IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
    Много лично приемаш статиите на Бивол. Чак ме учудваш.

    Нямам акции, няма и да имам.
    Ами лично е, то и акциите са ми лични И въпросът принципен. За мен е ясно че писаниците на Биволъ са глупост и не ми трябват разяснения от банката по въпроса. На всеки в тоя форум му е ясно това. Но наглите писания на Биволъ са си грубо нарушение на закона и не бива да бъдат оставяни без последствие. Ако идеш на фейсбук страницата на Биволъ ще видиш колко хора се връзват и колко хора се кефят. Тези последните после го разпространяват сред други хора и т.н.
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
      Някой ще ходи ли на събранието? Щото аз съм възпрепятстван, а много бих искал да поставя един въпрос. Става въпрос за следното:

      Какви мерки е предпрело или ще предприеме ръководството на банката за да бъдат наказани лицата, автори на тази манипулация. Уведомени ла БНБ и КФН за да предприемат мерки?

      https://www.facebook.com/bivolnews/p...200515?fref=nf

      Много лично приемаш статиите на Бивол. Чак ме учудваш.

      Нямам акции, няма и да имам.
      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

      Коментар


      • Много шум за нищо сте вдигнали колеги. Банката е излязла с официално становище
        http://www.investor.bg/novini-i-anal...kratno-215050/

        ПИБ: Възможността за емисия на нов дълг е предлагана и одобрявана няколкократно

        Предложението за издаване на дълг до 2 млрд. лв. чрез промяна в устава на банката представлява част от обичайните дейности на всяка публична компания

        0
        Препоръчай (0) (5F4 / FIB)
        Първа инвестиционна банка АД (ПИБ) използва правото си на отговор и пояснява, че искането, отправено към общото събрание на акционерите, за удължаване на срока, в който се предвижда възможност за емисия на дълг до 2 млрд. лв. чрез промяна на устава, представлява част от обичайните дейности на всяка публична компания.

        „Това е възможност, която е отправена като предложение към Общото събрание на акционерите и произлиза от устава на банката“, пише в правото на отговор, разпространено до медиите.

        Още по темата
        Вноската на ПИБ във Фонда за преструктуриране на банки е 8,65 млн. лв.
        ПИБ върна още 100 млн. лв. от държавната подкрепа

        Третата по големина банка на българския пазар пояснява, че предложението е във връзка с публичния ѝ статут, като представлява част от обичайните дейности на всяка публична компания.

        „От 2007 г. същото предложение към Общото събрание на акционерите е предлагано и одобрявано няколкократно. Тази опция дава възможност през следващите пет години банката да емитира дълг до размера на 2 млрд. лв.“, допълват от ПИБ.

        Както и Investor.bg подчерта, предложението се прави, защото предишният 5-годишен период, в който Управителният съвет на банката с разрешение на Надзорния съвет можеше да емитира дългови ценни книжа до 2 млрд. лв., изтича през тази година.

        За да бъде удължен, срокът трябва да залегне в устава на банката, който може да бъде променен след одобрение на общото събрание на акционерите на публичната компания.

        От началото на годината акциите на ПИБ поевтиняват с 14,67% до лв. за брой и 1,844 лв. и 202,84 млн. лв. пазарна капитализация.

        Коментар


        • Засега се въздържам да подновя акционерното си участие ... оставам само клиент на банката .
          +1

          "хората" (2-те лица) си имат начини да си разпределят печалбата без дивиденти

          от ИПОто много пъти са ме сърбяли ръцете да стана акционер - и единствено това че съм клиент ме е спирало/спасявало.....тая година като доближи 1.60 лв(според графичката) - пак ще ме засърби, и може да се изкуша за 5% от портфейла / силно рисковия дял , примерно от Биовет (друг такъв герой) ще се прехвърля тук...
          "the trend is your friend until the end..."

          Коментар


          • Някой ще ходи ли на събранието? Щото аз съм възпрепятстван, а много бих искал да поставя един въпрос. Става въпрос за следното:

            Какви мерки е предпрело или ще предприеме ръководството на банката за да бъдат наказани лицата, автори на тази манипулация. Уведомени ла БНБ и КФН за да предприемат мерки?

            https://www.facebook.com/bivolnews/p...200515?fref=nf
            Attached Files
            Last edited by netware5; 13.04.2016, 20:51.
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от potten Разгледай мнение
              Нищо лошо не е станало, просто банката следва държавната политика и иска да привлича средства за да се финансира. Държавата тегли 16млрд.лв., банката като по-малка само 2 млрд.лв., така че всичко е нормално и е наред.
              Напълно си прав ....
              "....Предложението се прави, защото предишният 5-годишен период, в който УС с разрешение на НС можеше да емитира дългови ценни книжа до 2 млрд. лв., изтича през тази година...."
              Това съвпада като време с изтичащите високодоходни купони. Не ми е ясно само дали евентуална издадените нови книжа ще бъдат при старите условия - начин на предлагане, купюр, лихвен процент и т.н.
              Някой да има информация ? Може и да не официален PR
              Засега се въздържам да подновя акционерното си участие ... оставам само клиент на банката .
              Last edited by Protokol; 13.04.2016, 10:17.
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                ПИБ моли акционерите да одобрят емисия на дълг до 2 млрд. лв. в следващите 5 г.
                Възможността се предвижда чрез промяна на устава, която трябва да се разгледа на свиканото за 16 май общо събрание..


                Поздрави на Консултант!

                Тук според мен по-скоро се търси да се направи новина от нищото. Това правомощие беше заложено за петгодишен срок с промени в устава от октомври 2011 г. Тъй като този период изтича, предложението е то да се поднови за още пет. Няма някаква драма. По-скоро искат да си поддържат тази опция като източник на средства за отпускане на кредити. Все пак очакванията са да има съживяване на пазара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  ПИБ моли акционерите да одобрят емисия на дълг до 2 млрд. лв. в следващите 5 г.
                  Кой ще им ги даде?
                  Last edited by andy2000; 13.04.2016, 10:08.

                  Коментар


                  • Нищо лошо не е станало, просто банката следва държавната политика и иска да привлича средства за да се финансира. Държавата тегли 16млрд.лв., банката като по-малка само 2 млрд.лв., така че всичко е нормално и е наред.

                    Коментар


                    • ПИБ моли акционерите да одобрят емисия на дълг до 2 млрд. лв. в следващите 5 г.
                      Възможността се предвижда чрез промяна на устава, която трябва да се разгледа на свиканото за 16 май общо събрание..


                      Поздрави на Консултант!

                      Коментар


                      • Потвърждавам дивидентите за Булбанк. По спомен и Експресбанк, но там не съм сигурен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Един път и КТБ даде
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                            Мерси за отговора. Аз затова питах. Не следя банковата система, хеле пък непубличните банки.
                            Един път и КТБ даде
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Е, нетуърк, тук ме изненада с този въпрос, много ясно, че има - Булбанк и ДСК си дават дивиденти постоянно, даже и през кризата даваха, недей така Въпрос на желание и най-вече възможности, ама да не се обяснявам повече, че не е редно
                              Мерси за отговора. Аз затова питах. Не следя банковата система, хеле пък непубличните банки.
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                Дано не си загубил ориентация!
                                Според теб тази банка не дава дивидент , но е създала иновативен продукт /в периода на бума на същите/ със специален селективен характер и режим и достатъчен обем !
                                Не знам как четеш и какво разбираш. Не ми приписвай неща, които не съм казвал. Единственото , което твърдя, е че банката има официална политика да не дава дивидент и това е ясно заявено в проспекта.
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X