IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    Колеги, от колко е срещата в централата на ПИБ в понеделник?
    Срещата не беше ли пред портала на Кремиковци
    Не-заслужил инвеститор

    Коментар


    • Колеги, от колко е срещата в централата на ПИБ в понеделник?

      Коментар


      • С настоящото на основание чл. 100ш, ал. 1, т. 2 във връзка с ал. 2 от Закон за публично предлагане на ценни книжа (ЗППЦК), Ви уведомяваме, че на 12.01.2016 г. в Търговския регистър, воден от Агенция по вписванията, е вписано обявление на промени в състава на Управителния съвет на Банката. Промените се състоят във вписването на нов член на съвета г-жа Надя Василева Кошинска. Заявлението в Търговския регистър за обявяване на промените в състава на Управителния съвет е под входящ номер 20160106173432 /06.01.2016 г., като същото е обявено под номер 20160112100147.
        http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=831094393

        Коментар


        • Ето за 188 дка
          скоро минах по Тракия и това е най-голямото нещо което се строи сигурно в БГ въобще

          Община "Тунджа" продаде на търг през пролетта общински имот в индустриалната част на с. Кабиле и в близост до магистрала "Тракия" на стойност от близо 2 млн. лв. – една от най-големите сделки с общински имоти в историята на общината. Новият собственик на терена от 188 декара е "Лидл България". Веригата планира да изгради върху имота собствен логистичен център със складова и производствена база.

          http://www.capital.bg/specialni_izda...kiiat_interes/

          това са 10,6 лв. на квадратен метър до магистралата без никакви проблеми с изнасяне на бетон и отрови


          Лидл България започна изграждане на складово-логистичен център до село Кабиле, община Тунджа. Инвестицията е за 80 мнл. лв. и ще открие работни места за близо 120 души. Новият логистичен комплекс на Лидл България ще бъде по-голям от първия в село Равно поле, Софийско, и ще заема около 197 000. кв. м. Общата застроена площ на сградата ще бъде 47000 кв. м със 121 товаро-разтоварни рампи.

          "Проектът за втория складово-логистичен център е пример за добро взаимодействие между държава, община и коректен бизнес", посочи Драгийска-Денчева. Тя отбеляза, че в новия център ще работят изцяло местни хора, за подбора на които отново ще разчита на община Ямбол. По думите й той ще бъде идентичен с логистичните центрове на Лидл в Западна Европа.

          Една от причините за инвестицията на Лидл именно край с. Кабиле е инфраструктурата и магистрала "Тракия", посочиха Георги Георгиев, кмет на община Тунджа и Димитър Иванов, областен управител на Ямбол. Очаква се стротелството на новия логистичен център да приключи в края на 2016 г.
          http://abv-selo.bg/bg/Lidl_Bylgariya...a_Tundzha-p776

          С две думи 8 000 дка за строителство... може но трябват 40 като този на Лидъл, а всички вече си имат в Елин Пелин - Нови Хан
          сега по-потенциална им е Петолъчката


          Скоро едни строиха върху бивш завод и разходите за изнасяне на бетонни отпадъци бяха безумно високи.

          Не е препоръка, но ми се вижда леко забито място.

          Поздрави

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Сметката ти търпи корекция в честа "Плътност= 60%" се изчислява върху квадратурата на терена /парцела ~ 8 000дка/ , или = 4 800дка х ~ 6ет = кинт 28 000дка !
            Сметката не е толкова проста, никой не брои рекултивирането на терена, а това може да е нещо ужасно скъпо. И то включва не само рекултивирането на земята, но и извозването на тонове и тонове строителни отпадъци като бетон.
            Най-доброто решение е да се действа на парче, обаче така се намаля потенциала на имота. Най-добрия вариант е да се намери чуждестранен инвеститор, за целия парцел и там да се направи нещо значимо, като някакъв нов огромен завод с нови технологии, или ако не е индустриално може да се направи някакъв мега-хипер огромен мол с развлечения на целия терен, който да обслучва не само столичаните, но и близката провинция.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
              Не видях да има смислено обяснение, откъде ще доиде търсене за толкова нови логистични или индустриални парцели, както и аз не виждам голям шанс там да се строи за жилища. Да се говори за 16 млн. кв. м. нови площи със смесено ползване е несериозно, това е с хоризонт от повече от 20 години.

              http://www.glorient-bg.com/east-ring/ Това е нов логистичен парк, върху 200 декара, така че 1000 не е минимум определено.
              Прав си - всичко е дългосрочно ...
              Аз виждам кяр, ако съумеят да усвоят някакви европари за рекултивиране на земята ....
              Останалите опции ми се струват трудно изпълними или мнооого дългосрочни.
              Имате ли инфо за ОЦК, ? Развитие, провизии, управление ... ?
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                Чети, преди да питаш.

                oslo,
                Далеч си от истината.
                Ти не строиш вила, ако беше реализирал инвестиционен проект щеше да знаеш.
                Я ми кажи за индустриална и/или промишлена зона и/или логистичен център терен под 1 000 дка. дали ще ти свърши работа? А има ли друг свободен в София? А инфраструктурата дали е важна? А регулацията?
                Не видях да има смислено обяснение, откъде ще доиде търсене за толкова нови логистични или индустриални парцели, както и аз не виждам голям шанс там да се строи за жилища. Да се говори за 16 млн. кв. м. нови площи със смесено ползване е несериозно, това е с хоризонт от повече от 20 години.

                http://www.glorient-bg.com/east-ring/ Това е нов логистичен парк, върху 200 декара, така че 1000 не е минимум определено.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                  Бих желал на "твърдите" песимисти, които не оценяват дори положителните усилия, да обърна внимание на следното /цитирал съм го долу от в. Труд 2010 г., http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=587385/:


                  И сега опростена сметка /която няма как да е издържана напълно тъй като ще има закръгления и липсва информация за кота корниз/:
                  1. Приблизително 8 000 дка. x 1 000 кв. м. = 8 000 000 кв. м.;
                  2. 8 000 000 кв. м. x 3.5 /кинт/ = 28 000 000 кв. м. РЗП /към тях могат да се добавят подземни етажи и тавански помещения < 1,5 м./;
                  3. 28 000 000 кв. м. РЗП x 60 % /плътност/ = 16 800 000 кв. м. РЗП за ефективно строителство /37 имота в регулация, с инфраструктура за ток, вода, ЖП, в близост интермодален терминал и т.н./.

                  Имам акции.
                  НЕ е препоръка!



                  Сметката ти търпи корекция в честа "Плътност= 60%" се изчислява върху квадратурата на терена /парцела ~ 8 000дка/ , или = 4 800дка х ~ 6ет = кинт 28 000дка !

                  Коментар


                  • Мнението ми е, че подобни проекти се изчисляват цена X кв. м. РЗП /който е реализирал подобни проекти знае/.
                    Ако сметнем изплащане на проекта само през земята без да включим завода, инфраструктура, скрап, инертни материали и т.н. се получава:

                    275 000 000 лв. / 16 800 000 кв. м. РЗП = 16,37 лв. = 8,37 евро за кв. м. РЗП. /в тази сметка не влизат подземните нива и тавански помещения <1,5 м., които допълнително ще повишат рентабилността/.

                    Другите сметки можете и сами да направите, елементарно е.

                    Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                    Консултант, от написаното от теб не става ясно защо смяташ, че земите ще донесат печалба. Аз чета, че са ги завели за 270 млн. лв. Как виждаш ти във времето реализацията на 8000 декара земя, на какви цени и за какво строителство?
                    Чети, преди да питаш.

                    oslo,
                    Далеч си от истината.
                    Ти не строиш вила, ако беше реализирал инвестиционен проект щеше да знаеш.
                    Я ми кажи за индустриална и/или промишлена зона и/или логистичен център терен под 1 000 дка. дали ще ти свърши работа? А има ли друг свободен в София? А инфраструктурата дали е важна? А регулацията?

                    Както и да е, всеки си има глава на раменете.

                    Имам акции.
                    НЕ е препоръка!
                    Last edited by Konsultant; 10.01.2016, 15:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                      Консултант, от написаното от теб не става ясно защо смяташ, че земите ще донесат печалба. Аз чета, че са ги завели за 270 млн. лв. Как виждаш ти във времето реализацията на 8000 декара земя, на какви цени и за какво строителство?

                      8 000 000
                      кв. м. по 35 лв. на метър трябва да ги продадат за да изкарат 270 млн. лв.
                      35 лв. на мътър за 20 км от центъра е много
                      аз не бих се заврял там
                      по добре за 100 лв. кв. м. във витошки квартал

                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Консултант, от написаното от теб не става ясно защо смяташ, че земите ще донесат печалба. Аз чета, че са ги завели за 270 млн. лв. Как виждаш ти във времето реализацията на 8000 декара земя, на какви цени и за какво строителство?

                        Коментар


                        • Бих желал на "твърдите" песимисти, които не оценяват дори положителните усилия, да обърна внимание на следното /цитирал съм го долу от в. Труд 2010 г., http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=587385/:
                          С новия общ устройствен план на София бе сменен статутът на цялата територия на “Кремиковци” - от промишлена зона на смесена многофункционална зона (СМФ). Градоустройствените показатели там са: 60% плътност на застрояване и 3,5 коефициент на интензивност (кинт). Това дава възможност за изграждане на смесени комплекси, вкл. на офиси, търговски площи и жилища.
                          И сега опростена сметка /която няма как да е издържана напълно тъй като ще има закръгления и липсва информация за кота корниз/:
                          1. Приблизително 8 000 дка. x 1 000 кв. м. = 8 000 000 кв. м.;
                          2. 8 000 000 кв. м. x 3.5 /кинт/ = 28 000 000 кв. м. РЗП /към тях могат да се добавят подземни етажи и тавански помещения < 1,5 м./;
                          3. 28 000 000 кв. м. РЗП x 60 % /плътност/ = 16 800 000 кв. м. РЗП за ефективно строителство /37 имота в регулация, с инфраструктура за ток, вода, ЖП, в близост интермодален терминал и т.н./.

                          Имам акции.
                          НЕ е препоръка!
                          Last edited by Konsultant; 09.01.2016, 20:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                            Ха дано, ама надали!

                            Еквилибристиката с Кремиковци може и на хартия да даде някакъв ефект, но като цяло има още много работа, преди тази банка наистина да заприлича на банка. Не е като да нямам акции и имам интерес цената да пълзи нагоре, но не виждам причина за някакъв осезаем ръст в скоро време.
                            Ами ако къщичката беше напълно подредена, нямаше как да я купуваш на Р/В 0,3
                            Като се подреди ще струва над 1.. и този път от 300% нагоре не се случва за един ден, както и подреждането на къщичката
                            Тая година 100%, догодина повече

                            Коментар


                            • Ха дано, ама надали!

                              Еквилибристиката с Кремиковци може и на хартия да даде някакъв ефект, но като цяло има още много работа, преди тази банка наистина да заприлича на банка. Не е като да нямам акции и имам интерес цената да пълзи нагоре, но не виждам причина за някакъв осезаем ръст в скоро време.

                              Коментар


                              • Акцията обаче май почна да пълзи полека нагоре.. продавачите вече взеха да хитруват и да не дават евтино, а купувачите, макар и скромни засега, почнаха да се цакат на бида..
                                За по-сериозно изригване обаче, ми се струва че трябва да пробием 2,40.. вероятно ще стане в началото на Февруари.. след годишния отчет и инвеститорската среща

                                Коментар

                                Working...
                                X