IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от das Разгледай мнение
    Не съм разбрал, че е такава доходността по облигациите. Вие сериозно ли?
    Предполагах че е нещо по-нормално, 2-3% например. Нали държавата подкрепя на някакви подобни нива с милиарди, защо трябва по облигациите доходността да е 12%? Няма причина, когато държавата е насреща за много по-малки лихви. Нещо не се вързва.
    С 2 думи - Защото "облигациите" са само за цеко и пеко, за да се източва по легален начин дамаджаната

    Коментар


    • Първоначално изпратено от das Разгледай мнение
      Не съм разбрал, че е такава доходността по облигациите. Вие сериозно ли?
      Предполагах че е нещо по-нормално, 2-3% например. Нали държавата подкрепя на някакви подобни нива с милиарди, защо трябва по облигациите доходността да е 12%? Няма причина, когато държавата е насреща за много по-малки лихви. Нещо не се вързва.
      Облигациите са от много по-отдавна, затова е така.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение
        Ти ако до сега не си разбрал, че заради тези облигации не полуучавате дивидент те съветвам да продаваш всичко.
        Не съм разбрал, че е такава доходността по облигациите. Вие сериозно ли?
        Предполагах че е нещо по-нормално, 2-3% например. Нали държавата подкрепя на някакви подобни нива с милиарди, защо трябва по облигациите доходността да е 12%? Няма причина, когато държавата е насреща за много по-малки лихви. Нещо не се вързва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от das Разгледай мнение
          Какви ги думаш?
          Кой ти дава доходност от 12% по облигации? Само кажи и купуваме, такава доходност няма никъде по света.
          Е освен ако не говорим за някакви junks, ама дори и за такива е високо.
          Ти ако до сега не си разбрал, че заради тези облигации не полуучавате дивидент те съветвам да продаваш всичко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение
            Аз нямам акцкии, но ми е чудно след като е ясно, че дивидент никога няма да има, защо не си продадете акциите и не се купите облигациите с доходност 12%?
            Малко са тегави тия облигации. Трудно се купуват. Мъчно се продават. И много тежат
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение
              Аз нямам акцкии, но ми е чудно след като е ясно, че дивидент никога няма да има, защо не си продадете акциите и не се купите облигациите с доходност 12%?
              Какви ги думаш?
              Кой ти дава доходност от 12% по облигации? Само кажи и купуваме, такава доходност няма никъде по света.
              Е освен ако не говорим за някакви junks, ама дори и за такива е високо.

              Коментар


              • Аз нямам акцкии, но ми е чудно след като е ясно, че дивидент никога няма да има, защо не си продадете акциите и не се купите облигациите с доходност 12%?

                Коментар


                • П
                  И
                  И
                  И
                  И
                  И
                  Б

                  Коментар


                  • Лошото е, че няма подкрепа на тези нива и падането е свободно. Малко бройки свалят рязко цената.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                      кървава баня ...........
                      Ами лесно се плашат хората, а и тук нали банката остана да връща скоро едни пари отпреди вече почти 2г. на държавата, можже би затова.

                      Коментар


                      • кървава баня ...........

                        Коментар


                        • Eто какво открих:
                          1. http://cbonds.com/emissions/issue/101649
                          Domestic bonds: First Investment Bank, 12.75% perp., EUR (BG2100008114)
                          Click image for larger version

Name:	Domestic bonds  First Investment Bank  12.75  perp.  EUR  BG2100008114 .jpg
Views:	1
Size:	11.7 КБ
ID:	3041398

                          2. https://www.bourse.lu/instrument/bon...&cdTypeVal=OBL
                          Click image for larger version

Name:	FirstInvBank 12 75  pp   BG2100008114   Bond Security Card   Luxembourg Stock Exchange.jpg
Views:	1
Size:	12.0 КБ
ID:	3041399
                          Click image for larger version

Name:	FirstInvBankBG2100008114   Market   Luxembourg Stock Exchange.jpg
Views:	1
Size:	13.6 КБ
ID:	3041400

                          Проспектът може да се види тук:
                          https://www.bourse.lu/instrument/lis...&cdTypeVal=OBL

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Интересни възприятия имаш !
                            "Не ти харесва" казваш !
                            Тук вдигаме непрекъснато темата с купоните , защото тя е в пълно противоречие с дискотираната дивидентна политика на банката . На второ място ;- от вън помогнаха - но спряха изплащането по купона временно ;
                            на трето място света отиде на ~нулеви лихви !
                            И така, не следва ли момента за дискусия за предоговаряне на лихвените нива, безсрочие, наследственост и пр. по облигациите и до кога все така ? 11/12% да изплащаш купони /селективни/ равни /по големи/ от акционерния капитал , при драстична промяна на кредитния пазар!
                            Това е отговорът ми на как чета и какво разбирам !
                            За цитираните облигации - има ли някой от Вас, който да е притежател ?
                            Дали представлява търговска тайна и дали банката може да сподели кой е поел риска да ги закупи
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Ами лично е, то и акциите са ми лични И въпросът принципен. За мен е ясно че писаниците на Биволъ са глупост и не ми трябват разяснения от банката по въпроса. На всеки в тоя форум му е ясно това. Но наглите писания на Биволъ са си грубо нарушение на закона и не бива да бъдат оставяни без последствие. Ако идеш на фейсбук страницата на Биволъ ще видиш колко хора се връзват и колко хора се кефят. Тези последните после го разпространяват сред други хора и т.н.
                              Само да те информирам, че искрено се радвам на факта че преди две години продавах на 2,95-3,10. Тогава още имах предчувствие, което се оказа правилно от сегашната ми позиция.

                              Имал съм, нямам, няма и да имам!
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                                Според мен ПИБ са почнали вече да стават доста по-комуникативни.
                                Съгласен съм. За разлика от преди, вече съобщават на всички дребни акционери как маскират скелетите в гардероба - замяна на дълга срещу собственост, "обособяване" на нова група активи, които (уж) ще носят допълнителен доход и т.н. Все неща, които откривахме сами, но за които мнозина бяха (и все още са) слепи.


                                Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                                Лихвата на държавния депозит е толкова, защото той по закон е обезпечен с ДЦК-та. .
                                Това пък откъде го измисли?!? По закон такива депозити се обезпечават с "ценни книжа и други активи". Ако ПИБ имаха толкова ДЦК към онзи момент нямаше да стигнат до държавна помощ, защото всяка банка би им отпуснала заем срещу подобен залог.

                                Имам акции със спекулативна цел и не препоръчвам нищо, освен обективност.

                                Коментар

                                Working...
                                X