IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май не сте следили много новините около банката през годината Да ви върна в началото на 2015 г. или по точно 06 март 2015 и новината на сайта на банката "Сътрудничество между Fibank и Международната финансова корпорация (IFC)" http://www.fibank.bg/bg/satrudniches...e/782/item/904
    Вижте какво пишат:

    " Представители на Международната финансова корпорация (IFC) посетиха Fibank (Първа инвестиционна банка).
    Целта на посещението бе подписване на споразумение за проучване и конкретни действия по развитие на доброто корпоративно управление на банката и управлението на риска.

    Този проект е в продължение на направено през 2010 г. проучване от страна на IFC за прилагане на международните стандарти в доброто корпоративно управление, които Fibank прилага стриктно в своята дейност.

    Общият проект включва няколко основни цели, сред които:

    по-нататъшно развитие на диалога между институцията и миноритарните акционери;
    определяне на стандарти за корпоративно управление в съответствие с последните световни тенденции."

    И по специално "по-нататъшно развитие на диалога между институцията и миноритарните акционери" Така че това, което виждаме е просто стъпка в посоката, която са поели и не е някаква изненада. Според мен е правилната посока и мога само да ги адмирирам за това.

    Коментар


    • Май не сте следили много новините около банката през годината Да ви върна в началото на 2015 г. или по точно 06 март 2015 и новината на сайта на банката "Сътрудничество между Fibank и Международната финансова корпорация (IFC)" http://www.fibank.bg/bg/satrudniches...e/782/item/904
      Вижте какво пишат:

      " Представители на Международната финансова корпорация (IFC) посетиха Fibank (Първа инвестиционна банка).
      Целта на посещението бе подписване на споразумение за проучване и конкретни действия по развитие на доброто корпоративно управление на банката и управлението на риска.

      Този проект е в продължение на направено през 2010 г. проучване от страна на IFC за прилагане на международните стандарти в доброто корпоративно управление, които Fibank прилага стриктно в своята дейност.

      Общият проект включва няколко основни цели, сред които:

      по-нататъшно развитие на диалога между институцията и миноритарните акционери;
      определяне на стандарти за корпоративно управление в съответствие с последните световни тенденции."

      И по специално "по-нататъшно развитие на диалога между институцията и миноритарните акционери" Така че това, което виждаме е просто стъпка в посоката, която са поели и не е някаква изненада. Според мен е правилната посока и мога само да ги адмирирам за това.
      Не изпускам сделка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Еее, готина практика е това:

        Покана за среща с миноритарните акционари


        Трябва да се поухажват акционерите, да се подобри корпоративното управление, а после и фин. резултата като цъфне и ще стане друга цената на акцията..
        Че то сега срам и резил.. банка номер 3 в България с над 740 млн. СК и 9 млрд. активи пазара я оценя за смешните 230-40 млн. лв.
        Ама като купувате банки на 0,3-0,4 от СК сте доволни?
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          +1
          А на мен защо ли ми се струва че тази обявена среща с акционерите не е никак случайна, защото такова чудо при ПИБ едва ли сме очаквали ! Мисля си дали не ни подготвят някакво увеличение на капитала тук с нова емисия покрай тия тестове и проверки догодина !
          дори да се готви увеличение на капитала, надали ще разчитат на дребните си акционери, които както видяхме, сринаха цената на акциите. По-скоро мисля, че имат по-голяма кампания за трупане на имидж, но нега видим какво ще стане. Нямам още акции. Имам бид.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


            Мааа, разбира се .....
            Светъл пример да ви бъде Бороспорт.....Да си го спомняте, когато "резултатите" са налице......
            Мутрите ( гадни ) като ви гепят акциите, както моите от Бороспорт, тогава ще се усетите....

            пп Седя им се чудя.....За едни 100 акции дето ми гепиха, си изтеглих маса пари от сметките, плюя ги 1 г по форума.... как не писа някой от управленците на лични ....
            Просто за идеята, за дребните, за доброто корпоративно управление

            пп На срещата ги питайте за казуса..Дано ви светне някоя лампичка...!!!

            +1
            А на мен защо ли ми се струва че тази обявена среща с акционерите не е никак случайна, защото такова чудо при ПИБ едва ли сме очаквали ! Мисля си дали не ни подготвят някакво увеличение на капитала тук с нова емисия покрай тия тестове и проверки догодина !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Еее, готина практика е това:

              Покана за среща с миноритарните акционари


              Трябва да се поухажват акционерите, да се подобри корпоративното управление, а после и фин. резултата като цъфне и ще стане друга цената на акцията..
              Че то сега срам и резил.. банка номер 3 в България с над 740 млн. СК и 9 млрд. активи пазара я оценя за смешните 230-40 млн. лв.


              Мааа, разбира се .....
              Светъл пример да ви бъде Бороспорт.....Да си го спомняте, когато "резултатите" са налице......
              Мутрите ( гадни ) като ви гепят акциите, както моите от Бороспорт, тогава ще се усетите....

              пп Седя им се чудя.....За едни 100 акции дето ми гепиха, си изтеглих маса пари от сметките, плюя ги 1 г по форума.... как не писа някой от управленците на лични ....
              Просто за идеята, за дребните, за доброто корпоративно управление

              пп На срещата ги питайте за казуса..Дано ви светне някоя лампичка...!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Еее, готина практика е това:

                Покана за среща с миноритарните акционари


                Трябва да се поухажват акционерите, да се подобри корпоративното управление, а после и фин. резултата като цъфне и ще стане друга цената на акцията..
                Че то сега срам и резил.. банка номер 3 в България с над 740 млн. СК и 9 млрд. активи пазара я оценя за смешните 230-40 млн. лв.
                Ee, Батюшка, ами нали и с други папири е така. Ей го другия ти любим папир - химчето - и то е с толкова активи, а цената му двойно по-ниска и от тукашната, при това без особена идея (в днешната сесия) към възстановяване ))) Не е честно ...
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Еее, готина практика е това:

                  Покана за среща с миноритарните акционари


                  Трябва да се поухажват акционерите, да се подобри корпоративното управление, а после и фин. резултата като цъфне и ще стане друга цената на акцията..
                  Че то сега срам и резил.. банка номер 3 в България с над 740 млн. СК и 9 млрд. активи пазара я оценя за смешните 230-40 млн. лв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    може при тях да е объркването
                    хих

                    Коментар


                    • тва па ли се сурна към вечните ловни полета, та е на първо място

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                        Я па Я Юга обикновенно не праВЯТ ТАка, обълкаха ме ....
                        може при тях да е объркването
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                          Голямото пакетно изсипване в края беше от страна на UGMBG. И като а финал видяхме класиката - едни малки и жалки стотина бройки, колкото да се отчете изкуствено повишаване на цената. Класика!

                          Интересни врътки се получиха през последните дни - успях хем да купя, хем да продам, хем пак да купя, хем пак да продам! Това не го бях правил от 2007-ма.
                          Я па Я Юга обикновенно не праВЯТ ТАка, обълкаха ме ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                            Голямото пакетно изсипване в края беше от страна на UGMBG. И като а финал видяхме класиката - едни малки и жалки стотина бройки, колкото да се отчете изкуствено повишаване на цената. Класика!

                            Интересни врътки се получиха през последните дни - успях хем да купя, хем да продам, хем пак да купя, хем пак да продам! Това не го бях правил от 2007-ма.
                            ееее стига де, ти изпревари изпечените спекулантьори, остави им малко хлебец ))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Голямото пакетно изсипване в края беше от страна на UGMBG. И като а финал видяхме класиката - едни малки и жалки стотина бройки, колкото да се отчете изкуствено повишаване на цената. Класика!

                              Интересни врътки се получиха през последните дни - успях хем да купя, хем да продам, хем пак да купя, хем пак да продам! Това не го бях правил от 2007-ма.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                                хартията е интересна. Не знам, обаче, алианц като спрат утре дали няма да видим пак по-ниските нива.
                                Здрасти,

                                Надявам се вкл. и януари да видим достойни цени за тази акция.
                                А това дали Алианц купува или ще купува по позицията изобщо не е сигурно ... Активният ИП днес може да купува и за собствена сметка.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X