IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
    http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...vniia/?ref=rss


    За 2016 като няма пак над 300 000 000 лева провизии, колко ли ще е печалбата?
    Колкото каже цек.....ъъъъ централна баМка де

    Коментар


    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
      http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...vniia/?ref=rss


      За 2016 като няма пак над 300 000 000 лева провизии, колко ли ще е печалбата?
      Ako ги нямаше тези провизии, печалбата щеше да е колкото на Уникредит и ДСК ...!

      Коментар


      • http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...vniia/?ref=rss


        За 2016 като няма пак над 300 000 000 лева провизии, колко ли ще е печалбата?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
          Браво на представителите на ПИБ за организираната среща с акционерите и предоставената информация. Считам, че е достатъчна, да се успокоят мечите настроения в инвеститорите
          Напиши отдоле платена публикация бе
          Малко срам требе човек да има

          Коментар


          • Браво на представителите на ПИБ за организираната среща с акционерите и предоставената информация. Считам, че е достатъчна, да се успокоят мечите настроения в инвеститорите

            Коментар


            • Качиха на сайта обещаното инфо от вчера:

              1. Презентацията /Акценти 2015 г./:
              http://www.fibank.bg/uploads/_Invest...1022016_bg.pdf

              2. Инфо за срещата:
              http://www.fibank.bg/uploads/_Invest...tingMSH_bg.pdf

              Коментар


              • http://x3news.com/download/?id=303021

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                  ...какво смята да прави банката с официалната катеогрия "инвестиционни имоти". Не ми е известно да има друга БГ банка, която да "колекционира" имоти, тъй като това няма нищо общо с основната дейност на банката.
                  Аз следя от време на време БАКБ и там имат към края на 2014 над 10% от активите в инвестиционни имоти и имоти за препродажба. Колекционират ги, защото са давали кредити срещу тях, които не са плащани. Предполагам, че и други банки имат подобни проблеми, но не съм гледал в детайл.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    Срещата с инвеститорите беше много интересна, макар че повечето от отговорите бяха очаквани (банката е велика, баката ще пребъде, всичко е ОК и няма нищо притесненително).

                    Сега остава само да седим и да чакаме...
                    Нещо не разбрах, кое беше интересното на срещата?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      И аз не знам. Само предполагам. Като излезе конс. ще разберем. Много е вероятно това, което предположи Нести (Repossessed assets 400+ млн) да се окаже вярно.
                      Точно това имам предвид.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Не знам според мен е в неконсолидираният баланс, но се управлява от въпросното дъщерно дружество. Все пак не е нормално банката да се занимава сама с управлението на имотите. Има си специализирано дружество, което го прави. Може и да бъркам, но така си мисля.
                        И аз не знам. Само предполагам. Като излезе конс. ще разберем. Много е вероятно това, което предположи Нести (Repossessed assets 400+ млн) да се окаже вярно.
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                          Ясно, това обяснява защо го няма в неконсолидирания баланс. Ще се появи в консолидирания. А иначе Кремиковци отвсякъде погледнато си е "инвестиционен имот". Няма място при имотите по МСС 16, тъй като банката го придобива с цел последваща продажба, а не като имот свързан с основната й дейност.
                          Не знам според мен е в неконсолидираният баланс, но се управлява от въпросното дъщерно дружество. Все пак не е нормално банката да се занимава сама с управлението на имотите. Има си специализирано дружество, което го прави. Може и да бъркам, но така си мисля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                            +1

                            Имотите на Кремиковци са в дъщерното дружество за имоти /това, което придобиха с Юнионбанк/, това стана ясно още при сделката.

                            Говорих/ме с ДВИ сега качват на сайта уведомление за срещата и презентацията, по която говориха.
                            Ясно, това обяснява защо го няма в неконсолидирания баланс. Ще се появи в консолидирания. А иначе Кремиковци отвсякъде погледнато си е "инвестиционен имот". Няма място при имотите по МСС 16, тъй като банката го придобива с цел последваща продажба, а не като имот свързан с основната й дейност.
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • Кремиковци не е ли в графата "Активи придобити като обезпечение"? Там сметката скача с 400+ милиона

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                                Срещата с инвеститорите беше много интересна, макар че повечето от отговорите бяха очаквани (банката е велика, баката ще пребъде, всичко е ОК и няма нищо притесненително).

                                Сега остава само да седим и да чакаме...
                                Пита ли защо нетния лихвен доход за 2015 е по-слаб от този през 2014?
                                Не-заслужил инвеститор

                                Коментар

                                Working...
                                X