IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
    Абе хора, нали ако си беше прехвърлил парите щеше да се види в отчетите голям ръст? Те да не са пет лева да се изгубят Всички си говорят, ама никой не го подкрепя с цифри
    То си беше официaлно , много от фирмите го обявиха с изявление като Булгартабак например ...FIB беше и една от най облагодетелствените банки от фалита преди атаката ...На FIB не са и проблема парите които са в банката а начина по който ги управлява , за мен ниската рентабилност на банката е крайно обидна за размера и ...
    Last edited by p_trade; 17.03.2016, 10:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
      Еми ще си отговориш защо ако си спомниш къде Дебелян прехвърли парите си от КТБ малко преди фалита.
      Абе хора, нали ако си беше прехвърлил парите щеше да се види в отчетите голям ръст? Те да не са пет лева да се изгубят Всички си говорят, ама никой не го подкрепя с цифри

      Коментар


      • Интересно ще е и какво става сега покрай новините за Булгартабак.
        Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
        Еми ще си отговориш защо ако си спомниш къде Дебелян прехвърли парите си от КТБ малко преди фалита.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Може, Батя, може, то и Левски можеше да е с ботуши, а Ботев с каска, ама ей, на, не са били. Имаше един лаф - ако беше, щеше, та и тук така - някои мои познати още държат акции от ИПО-то - да припомням ли на колко беше? Това е една от много малкото акции, които не качиха сериозно след ИПО-то и то в годините, в които дори и магаретата летяха, както се изрази един вражи елемент от друга банка. Що ли?
          И за пореден път задавам Фъпроса, от който следва да свети ламБата - защо след като удариха КТБ, се засилиха точно към Фибанката, ако приемем версията, че е имало масирана чужда, външна атака към нея? Защо не към гръцките банки, защо не към дск, райфата, експресбанк, защо не към цкб, примерно, ако искаш голяма бг банка, ами баш пък към фибанката, дето е най-фискално стабилната на всички земни кълбета, съгласно всички финансови отчети.
          Естествено, винаги съм се радвал на позитивизма ти и ти желая успех - това е искрено пожелания, хора като теб са ценни за нашата борса, а и са твърде малко подобни мохикани, затова успех и дано ти излезе предположението
          Еми ще си отговориш защо ако си спомниш къде Дебелян прехвърли парите си от КТБ малко преди фалита.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Неприлично висока
            На база бизнес модела на банката и финансовите резултати които може да постига ако вече наистина е приключила с големите обезценки на кредитния портфейл. Всеки сам може да си сметне, но мои груби сметки показват че банката спокойно може да вади над 100 млн. лв. годишна нетна печалба.
            Може, Батя, може, то и Левски можеше да е с ботуши, а Ботев с каска, ама ей, на, не са били. Имаше един лаф - ако беше, щеше, та и тук така - някои мои познати още държат акции от ИПО-то - да припомням ли на колко беше? Това е една от много малкото акции, които не качиха сериозно след ИПО-то и то в годините, в които дори и магаретата летяха, както се изрази един вражи елемент от друга банка. Що ли?
            И за пореден път задавам Фъпроса, от който следва да свети ламБата - защо след като удариха КТБ, се засилиха точно към Фибанката, ако приемем версията, че е имало масирана чужда, външна атака към нея? Защо не към гръцките банки, защо не към дск, райфата, експресбанк, защо не към цкб, примерно, ако искаш голяма бг банка, ами баш пък към фибанката, дето е най-фискално стабилната на всички земни кълбета, съгласно всички финансови отчети.
            Естествено, винаги съм се радвал на позитивизма ти и ти желая успех - това е искрено пожелания, хора като теб са ценни за нашата борса, а и са твърде малко подобни мохикани, затова успех и дано ти излезе предположението
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
              А каква според теб е потенциалната доходност и най-важното на какво основание смяташ така?
              Неприлично висока
              На база бизнес модела на банката и финансовите резултати които може да постига ако вече наистина е приключила с големите обезценки на кредитния портфейл. Всеки сам може да си сметне, но мои груби сметки показват че банката спокойно може да вади над 100 млн. лв. годишна нетна печалба.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Че някой да е твърдял че е безрискова!? За мен е важно каква е потенциалната доходност за поетия риск.. и тук съотношението ми харесва
                А каква според теб е потенциалната доходност и най-важното на какво основание смяташ така?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                  Аха, и преди наколко месеца трябваше да се прави врътката със заемите за Кремиковци.
                  Нямам препоръки, но това е една доста рискова позиция.
                  Че някой да е твърдял че е безрискова!? За мен е важно каква е потенциалната доходност за поетия риск.. и тук съотношението ми харесва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                    Има условности, но като цяло мениджмънтът на банката остави субективно при мен едно благоприятно впечатление при срещата с миноритарите. Да кажем, че имаше едно изключение.

                    Може и да е казано вече, но Христов нееднократно изтъкна, че от практически три години банката е под постоянен контрол (от наши и чужди), който едва ли не буквално скенира всичко оперативно случващо се вътре и дава препоръки.
                    При създалата се ситуация,препоръките могат условно да се разглеждат и като предписания. Това ми се счу между редовете. Той буквало каза: по отношение на нас всичко се знае, така че не виждам какво може да намери един стрестест. Нямаме никакви притеснения, да заповядат.
                    Субективната ми нагласа е по-скоро да му вярвам.

                    Каза още, че процесът на вливането на мкб се е случил в срокове и по начин, които са били изненадващи и са респектирали проверяващите, а в самата мкб са намерени някои изненадващи неща, които не са добра референция за великите европейски добри практики. Христов предложи да не подценяваме българското само защото е българско.

                    Имам и мнението ми не може да разглежда като безпристрастно и не следва да е основание за предприемане или въздржане от действия.
                    Аха, и преди наколко месеца трябваше да се прави врътката със заемите за Кремиковци.
                    Нямам препоръки, но това е една доста рискова позиция.

                    Коментар


                    • Забележете статията е от 2008 ... явно тук някой упорито и методично клати лодката ... http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=252240

                      Коментар


                      • Има условности, но като цяло мениджмънтът на банката остави субективно при мен едно благоприятно впечатление при срещата с миноритарите. Да кажем, че имаше едно изключение.

                        Може и да е казано вече, но Христов нееднократно изтъкна, че от практически три години банката е под постоянен контрол (от наши и чужди), който едва ли не буквално скенира всичко оперативно случващо се вътре и дава препоръки.
                        При създалата се ситуация,препоръките могат условно да се разглеждат и като предписания. Това ми се счу между редовете. Той буквало каза: по отношение на нас всичко се знае, така че не виждам какво може да намери един стрестест. Нямаме никакви притеснения, да заповядат.
                        Субективната ми нагласа е по-скоро да му вярвам.

                        Каза още, че процесът на вливането на мкб се е случил в срокове и по начин, които са били изненадващи и са респектирали проверяващите, а в самата мкб са намерени някои изненадващи неща, които не са добра референция за великите европейски добри практики. Христов предложи да не подценяваме българското само защото е българско.

                        Имам и мнението ми не може да разглежда като безпристрастно и не следва да е основание за предприемане или въздржане от действия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                          Луд умора нема
                          +++1

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от chart_boss Разгледай мнение
                            Здравейте,

                            На някой направи ли му впечатление, че в последните дни изглежда се появи агресивен продавач?

                            Нивото около 2 лв. е тествано вече нялко пъти и засега някой упорито го защитава. Интересно ми е какво мисли форума, дали ще издържи? Ако бъде пробито, 1,60-1,70 лв. не е толкова трудно за достигане.

                            Разглеждайки дългосрочната графика на мен ми се струва, че за съжаление вероятността да преминем под 2 лв. не е малка. Цялото представчне от 2009 г. насам изглежда корективно като при повечето банки по света.
                            Няма смисъл да си играеш да си обясняваш графиката при тая ликвидност. По скоро отчета чакай

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Продължавам да купувам на инат!
                              Луд умора нема

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от chart_boss Разгледай мнение
                                Здравейте,

                                На някой направи ли му впечатление, че в последните дни изглежда се появи агресивен продавач?

                                Нивото около 2 лв. е тествано вече нялко пъти и засега някой упорито го защитава. Интересно ми е какво мисли форума, дали ще издържи? Ако бъде пробито, 1,60-1,70 лв. не е толкова трудно за достигане.

                                Разглеждайки дългосрочната графика на мен ми се струва, че за съжаление вероятността да преминем под 2 лв. не е малка. Цялото представчне от 2009 г. насам изглежда корективно като при повечето банки по света.
                                На БФБ всичко може. Ликвидните акции трябва да имат сериозна подкрепа на бида в противен случай стават храна за спекулантите. Ако няма подкрепа, някой може да реши да изтъргува спекулативно какво би станало ако стрес тестовете на банките са шит.
                                Именно поради тази причина на БФБ трябва да присъстват Пенсионните и Договорните фондове, които да са гарант, че цените търсят балансирани стойности, а не от един екстремум на друг, като те винаги купуват когато е исторически най-високо.
                                Ако едно Пенсионни излезе с оферта 500 хил. броя купува, варианта за който говори ш отпада.
                                Bulls on BSE

                                Коментар

                                Working...
                                X