IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някоя друга банка предлага ли по-готин кеш бек по кредитните карти?

    Коментар


    • В крайна сметка програмата CashBack на ПИБ е допълнителна екстра към техни револвиращи кредитни карти! Не са длъжни да дават и 0.25%. Тази екстра върви с отличното обслужване на ПИБ, което им е запазена марка и атрактивните каки по офисите!
      Който не му изнася, просто да отиде при бабите в ДСК например
      Не е препоръка за никой и за нищо, просто споделям и своето мнение по темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        За кредитните карти и на мен хич не ми хареса, ама съвсем случайно си говорих с двама клиенти техни с кредитни карти и двамата хич не знаеха че им връщали по 1%. Замислих се колко ли от хората са така, може и доста да са
        Тези, които не си познават условията са при бързите кредити, в банка не ги пускат
        Имаше и статии преди години: българите въртят обороти с кредитни карти: точат банки, но не ги откривам - може да бъркам
        Last edited by onakilev; 25.09.2015, 22:13.
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
          Изцяло подкрепям консултанта. Колкото до това, кое било добро за акционерите:

          .................................................. ..
          Аз мога да подскажа кое е добро за акционерите ( най - вече за мажоритарите....)

          Защо да не направят едно увеличение на капитала........Мажо да вкара някакъв десетократно надут актив ( Кремиковци примерно...), а дребните да набутат кеш...Който не ще, му прибират акцийките......Справедливо и много полезно за пе..лите.......

          пп Банката е супер и аз не давам съвет за нищо и на никого.....

          Коментар


          • Изцяло подкрепям консултанта. Колкото до това, кое било добро за акционерите:

            1, Краткосрочно ще намали разходите, дългосрочно ще намали приходите - клиенти като мен ще си тръгнат. И в момента има банки с по-добри условия по КК, но не е само в парите проблема - това са огромни имиджови щети.
            2. Предвид дивидентната и всякаква друга политика, не виждам какво ще спечелят акционерите, освен ако не визираш двамата мажоритарни.
            3. Замислил съм се доколко е юридически издържано това решение по отношение на прилагането със задна дата. Дали пък да не се допитам до разните отговорни институции, както и до самата Виза, как гледат на подобна политика...
            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              За кредитните карти и на мен хич не ми хареса, ама съвсем случайно си говорих с двама клиенти техни с кредитни карти и двамата хич не знаеха че им връщали по 1%. Замислих се колко ли от хората са така, може и доста да са
              Клиент съм им от самото начало, акционер от IPO но взе да ми писва:
              1. Преди около две години написаха история облагайки с месечна такса свободните депозити, ако не греша 6 лв./м. за ЮЛ?
              2. Сега повишиха таксата на IQ сметките за юридически лица от 3 на 10 лв./м.?
              3. Намалиха лихвите по депозитите ако не греша от 19 септември?
              4. Намалиха кеш бека по кредитните карти? Личният ми опит показва, че при златни VISA и AMEX, амекса е много по-изгоден, друг е въпроса че е по-малко разпостранен в Европата.
              За част от другите неща колегите са писали.
              За мен падна нивото на обслужване по клоновете, скоро за откриване на сметка на ЮЛ с интернет банкиране и myfibank ми се наложи да ходя ТРИ пъти до офиса, все нещо не бяха направили?!
              С колко увеличиха възнагражденията на бордовете и мениджърите ..?


              Не е препоръка, размишления на клиент и акционер.
              Last edited by X_Y; 26.09.2015, 10:55.

              Коментар


              • За кредитните карти и на мен хич не ми хареса, ама съвсем случайно си говорих с двама клиенти техни с кредитни карти и двамата хич не знаеха че им връщали по 1%. Замислих се колко ли от хората са така, може и доста да са
                Last edited by X_Y; 26.09.2015, 10:53.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                  Може това да са неприятни новини за клиентите на ПИБ, но за акционерите са много положителни.
                  Така си е. И клиентите трябва да хеджират като си купуват акции

                  Коментар


                  • Може това да са неприятни новини за клиентите на ПИБ, но за акционерите са много положителни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                      като не си доволен, смени си банката, не е като да има само една банка.
                      Не бях се сетил, умен си !
                      Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                        Батя, къде е дъното на тази акцийка?
                        1.55?!?
                        Като всяко дъно - нулата

                        Коментар


                        • Батя, къде е дъното на тази акцийка?
                          1.55?!?
                          Last edited by Joz; 25.09.2015, 15:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                            Вчера с изненада видях, че са намалили кешбека от 1% на 0.5% при тва със задна дата. Тези измекярски номерца никого не са довели до нищо хубаво.
                            като не си доволен, смени си банката, не е като да има само една банка.

                            Коментар


                            • От днес са актуализирали (надолу) лихвите по свободните депозити за физически лица. 1.4% за 12 месеца, 2.01% за 24 месеца, което явно индикира, че са възвърнали голяма част от необходимия им кеш, за да си покрият задълженията и т.н.

                              Гуверньора на БНБ каза нещо интересно, че след стрес тестовете средата на следващата година е много вероятно по-системните банки с над 5% пазарен дял да станат обект на интерес за закупуване от външни. Не знам, на каква база го казва, но е интересно. Като го прочетох, веднага се сетих за ПИБ

                              Коментар


                              • Кредита карта

                                Вчера с изненада видях, че са намалили кешбека от 1% на 0.5% при тва със задна дата. Тези измекярски номерца никого не са довели до нищо хубаво.
                                Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                                Коментар

                                Working...
                                X