказано да взимат пари, за да разпространяват лъжи.

        Коментар


        • крайно време е пиб и бнб да излезат и да обяснят за обвиненията,както вече писах най-добре е да признаят някои от т.н лоши практики ,да са честни и всичко да мине с мъмрене и глоба,а не да се повтаря колко са велики и т.н,защото вече излезнаха информации и по някой медии ,във фейса също се разпространяват информации,а въпросите стават все повече и повече
          Last edited by X_Y; 26.01.2015, 12:06.

          Коментар


          • И още нещо.. много хора се правят на луди, сякаш тия кредити към свързани са нещо изключително и невероятно по света и у нас.. айде моля ви се без чалъми...
            Още един риторичен - Дали подобно кредитиране е нямало когато акцията беше над 13 лв.!?
            Въпрос на граници и коректно обслужване
            Повече акъл и поне малко топки се искат за да се печели момчета, само с хейтинг и тънки манипулацийки се постига единствено посредствено живуркане на пица с бира
            Last edited by X_Y; 23.01.2015, 22:08.

            Коментар


            • Такааа изгубих доста време да ви изчета и не по-малко време да разгледам прословутата табличка на Бивол. И познайте какво! Открих поредната манипулацийка на тези "безпристрастни радетели за свободното слово".

              Бивол твърдят, че има източване на банката и всичко е доказано с документи. Явно разчитат на това, че хората като видят такава голяма таблица никой няма да й обърне внимание и да преглежда документите, а ще потвърждават изводите им на сляпо. Та това, което на мен ми направи впечатление, че някои фирми присъстват по 2-3-4 пъти в табличката с различни кредити. Поразгледах им документите и какво открих. Има фирми включени в тази таблица, които са взели кредит и той е погасен отдавна. Има кредити от 2005, 2003, 2007 г., които най-вероятно вече са изплатени, а Бивол вкарват и тази сума към сметките си. Или казано по-простичко това, което пишат Бивол е манипулация и ПИБ няма нарушение на експозициите към свързани лица, които са регламентирани от закона.
              * не е препоръка за покупко продажба.

              Коментар


              • Хубаво е, приятели, че казвате по една добра дума за изхожданията ми, но днес уважавани от мен хора дискретно започнаха да споделят тези за извънредно хеджване на инвестиции, което дори прерастна в допускане на запасяване с физическо зло като защита от потенциално възможни ... развития
                ... и петъчното ми настроение отиде в киреча

                Аре, че отивам на маса

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pkbg Разгледай мнение
                  Браво!
                  Eвала на Начев и от мене !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                    Бъркаш здраво в раната. Загорча ми, но знам, че си прав. Всъщност, така и трябва.
                    Имам и си признавам, че подобни практики ме карат да изпитвам напрежение и вероятно дори и по-интензивни усещания. Опитите да се пласират тези от вида: Какво толкова сте се завайкали за разни проблеми със свързаността, няма нищо страшно, са всъщност неприемливи. Законовите постановки и ограниченията в тази област са изкристализирал крайно болезнен опит в тази област. Банката търгува риск с обществени средства. Чуждо е на човешката природа да оцени коректно риска в проект, в който кредитираш сам себе си. И поради тази причина е допустимо в крайно ограничена степен и за ограничен период от време при ред други ограничителни мерки.
                    Не знам кой видя едно медиино отразяване на мнението на съпругата на Цв. Василев, която апропо не е случаен човек. Професор Василева изглежда е или поне е била декан на факултета мио в унсс. Тя каза в прав текст, без грам преиначаване: "Не е толкова съществено, че са кредитирани някакви свързани лица. Всички правят така и крадитират съответни SPV (special purpose vehicles) - лица номинирани от банката за реализиране на даден проект. По-важно е проектите да се изваждат!"
                    Всякакви прилики на изказани по тази тема мнения са случайни!
                    Да, ама не!, дето има една дума.
                    Защото сме хора и си гледаме интереса.
                    При ктб това беше изведено в една прекомерна степен и резултатът се видя. Е, там картината беше толкова размита от съпътстващи фактори и обстоятелства, че истината ще остане някъде скрита, но резултатът е налице.
                    Като стане въпрос за банковата ни система и винаги се сещам дето имаше една приказка за една скандинавска страна (Дания, де).

                    Или има закон и той важи, или закон няма. Иначе нищо не става.


                    Безсмислеността никога не е била фактор относно спиране на дискусията в този форум. По-скоро е обратното. Има хора, които от 10 години твърдят едни и същи неща. Монотонно, упорито и с непреодолим инат- При това дори не засягам темата с правотата.
                    Вярно е, че много фактори в държавата не подозират дори, че ние съществуваме. Обществената значимост на изказаните във форума мнения клони към нула, но те определено имат стойност за един затворен кръг от хора.
                    Нека си пишат хората, но все пак да внимават с думите!
                    Браво!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                      Според хората с акции в ПИБ няма нищо кой знае колко притеснително, че свързано лице като собственик на редица офшорни компании е с кредитна експозиция от над 1.2 млрд. лв. към банката (според публикации с извадки от ТР). На тях проблемът не е им е табличката, а интерпретациите и тона на една медия. Странен мазохист е българският инвеститор!
                      Бъркаш здраво в раната. Загорча ми, но знам, че си прав. Всъщност, така и трябва.
                      Имам и си признавам, че подобни практики ме карат да изпитвам напрежение и вероятно дори и по-интензивни усещания. Опитите да се пласират тези от вида: Какво толкова сте се завайкали за разни проблеми със свързаността, няма нищо страшно, са всъщност неприемливи. Законовите постановки и ограниченията в тази област са изкристализирал крайно болезнен опит в тази област. Банката търгува риск с обществени средства. Чуждо е на човешката природа да оцени коректно риска в проект, в който кредитираш сам себе си. И поради тази причина е допустимо в крайно ограничена степен и за ограничен период от време при ред други ограничителни мерки.
                      Не знам кой видя едно медиино отразяване на мнението на съпругата на Цв. Василев, която апропо не е случаен човек. Професор Василева изглежда е или поне е била декан на факултета мио в унсс. Тя каза в прав текст, без грам преиначаване: "Не е толкова съществено, че са кредитирани някакви свързани лица. Всички правят така и крадитират съответни SPV (special purpose vehicles) - лица номинирани от банката за реализиране на даден проект. По-важно е проектите да се изваждат!"
                      Всякакви прилики на изказани по тази тема мнения са случайни!
                      Да, ама не!, дето има една дума.
                      Защото сме хора и си гледаме интереса.
                      При ктб това беше изведено в една прекомерна степен и резултатът се видя. Е, там картината беше толкова размита от съпътстващи фактори и обстоятелства, че истината ще остане някъде скрита, но резултатът е налице.
                      Като стане въпрос за банковата ни система и винаги се сещам дето имаше една приказка за една скандинавска страна (Дания, де).

                      Или има закон и той важи, или закон няма. Иначе нищо не става.

                      Иначе е време да спрем с безмислени дискусии. Банката е системна за България и си функционира, а ние нито ще променим нещо, нито ще накараме отговорните лица да си свършат работата. Било то по отношение на банката, било то по отношение на Бивол. Ще става каквото трябва да стане, а дотогава няма две мнения, че ще е по-добре да купувате и продавате повече акции на БФБ, отколкото да си чешете езиците.
                      Безсмислеността никога не е била фактор относно спиране на дискусията в този форум. По-скоро е обратното. Има хора, които от 10 години твърдят едни и същи неща. Монотонно, упорито и с непреодолим инат- При това дори не засягам темата с правотата.
                      Вярно е, че много фактори в държавата не подозират дори, че ние съществуваме. Обществената значимост на изказаните във форума мнения клони към нула, но те определено имат стойност за един затворен кръг от хора.
                      Нека си пишат хората, но все пак да внимават с думите!

                      Коментар


                      • Еййй, моди, that was fast!!!

                        Виж, знам че така са ти наредили и не ти мисля лошото.

                        Ще опитам да редактирам и синтезирам поста си така:

                        Прогнозирам, че през последното тримесечие брутния кредитен портфейл на банката ще нарастне с около 160 млн., а обезценките през следващите две години вероятно ще нарастнат също с около 160 млн.

                        Ако и това те притеснява - трий без да се притесняваш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Проблемът е, че бивола е с рогата напред, а биковете- с опашката
                          +1

                          Коментар


                          • Тука за ПИБ може да се пише като за умрял - или хубаво, или нищо

                            Разбираемо предвид тоягата, дето КФН е размахала.
                            "Если б захотеть одним словом выразить, что делается в России, то следует сказать: воруют!"

                            Коментар


                            • Абе къде е Млекаря? Такава дискусия се вихри тук, а него го няма.... Или може би се е маскирал с нов ник?
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov
                                Е ти ги избистряш - как ли щях да се притеснявам ако не ни обясняваше нещата
                                Благодаря ти Фант0
                                Ти не се притесняваш. Просто си вадиш хляба. Оili добре ти го каза. Онзи ден се регистрира и вече си много компетентен по всички въпроси и някак си съмнително много знаеш за това какво се е случвало във форума. Разгледах, доста добро работно време имаш сутрин от към 9 до 15:30-16 ч. След това сигурно сядаш да пишеш отчет за свършената работа, що народ си нахейтил. Ех защо и тук не блокираха профили

                                Коментар

                                Working...
                                X