IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
    4%-5% беше лихват, но защо смяташ, че всички прекратени депозити са били прекратени 2 дена преди падеж? Някои са развалени малко след откриването им, други в средата, а трети малко преди падежа и т.н. Т.е., реално истината е някъде по средата, и спечелените от банката лихви от прекратяване на депозитите са около 2-2.5%. Отделно, че впоследствие банката възстанови "загубените" лихви на хората, които си върнаха депозитите в банката. Демек, спечелените от банката лихви са по-скоро към 2%. При 800 млн.лв., това прави около 16 млн.лв.
    4-5% беше средния размер.Тогава имаше и 2-3 годишни депозити, не забравяй.
    Криви са ти сметките, без да се обиждаш.
    Ааа, и са над 800 млн, аааа , и пропускаш милионните депозити на специални условия...

    По другия въпрос - Левовете го каза

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
      Ако да, то обясни ми какъв е ефекта от това за мажоритаря. Нали печалбата за свързаното предприятие е загуба за банката?
      Тоя въпрос сериозно ли го задаваш? Да не си учил икономика от Татяна Дончева Щото мисля тя въведе тази защита - "Хаха, глупачета, как може Цецо Василев да източи собствената си банка!? Хохохо".
      Ефекта за мажоритаря от едно източване е прибирането на кинти които принадлежат на останалите акционери и на депозантите, елементарно е.

      Коментар


      • Сякаш ще играем играта "най-бързият печели". В ляво се трупат а в дясно няма никой. Искат да купят, но в дясно до 2,60 са изкарани много малко бройки. Дали ще стигнат за всички?

        Коментар


        • Отдавна не бях виждал 4-цифрени бидове по позицията, които да не са мои

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Да се замислим и какво ще стане, когато държавата изтегли депозита си от 900 милиона на ниска лихва и този депозит следва да се събере от пазара на пазарни нива? Или и тогава ще наложим омерта, ще трием и ще се молим на държавата да удължи отново депозита? А ако утре се смени комюнктурата (политическата), тогава какво правим? И т.н. - хайде да си поотговорим и на тези въпроси, а?
            Държавата няма да си дърпа депозита наведнъж. Предполагам с това всички са наясно? Държавата ще дърпа по-малко на определен период. Дали е справедливо е отделен въпрос. Говорим какво реално ще се случи. И не виждам нищо лошо за инвеститорите, че банката ще намаже от държавна помощ. Напротив, това е повече от добре за инвеститорите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              Чакай, чакай, май не си наясно какво се случва с кредитите към свързани лица в общия случай?
              Намекваш за източване на пари ли? Ако да, то обясни ми какъв е ефекта от това за мажоритаря. Нали печалбата за свързаното предприятие е загуба за банката?

              Коментар


              • Пичове, ще видим ли гап тука!?
                Излапка ли се предлагането на 2,60 и се виждат 3-те лева... които пак са си евтиния, но пък си е добро начало на възхода

                А феновете на бида тепърва ще сгъстяват редиците и ще се пререждат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  Изтеглиха се предсрочно към 800 млн. лв., ако са им резнали по 1-2% натрупана лихвичка, това са 8 до 16 млн. лв. ефект - пренебрежимо малко на фона на ръста на дохода с над 100 млн.

                  При предсрочно прекратяване няма никакво "резване", а гориш с цялата лихва.
                  Тези 1-2%, по спомен, бяха 4-5% ...
                  4%-5% беше лихват, но защо смяташ, че всички прекратени депозити са били прекратени 2 дена преди падеж? Някои са развалени малко след откриването им, други в средата, а трети малко преди падежа и т.н. Т.е., реално истината е някъде по средата, и спечелените от банката лихви от прекратяване на депозитите са около 2-2.5%. Отделно, че впоследствие банката възстанови "загубените" лихви на хората, които си върнаха депозитите в банката. Демек, спечелените от банката лихви са по-скоро към 2%. При 800 млн.лв., това прави около 16 млн.лв.

                  Коментар


                  • Вчера имаше сделки около търговото на МиневМутафчиев - следователно добри за купувачите
                    Днес тръгна бодряшки, пък да видим.
                    Имам, пристрастен съм и мнението ми не струва пукната пара, защото е плод на безпринципно стоене в зоната на конфликт на интереси .

                    Споделял съм досадни теории, че бг банковият бизнес върши работата си по един странен и леко обезпокоителен начин. Опитвал съм се да обяснявам, какъв е този начин и защо е така. Не ме е страх от това, че значителна част към свързаните могат да се окажат лоши. Неприятното е, че Поради своята природа, ние не можем да знаем какви са действително те.
                    Имам притеснения от хипотеза да се наложи принудителна промяна на този модел на бизнес.
                    Прави биха били тези (независимо дали бг или европейски надзор), които заявят по един категоричен начин: Приключвайте ускорено с това!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      Мен лично ме учудва че и ЦКБ са намазали яко тиганя с нови вложители
                      Мен пък ме учудва, че го играеш "заслужил инвеститор".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        официалния доклад на Европейската комисия, която със сигурност няма как да бъде обвинена, че манипулира цифри - http://ec.europa.eu/competition/stat...9861_152_4.pdf
                        In total, between 20 June 2014 and 3 July 2014, FIB paid out BGN 1 424 million
                        както ти казаха, като развалиш депозит, то си губиш лихвата. Сметни ги грубо по 5% средна лихва на 1 милиард колко се получават?
                        В този документ не видях да пише че тия 1.4 млрд са 100% депозити.
                        Бих предположил че по-голямата част не са защото най-плашливи обикновено са дребните рибки с разплащателните сметки за по 3-4 хил лв + факта че депозитите до 100К евра са гарантирани от фонда и изглеждат по-сигурни.
                        Разбира се може да е имало и изтеглени депозити над 100К, но за това може само да гадаем.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Мен лично ме учудва че и ЦКБ са намазали яко тиганя с нови вложители
                          Не е чудно - в големия град банките с много офиси и гъвкаво работно време са мноого ценни, лихвите и таксите нямат значение! Моят опит сочи, че служителите на повечето не са компетентни по въпроси за онлайн банкиране, акции и пр. Може ли от някъде да се вземе статистика колко % от пазара на кредитни карти държи ПИБ?
                          Не е препоръка!
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                            Иначе ПИБ вече си имат парите, за да ги върнат на държавата. Горанов не говори на ангро. Реално са привлекли най-много средства от депозитите в КТБ (изключвам Уникредит, защото те поличиха двапъти повече депозанти от всички други банки).
                            Мен лично ме учудва че и ЦКБ са намазали яко тиганя с нови вложители
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Успех, Батя, а спорът въобще не е излишен, особено когатои ги липсва пиарчетата на банката, за да развалят дискусията
                              П.С. Черното си черно, бялото си е бяло, а сивото има 50 нюанса само на кино
                              Гледай малко по-макро на нещата. Аз лично си мисля, че парите, които дадоха на ПИБ не бяха толкова, защото банката имаше нужда от тях, а бяха с цел по-скоро да се тушира паниката, която се беше разразила. Държавата да покаже на вложителите (не само в ПИБ), че е гарант за спестяванията им. Мислиш ли, че ако паниката беше продължила нямаше няколко по-малко банки просто да върнат лицензите си. ПИБ са с дълбоки джобове, но малките не са. Нали не смяташ, че паниката от атаката срещу ПИБ е била ограничена само до нея? Той не случайно ББ се беше изпуснал преди месец някъде, че е имало и други подпомогнати банки. Те обаче гледат да не излизат на яве и се крият яко под масата.
                              Иначе ПИБ вече си имат парите, за да ги върнат на държавата. Горанов не говори на ангро. Реално са привлекли най-много средства от депозитите в КТБ (изключвам Уникредит, защото те поличиха двапъти повече депозанти от всички други банки).

                              Коментар


                              • Успех, Батя, а спорът въобще не е излишен, особено когатои ги липсва пиарчетата на банката, за да развалят дискусията
                                П.С. Черното си черно, бялото си е бяло, а сивото има 50 нюанса само на кино
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X