IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Ако позволите един въпрос към акционерите.Колко от вас наистина вярват,че Дидо Дебелия ще си върне кредитите към ПИБ, чрез които се отвърза от КТБ?
    А ПИБ защо му ги дадоха ако е вероятно да не ги върне?
    Или те са заблудени, а ти си по наясно

    Коментар


    • Ако позволите един въпрос към акционерите.Колко от вас наистина вярват,че Дидо Дебелия ще си върне кредитите към ПИБ, чрез които се отвърза от КТБ?
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • А да не забравяме и "сделката" за земята на "Южен поток"... Добра печалба, но...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
          Май по всичко си личи, че ЕК са ги проверявали и са ги хванали яко за топките ПИБ и няма на къде да шават. Така че спокойно може да се каже, че ПИБ е единствената банка в страната пряко наблюдавана и конторилрана от ЕК.
          И според мен в необичайно високия размер на обезценките се усеща влиянието на Брюксел. Все още обаче сме много далеч от образа на "нормална" банка. Сделката с "рефинансирането" на "Петрол" е много показателна. Съдбата на КТБ много ясно посочи до къде води този път - пътя на прекаленото обвързване на банковия бизнес с политиката.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Чети по-надолу дискусията. раЗновесен критикуваше банката че досега правела изкуствено ниски обезценки, сравнявайки на база средния размер на такива за целия сектор. Сега наведнъж отписват над 5% от кредитния си портфейл, достигат желаното от критикарите ниво и въпреки това вадят сносна печалба. Мислиш ли че всяка година ще има такива обезценки? А за обратно реинтегриране на такива, когато банката осребри обезпеченията чувал ли си
            Колкото до управлението... можеш да насочиш този въпрос към всички банки в сектора. Явно не е измислена на света банка която да не допуска и някакъв процент куци кредити
            За по-добри цени... мда, и аз бих купил още, 11% от портфейла ми се чини малко
            "критикуваше банката че досега правела изкуствено ниски обезценки, сравнявайки на база средния размер на такива за целия сектор. Сега наведнъж отписват над 5% от кредитния си портфейл, достигат желаното от критикарите ниво и въпреки това вадят сносна печалба."

            Май по всичко си личи, че ЕК са ги проверявали и са ги хванали яко за топките ПИБ и няма на къде да шават. Така че спокойно може да се каже, че ПИБ е единствената банка в страната пряко наблюдавана и конторилрана от ЕК.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Навсякъде има проблеми, но само ПИБ и БАКБ си признават. Радващото е, че за разлика от БАКБ тук има бизнес, който е печеливш преди обеценки. Това позволява да се отпишат проблемите от предният бизнес цикъл. Както и даго погледнеш е положителна новина. Мен ме е страх от перфектни банки, които нищо не обезценяват. Не вярвам в съвършенството.
              Сигурно има някъде статистика, какъв % от кредитния си портфейл е отписала всяка банка от сектора за тия 5-6 кризисни години?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Не разбирам какво ти харесват тези обезценки .
                Не съм професионалист в банковото дело, но първото, което ми идва наум е ...лошо корпоративно управление
                Язък, точно мислих да си купя отново, но ще чакам по-добри ценови нива...
                Чети по-надолу дискусията. раЗновесен критикуваше банката че досега правела изкуствено ниски обезценки, сравнявайки на база средния размер на такива за целия сектор. Сега наведнъж отписват над 5% от кредитния си портфейл, достигат желаното от критикарите ниво и въпреки това вадят сносна печалба. Мислиш ли че всяка година ще има такива обезценки? А за обратно реинтегриране на такива, когато банката осребри обезпеченията чувал ли си
                Колкото до управлението... можеш да насочиш този въпрос към всички банки в сектора. Явно не е измислена на света банка която да не допуска и някакъв процент куци кредити
                За по-добри цени... мда, и аз бих купил още, 11% от портфейла ми се чини малко

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Не разбирам какво ти харесват тези обезценки .
                  Не съм професионалист в банковото дело, но първото, което ми идва наум е ...лошо корпоративно управление
                  Язък, точно мислих да си купя отново, но ще чакам по-добри ценови нива...
                  Навсякъде има проблеми, но само ПИБ и БАКБ си признават. Радващото е, че за разлика от БАКБ тук има бизнес, който е печеливш преди обеценки. Това позволява да се отпишат проблемите от предният бизнес цикъл. Както и даго погледнеш е положителна новина. Мен ме е страх от перфектни банки, които нищо не обезценяват. Не вярвам в съвършенството.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Як отчет! На сайта на БНБ.
                    Нетната печалба не е бомбастична на пръв поглед - 30,5 млн. лв., но сме изписали обезценки за 291 млн.!!
                    В други оперативни приходи се вижда сделката със земята по Южен поток - 160 млн. лв. печалба. Освен нея обаче, са ползвали и силния фин. резултат от бизнеса на банката за да направят рязко почистване на баланса.
                    Който може да смята лесно ще види че следващите години без тия огромни обезценки, банката ще се трейдва на Р/Е 2 при сегашната цена
                    Не разбирам какво ти харесват тези обезценки .
                    Не съм професионалист в банковото дело, но първото, което ми идва наум е ...лошо корпоративно управление
                    Язък, точно мислих да си купя отново, но ще чакам по-добри ценови нива...
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • 292 милиона обезценка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                        Е това не е много за радост. Най-вероятно 99.9% от тези 111 млн. се падат на кредити отпуснати през октомври и ноември на фирмите свързани с Гриша Ганчев и Петрол. Нещо от сорта на 70 млн. долара беше общия рефинансиран през ПИБ-а дълг на Петрол. Нали онзи ден стана ясно, че в момента си търсим част от парите обратно?
                        Според мен ПИБ ще си вземе комисионната да изпълни една работа. Аз си въобразявам, че проблема е за Петрол АД и другите кредитори.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Много съм доволен! Въпреки обезценките и тролските атаки срещу банката, статията "Кредити и вземания (включително финансов лизинг)" расте със 111 милиона за едно тримесечие. Банката се развива. При това са направили обезценки от 205 милиона само за едно тримесечие.
                          Е това не е много за радост. Най-вероятно 99.9% от тези 111 млн. се падат на кредити отпуснати през октомври и ноември на фирмите свързани с Гриша Ганчев и Петрол. Нещо от сорта на 70 млн. долара беше общия рефинансиран през ПИБ-а дълг на Петрол. Нали онзи ден стана ясно, че в момента си търсим част от парите обратно?
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Як отчет! На сайта на БНБ.
                            Нетната печалба не е бомбастична на пръв поглед - 30,5 млн. лв., но сме изписали обезценки за 291 млн.!!
                            В други оперативни приходи се вижда сделката със земята по Южен поток - 160 млн. лв. печалба. Освен нея обаче, са ползвали и силния фин. резултат от бизнеса на банката за да направят рязко почистване на баланса.
                            Който може да смята лесно ще види че следващите години без тия огромни обезценки, банката ще се трейдва на Р/Е 2 при сегашната цена
                            Много съм доволен! Въпреки обезценките и тролските атаки срещу банката, статията "Кредити и вземания (включително финансов лизинг)" расте със 111 милиона за едно тримесечие. Банката се развива. При това са направили обезценки от 205 милиона само за едно тримесечие.

                            Коментар


                            • Кой беше този мазен пе...л дето ми продаде днес 1 акция....

                              Коментар


                              • Як отчет! На сайта на БНБ.
                                Нетната печалба не е бомбастична на пръв поглед - 30,5 млн. лв., но сме изписали обезценки за 291 млн.!!
                                В други оперативни приходи се вижда сделката със земята по Южен поток - 160 млн. лв. печалба. Освен нея обаче, са ползвали и силния фин. резултат от бизнеса на банката за да направят рязко почистване на баланса.
                                Който може да смята лесно ще види че следващите години без тия огромни обезценки, банката ще се трейдва на Р/Е 2 при сегашната цена

                                Коментар

                                Working...
                                X