IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

    Адаш лека поправка, никой голям не купува акции на Градус, а върви обратно изкупуване там на до 3% от капитала.
    Мерси за корекцията. Вече не я следя компанията и обратното изкупуване съм го изтървал.

    Но въпреки това, логиката за големите ордъри е валидна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение

      Дадох лайк на коментара, но с едно наум...

      2005 г., като започвах на БФБ, един стар брокер ми каза: Не се лъжи по бидовете и асковете. С времето всичко пада и тогава остава само стойността на акцията. В тоя ред на мисли - до скоро няйой голям купуваше стотици хиляди акции на Градус на 1.50, но вече реално сделките стават на 1.44. скоро и по-надоле...

      Имам акции на ПИБ и съм оптимист за позицията!

      Мнението ми не е преопъка за инвестиционни решения!
      Адаш лека поправка, никой голям не купува акции на Градус, а върви обратно изкупуване там на до 3% от капитала.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Мисля, че е време да минем на следващото ниво, вече има други купувачи над бида на ДСК...
        Дадох лайк на коментара, но с едно наум...

        2005 г., като започвах на БФБ, един стар брокер ми каза: Не се лъжи по бидовете и асковете. С времето всичко пада и тогава остава само стойността на акцията. В тоя ред на мисли - до скоро няйой голям купуваше стотици хиляди акции на Градус на 1.50, но вече реално сделките стават на 1.44. скоро и по-надоле...

        Имам акции на ПИБ и съм оптимист за позицията!

        Мнението ми не е преопъка за инвестиционни решения!

        Коментар


        • Мисля, че е време да минем на следващото ниво, вече има други купувачи над бида на ДСК...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            Просто купувачът, видим като ДСК(кой може да е освен лично банката?), има намерения да купи големи количества, най-веороятно, и сега е сменил тактиката, седи и купува на 2.36, ако не изкупи достатъчно и му се изчерпа търпението ще тръгне нагоре. Според мен ще мине над 2.50
            Всеки може да е. Банката е просто инвестиционен посредник. И аз мога да си открия сметка при тях и да купувам акции на БФБ.. просто няма да ми изнасят условията.. банките са голямо дърво като ИП.
            А дали самата Банка ДСК купува за собствена сметка... силно се съмнявам. Ако ще купуват ще е нещо на едро.. 5..10..50+%, а не да цъкат на дребно. Но виж някое шефче там, което има инфо и няколко свободни милиончета, може да е решил да ги удвои, утрои Много се надявам това да е случая, защото... ми се ядат дренки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Точно!
              Само бих перифразирал - Информация или просто надъхвация
              Всички се надяваме да е първото, че мин. година гледахме второто и като мина, бързо се върнахме в изходна позиция
              Просто купувачът, видим като ДСК(кой може да е освен лично банката?), има намерения да купи големи количества, най-веороятно, и сега е сменил тактиката, седи и купува на 2.36, ако не изкупи достатъчно и му се изчерпа търпението ще тръгне нагоре. Според мен ще мине над 2.50
              Last edited by petyob; 02.02.2023, 14:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                Купувачът със сигурност има положителни очаквания - и аз когато купувах ПИБ, имах идея защо го правя. Въпросът е на какво са базирани очакванията - информация или оптимизъм.
                Точно!
                Само бих перифразирал - Информация или просто надъхвация
                Всички се надяваме да е първото, че мин. година гледахме второто и като мина, бързо се върнахме в изходна позиция

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Супер табличка - ти ли я прави, че си е доста труд? Слагам лайк веднага
                  Да, но не е чак толкова труд.

                  Ето ги и данните за 2021 за сравнение. ДСК и Уникредит си разменят водещото място на база активи, но са много близки. ДСК си остава банката с най-висока печалба. ОББ, обаче, ще ги изпревари по активи, ако се добавят и активите на Кей Би Си (Райфайзен преди). ПИБ добавя 1,5 млрд. към активите, но влошава малко показателите си.

                  Last edited by inteIIect; 01.02.2023, 13:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
                    Факт е, че ДСК могат да ги купят с едногодишната си печалба. Факт е също, че са с доста по-ниска възвръщаемост на собствения капитал и активите от останалите големи банки.

                    Данните са за цялата 2022, сортирани по размера на активите.

                    Супер табличка - ти ли я прави, че си е доста труд? Слагам лайк веднага
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Факт е, че ДСК могат да ги купят с едногодишната си печалба. Факт е също, че са с доста по-ниска възвръщаемост на собствения капитал и активите от останалите големи банки.

                      Данните са за цялата 2022, сортирани по размера на активите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                        Банките с рекордна печалба от 2.1 млрд. лв. при свръхниски лихви

                        https://www.mediapool.bg/bankite-s-r...ews344430.html
                        и защо да не помечтаем? INTA казва DSK, DSK и пак DSK- купува, а защо и да не я пожелае!?
                        Това са прости разсъждения и мечти на "гладен" човек, а не покана за инвестиционни ходове!
                        От твоите уста - в божиите уши

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                          Купувачът със сигурност има положителни очаквания - и аз когато купувах ПИБ, имах идея защо го правя. Въпросът е на какво са базирани очакванията - информация или оптимизъм.
                          Банките с рекордна печалба от 2.1 млрд. лв. при свръхниски лихви

                          https://www.mediapool.bg/bankite-s-r...ews344430.html
                          и защо да не помечтаем? INTA казва DSK, DSK и пак DSK- купува, а защо и да не я пожелае!?
                          Това са прости разсъждения и мечти на "гладен" човек, а не покана за инвестиционни ходове!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                            Защо да не постъпваш правилно? Той купувача, ако няма положителни очаквания ще се товари ли? Който и да е той.
                            Купувачът със сигурност има положителни очаквания - и аз когато купувах ПИБ, имах идея защо го правя. Въпросът е на какво са базирани очакванията - информация или оптимизъм.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                              Купувачът си пълни от доста време - напоследък минаха и договорени по телефона пакети, а днес пък си е сложил айсберг на 2.36.
                              Интересно още колко желаещи ще има да продават на това ниво. И аз продадох малка част от позицията си на 2.40, но за останалото мисля да почакам повечко - бъдещето ще покаже дали постъпвам правилно...
                              Защо да не постъпваш правилно? Той купувача, ако няма положителни очаквания ще се товари ли? Който и да е той.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Това за без дивидент се предполагаше. Интересно ми е кой и защо купува на 2.36. Две кюфтета в петък и понеделник ....

                                ДСК, ДСК, ДСК - все така и не от вчера, днес,- и утре ще е

                                Коментар

                                Working...
                                X