IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ОК, Barky, прав си, моя грешка - думата отписват не е на място. Но идеята е ясна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Очевидно натиска който получават от ЕК дава резултат и обезценките го показват. Кредитите дето не са читави и ги замаскират по един или друг начин ги отписват доста ударно - над 200млн за едно тримесечие.

      Реално погледнато съотношението обезценки/кредити на ПИБ и средното за банковата система вече са доста близки. В края на 2011 например ПИБ имаше 2.90% обезценки като дял от всички кредити при 6.19% за цялата банкова система. След последното тримесечие имат 7.39%, при 8.23% за цялата банкова система.

      Е има други публични банки дето имат и до ден днешен имат под 1.50%, ама всеки си решава кое смята че е по-радващо
      Нещо не правиш разлика между провизии и write offs - в първото си изречение, след това влизаш в ритъм - как става това? лека провокацийка.
      Съгласен съм с марков!

      "Във всеки кредитен портфеил на банка, част от кредитополучателите които имат затруднения. Тези затруднения се провизират но това не значи че са несъбираеми. Все някаква част от заемите ще бъде събрана в пари или активи и тогава тези провизии се връщат в печалбата.
      Това е нормалната банкова практика."

      Коментар


      • Очевидно натиска който получават от ЕК дава резултат и обезценките го показват. Кредитите дето не са читави и ги замаскират по един или друг начин ги отписват доста ударно - над 200млн за едно тримесечие.

        Реално погледнато съотношението обезценки/кредити на ПИБ и средното за банковата система вече са доста близки. В края на 2011 например ПИБ имаше 2.90% обезценки като дял от всички кредити при 6.19% за цялата банкова система. След последното тримесечие имат 7.39%, при 8.23% за цялата банкова система.

        Е има други публични банки дето имат и до ден днешен имат под 1.50%, ама всеки си решава кое смята че е по-радващо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Или като не се съберат отиват на един друг ред
          Те са на този ред т.е. загуба.От там насетне само можеш да спечелиш от тях.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
            Във всеки кредитен портфеил на банка, част от кредитополучателите които имат затруднения. Тези затруднения се провизират но това не значи че са несъбираеми. Все някаква част от заемите ще бъде събрана в пари или активи и тогава тези провизии се връщат в печалбата.
            Това е нормалната банкова практика.
            Или като не се съберат отиват на един друг ред

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
              Що изтри мнението на Джони.

              Предлагам, дори ако ти се харесва повече - Моля те, дай аргументи на действията си.
              Гледай, дори те моля, макар че в едно свободно и нормално общество, хората не трябва да го удрят на молби.
              Нека да изтрие и мнението на ФМ.
              Колкото и да е компетентен - веднъж и той да е прав.
              Да , и аз нямам доверие, вкл. и на тия убавци.
              Те затуй ли толкова ударно почнаха да правят обезценки, едва сега...

              Външната оценка ще се прави, за да се върне доверието в банковата система, обясни Горанов. То се загуби, след като БНБ допусна години наред КТБ да раздава кредити на свързани лица без обезпечение. Сега централната банка няма как да убеди обществото, че надзорът не е допуснал подобни практики и в други финансови институции. По думите на Владислав Горанов в предстоящия външен одит участието на БНБ ще е ограничено до създаване на екип, който да направи заданието към проверяващите.

              Коментар


              • Бате Анди (пък може и да си кака)!?

                Мене обикновено ме трие кака Амстердам и затова знам, че е кака!
                Що изтри мнението на Джони.

                Предлагам, дори ако ти се харесва повече - Моля те, дай аргументи на действията си.
                Гледай, дори те моля, макар че в едно свободно и нормално общество, хората не трябва да го удрят на молби.

                Ама, няма как, трябва да сме добре с вас. Вие държите и моркова и тоягата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Във всеки кредитен портфеил на банка, част от кредитополучателите които имат затруднения. Тези затруднения се провизират но това не значи че са несъбираеми. Все някаква част от заемите ще бъде събрана в пари или активи и тогава тези провизии се връщат в печалбата.
                  Това е нормалната банкова практика.
                  Или отиват при бай Мангал..

                  Що триете фактите???
                  Last edited by Дръзновенн; 31.01.2015, 14:59.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Не разбирам какво ти харесват тези обезценки .
                    Не съм професионалист в банковото дело, но първото, което ми идва наум е ...лошо корпоративно управление
                    Язък, точно мислих да си купя отново, но ще чакам по-добри ценови нива...
                    Във всеки кредитен портфеил на банка, част от кредитополучателите които имат затруднения. Тези затруднения се провизират но това не значи че са несъбираеми. Все някаква част от заемите ще бъде събрана в пари или активи и тогава тези провизии се връщат в печалбата.
                    Това е нормалната банкова практика.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      Е това не е много за радост. Най-вероятно 99.9% от тези 111 млн. се падат на кредити отпуснати през октомври и ноември на фирмите свързани с Гриша Ганчев и Петрол. Нещо от сорта на 70 млн. долара беше общия рефинансиран през ПИБ-а дълг на Петрол. Нали онзи ден стана ясно, че в момента си търсим част от парите обратно?
                      Нещо не ти е правилна тезата , няма как онзи ден да си търсят парите обратно които са дали ноември......чак толкова краткосрочно финансиране няма.

                      Пък ако срещу рефинансиране от 70 милиона са получили залог върху цялото предприятие Петрол, това ще излезе златна мина ако имат проблем с погасяването.....цената на веригата определено е много по висока.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                        А да не забравяме и "сделката" за земята на "Южен поток"... Добра печалба, но...
                        Къде е проблемът и къде е изненадата? С тези обезценки банката избягва плащането на едни 10-15 млн.лв. данъци. Всяка банка би постъпила по абсолютно същия начин.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                          Чакай сега, какво има в рефинансирането на "Петрол"? Има бизнес, ще имат печалби. Защо да не ги реализират те, а някой друг? Какво политическо виждаш в Петрол? Една голяма компания, която от години не могат да си я разделят. Сега имат шанс да направят печалби ПИБ тук и го правят. Аз лично очаквам това да им помогне да увеличат печалбата си. А като акционер, аз съм доволна да има печалби.
                          Само да не са печалби стил КТБ-ту - сега трябва да има буфери от колкото печалба стил ала отписваме краткосрочните печалби за дългосрочен стабилен фундамент. Това е правилната позиция все пак с тази ликвидна помощ трябва да се съобразиш и да заделиш допълнителен буфер - а и при нас стават с всеки изминат ден нещата по непредвидими с референция Гърция, а там банките са под контролиран банк рън от 2 седмици, не се знае какъв ефект ще има тук.
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            И според мен в необичайно високия размер на обезценките се усеща влиянието на Брюксел. Все още обаче сме много далеч от образа на "нормална" банка. Сделката с "рефинансирането" на "Петрол" е много показателна. Съдбата на КТБ много ясно посочи до къде води този път - пътя на прекаленото обвързване на банковия бизнес с политиката.
                            Чакай сега, какво има в рефинансирането на "Петрол"? Има бизнес, ще имат печалби. Защо да не ги реализират те, а някой друг? Какво политическо виждаш в Петрол? Една голяма компания, която от години не могат да си я разделят. Сега имат шанс да направят печалби ПИБ тук и го правят. Аз лично очаквам това да им помогне да увеличат печалбата си. А като акционер, аз съм доволна да има печалби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              А ПИБ защо му ги дадоха ако е вероятно да не ги върне?
                              Или те са заблудени, а ти си по наясно
                              По същата причина, по която КТБ му ги дадоха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                А ПИБ защо му ги дадоха ако е вероятно да не ги върне?
                                Или те са заблудени, а ти си по наясно
                                Просто попитах. Не казвам, че няма да ги върне. Разбира се аз си имам мнение но ще го задържа за себе се. Пожелавам успех на акцинерите.Не само на ПИБ, разбира се
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X