IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Доволен си да ти вдигат таксите на всеки три месеца двойно.....
    как беше ДБ е от такава важност за световната банкова и финансова система че ще я спасят ...
    А една българска банка на всеки две,три години я спасяват като се почне от 2008 ,2011 и 2014 г. ....
    та така догодина е 2017 г. ....
    Не е препоръка...
    Че какво имаше през 2011?
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Мисля, че коментара е много прост и ясен:
      1.) Италианската банкова система като цяло е много по-зле от Българската;
      2.) На ниво отделни банки, FIB е много по-зле (над 3 пъти на база CET1) от ""Монте Паски";

      Твоя прочит на нещата по-различен ли е от моя ?
      Нагледен пример за манипулативно твърдение! Банките не са минавали един и същ стрес тест за да сравняваш така резултатите!
      Виж този форум е за сравнително интелигентни хора.. не сваляй така нивото, моля те!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
        Van Basten,
        виждам, че следиш темата за италианските банки и си специалист по оценяването на "Монте Паски", нали така?

        Тогава как ще коментираш следните факти:

        Италия трябва спешно да рекапитализира не само „Монте Паски”, смятат банкери. Според анализаторите „Уникредит” – единствената важна банка на Италия в световен мащаб – се нуждае от средства в размер на поне €10 млрд.! Малките местни италиански банки като „Чезена” и „Римини” също се нуждаят от стотици милиони евро, а и не е ясно дали „Виченца” и „Венето Банка” също не търсят допълнителни капитали.

        Опасенията са, че никоя от тях, включително и „Уникредит”, няма да могат да си осигурят тези средства. През април тази година „Виченца” например опита да повиши капитала си с €1,5 млрд., но не намери купувачи.

        Този провал застраши не само „Виченца”, но и самата „Уникредит”, принуждавайки Ренци да спонсорира спасителен фонд за банките в Италия в размер на €4,25 млрд., капитализиран от италианските банки (включително „Монте Паски”), за да изкупи акциите на „Виченца” и да осигури изход от ситуацията на „УниКредит”.

        Анализът е на вестник "Файненшъл таймс"
        Мисля, че коментара е много прост и ясен:
        1.) Италианската банкова система като цяло е много по-зле от Българската;
        2.) На ниво отделни банки, FIB е много по-зле (над 3 пъти на база CET1) от ""Монте Паски";

        Твоя прочит на нещата по-различен ли е от моя ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
          Информирам се главно от FT, Reuters и Bloomberg!
          Да ти кажа предпочитам ги пред Блиц, Капитал, ПИК, Дневник и Медиапул!
          Ако имаш някоя друга препоръка откъде мога да получавам достоверна информация и истински финансови анализи, моля те, сподели с мен...

          Продажбата на Bank Pekao няма да се случи "тези дни", тъй като полски застраховател тепърва обмисля дали да направи оферта... докато се стигне до сделка, ще минат поне няколко месеца, може и повече...

          Паралел с ПИБ не е и необходим, тъй като ПИБ не се нуждае от 10 млрд. евро, пък и в момента искаш да сравнявам ябълки с круши! Определено не съм един от най-големите фенове на ПИБ, но съм клиент на банката от поне 10 години и съм доволен.
          А се дразня, когато не оценяваме какво имаме и плюем по българското!

          Както и да е... понеже пишеш, че с продажбата на Bank Pekao - УниКредит Италия щяла да си осигури "около половината от необходимият капитал" - отново не си прав! По текущи оценки на полските анализатори 10% от Pekao в момента се оценяват на по-малко от 800 млн. евро. УниКредит от своя страна държат точно 50.3% от Pekao, тоест с огромни усилия и ако полската държава реши - те могат да очакват оферта от около 4 млрд. евро, при това - тази цифра е в оптимистичен вариант! Което отново не прави половината от 10 млрд. евро, нали?

          Първо си отговори откъде изкопа цифрата 10 млрд .... като навсякъде пишат до 10....? Коментарът ми беше свързан с логиката, че много по-лесно се набира капитал когато имаш какво да продадеш. Направи адекватно сравнение ако можеш. За обслужването в ПИБ мога да кажа само добри неща - клиент съм още от нейното създаване. Но за управлението на мажо имам "забележки " и затова си продадох акциите. Не съм предубеден относно перспективите за развитие на банката, но защитната игра на мажо не ми хареса като дребен акционер. И напълно го разбирам, щото и аз бих постъпил по този начин - като не можеш да поставиш противника в цайтнот го поставяш в цунг-цванг
          Last edited by Protokol; 25.08.2016, 09:30.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
            Информирам се главно от FT, Reuters и Bloomberg!
            Да ти кажа предпочитам ги пред Блиц, Капитал, ПИК, Дневник и Медиапул!
            Ако имаш някоя друга препоръка откъде мога да получавам достоверна информация и истински финансови анализи, моля те, сподели с мен...

            Продажбата на Bank Pekao няма да се случи "тези дни", тъй като полски застраховател тепърва обмисля дали да направи оферта... докато се стигне до сделка, ще минат поне няколко месеца, може и повече...

            Паралел с ПИБ не е и необходим, тъй като ПИБ не се нуждае от 10 млрд. евро, пък и в момента искаш да сравнявам ябълки с круши! Определено не съм един от най-големите фенове на ПИБ, но съм клиент на банката от поне 10 години и съм доволен.
            А се дразня, когато не оценяваме какво имаме и плюем по българското!

            Както и да е... понеже пишеш, че с продажбата на Bank Pekao - УниКредит Италия щяла да си осигури "около половината от необходимият капитал" - отново не си прав! По текущи оценки на полските анализатори 10% от Pekao в момента се оценяват на по-малко от 800 млн. евро. УниКредит от своя страна държат точно 50.3% от Pekao, тоест с огромни усилия и ако полската държава реши - те могат да очакват оферта от около 4 млрд. евро, при това - тази цифра е в оптимистичен вариант! Което отново не прави половината от 10 млрд. евро, нали?

            Доволен си да ти вдигат таксите на всеки три месеца двойно.....
            как беше ДБ е от такава важност за световната банкова и финансова система че ще я спасят ...
            А една българска банка на всеки две,три години я спасяват като се почне от 2008 ,2011 и 2014 г. ....
            та така догодина е 2017 г. ....
            Не е препоръка...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Ако искаш да си добре осведомен не се ограничавай само с четене на FT.... Що се отнася до Уникредит тези дни с продажба на Пекао ще си осигури около половината от необходимият капитал. Можеш ли да направиш подобен паралел с ПИБ?
              Информирам се главно от FT, Reuters и Bloomberg!
              Да ти кажа предпочитам ги пред Блиц, Капитал, ПИК, Дневник и Медиапул!
              Ако имаш някоя друга препоръка откъде мога да получавам достоверна информация и истински финансови анализи, моля те, сподели с мен...

              Продажбата на Bank Pekao няма да се случи "тези дни", тъй като полски застраховател тепърва обмисля дали да направи оферта... докато се стигне до сделка, ще минат поне няколко месеца, може и повече...

              Паралел с ПИБ не е и необходим, тъй като ПИБ не се нуждае от 10 млрд. евро, пък и в момента искаш да сравнявам ябълки с круши! Определено не съм един от най-големите фенове на ПИБ, но съм клиент на банката от поне 10 години и съм доволен.
              А се дразня, когато не оценяваме какво имаме и плюем по българското!

              Както и да е... понеже пишеш, че с продажбата на Bank Pekao - УниКредит Италия щяла да си осигури "около половината от необходимият капитал" - отново не си прав! По текущи оценки на полските анализатори 10% от Pekao в момента се оценяват на по-малко от 800 млн. евро. УниКредит от своя страна държат точно 50.3% от Pekao, тоест с огромни усилия и ако полската държава реши - те могат да очакват оферта от около 4 млрд. евро, при това - тази цифра е в оптимистичен вариант! Което отново не прави половината от 10 млрд. евро, нали?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                Van Basten,
                виждам, че следиш темата за италианските банки и си специалист по оценяването на "Монте Паски", нали така?

                Тогава как ще коментираш следните факти:

                Италия трябва спешно да рекапитализира не само „Монте Паски”, смятат банкери. Според анализаторите „Уникредит” – единствената важна банка на Италия в световен мащаб – се нуждае от средства в размер на поне €10 млрд.! Малките местни италиански банки като „Чезена” и „Римини” също се нуждаят от стотици милиони евро, а и не е ясно дали „Виченца” и „Венето Банка” също не търсят допълнителни капитали.

                Опасенията са, че никоя от тях, включително и „Уникредит”, няма да могат да си осигурят тези средства. През април тази година „Виченца” например опита да повиши капитала си с €1,5 млрд., но не намери купувачи.

                Този провал застраши не само „Виченца”, но и самата „Уникредит”, принуждавайки Ренци да спонсорира спасителен фонд за банките в Италия в размер на €4,25 млрд., капитализиран от италианските банки (включително „Монте Паски”), за да изкупи акциите на „Виченца” и да осигури изход от ситуацията на „УниКредит”.

                Анализът е на вестник "Файненшъл таймс"
                Ако искаш да си добре осведомен не се ограничавай само с четене на FT.... Що се отнася до Уникредит тези дни с продажба на Пекао ще си осигури около половината от необходимият капитал. Можеш ли да направиш подобен паралел с ПИБ?
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                  Звучи добре... констатирания CET1 от стрес теста вероятно ще нарастне от (-6,9 %) на (-6,88 %)...

                  Но ще трябват поне ощя няколко такива консолидационни резултата докато се доближи "Monte dei Paschi di Siena", която е със CET1 от (-2,23%)....
                  Van Basten,
                  виждам, че следиш темата за италианските банки и си специалист по оценяването на "Монте Паски", нали така?

                  Тогава как ще коментираш следните факти:

                  Италия трябва спешно да рекапитализира не само „Монте Паски”, смятат банкери. Според анализаторите „Уникредит” – единствената важна банка на Италия в световен мащаб – се нуждае от средства в размер на поне €10 млрд.! Малките местни италиански банки като „Чезена” и „Римини” също се нуждаят от стотици милиони евро, а и не е ясно дали „Виченца” и „Венето Банка” също не търсят допълнителни капитали.

                  Опасенията са, че никоя от тях, включително и „Уникредит”, няма да могат да си осигурят тези средства. През април тази година „Виченца” например опита да повиши капитала си с €1,5 млрд., но не намери купувачи.

                  Този провал застраши не само „Виченца”, но и самата „Уникредит”, принуждавайки Ренци да спонсорира спасителен фонд за банките в Италия в размер на €4,25 млрд., капитализиран от италианските банки (включително „Монте Паски”), за да изкупи акциите на „Виченца” и да осигури изход от ситуацията на „УниКредит”.

                  Анализът е на вестник "Файненшъл таймс"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                    Звучи добре... констатирания CET1 от стрес теста вероятно ще нарастне от (-6,9 %) на (-6,88 %)...

                    Но ще трябват поне ощя няколко такива консолидационни резултата докато се доближи "Monte dei Paschi di Siena", която е със CET1 от (-2,23%)....
                    Взирайки се в детайлчета ще изтървеш голямата картина приятелю.. А виждам че акцията ти е интересна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Консолидацията добавя още 3 мил. до 96,5 мил. лв. за полугодието
                      Звучи добре... констатирания CET1 от стрес теста вероятно ще нарастне от (-6,9 %) на (-6,88 %)...

                      Но ще трябват поне ощя няколко такива консолидационни резултата докато се доближи "Monte dei Paschi di Siena", която е със CET1 от (-2,23%)....

                      Коментар


                      • И тук ще потеглим рано или късно . Вижте тия дни как лека полека качват и други позиции като Атера, Хима, Монбата, ЦКБ и тя си драпа лекинко нагоре

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Консолидацията добавя още 3 мил. до 96,5 мил. лв. за полугодието
                          Мда, дъщеричките взеха да снасят и те печалба
                          Абе доста се задържахме на тия нива.. викам скоро да се придвижваме към 2,50

                          Коментар


                          • Консолидацията добавя още 3 мил. до 96,5 мил. лв. за полугодието

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                              Не точно така ,една година след обявяване в несъстоятелност на физ. лице........не след "скриването му в неизвестност"!
                              Защо.......при фирмите как е- тегли се кредит от едно ЕООД да речем,обявява несъстоятелност ,разпродава му се имуществото и това е......... собственика не носи отговорност с лично имущество.След време може да регистрира друга фирма отново да тегли кредит и т.н.
                              За потребителските кредити не се изисква в повечето случаи обезпечение. Между другото мисля, че вече въведоха в банките отговорност до обезпечението. Ако имаш жилищен кредит при който обезпечението ти е самото жилище, ако не можеш да плащаш повече, банката взима имота и дори да не струва толкова, колкото имаш да връщаш, тя повече не те търси. Както се казва, сте на чисто

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Преди 20 години , тегленето от техен банкомат беше безплатно а от чужд 20 ст....
                                сега таксите са им увеличават всеки три месеца...... и ни взимат за кучета касички...
                                В момента търсим алтернатива.....така че успех на акционерите с такива мародери....каквито са към акционерите такива и към клиентите си...
                                Да не реферираш, към ...скъпи?

                                Една друга баМка имаше тоя слоган.

                                Коментар

                                Working...
                                X