IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • това ли е причината ...

    ПИБ срещу "С.Г. груп": Първа банкерско-колекторска война

    Как една взаимноизгодна сделка от 2019 г. еволюира в огромен необслужван заем за около 300 млн. лв. и молби за несъстоятелност



    https://www.capital.bg/biznes/finans...box=1706775665
    Last edited by Innocent; 01.02.2024, 12:15.

    Коментар


    • Цялата банкова система, сортирана по печалба. Данни за цялата 2023. Изменение спрямо 2022.

      Табличката в голям размер: ЦЪК.

      Last edited by inteIIect; 31.01.2024, 18:23.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение

        И защо така реши?
        От опит и наблюдения !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
          Абе аз ви казвам, че това е най добрата баМка, само че защо ли никой не я иска !
          И защо така реши?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

            При банките се гледат провизиите и кеша.

            За такъв оценъчен модел не съм чувал. Разкажи повече, особено за кеша.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
              Абе аз ви казвам, че това е най добрата баМка, само че защо ли никой не я иска !
              Само от арабския полуостров може да се излъже някой ;-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Отчетът май не се хареса на спекулантите. Иначе брутално тримесечие за банката, но прави големи обезценки (48м) и преоценка за 41м допълнително (загуби от нетъргуеми финансови активи, задължително отчитани по справедлива стойност в печалбата или загубата), което удря последния ред в отчета..
                При банките се гледат провизиите и кеша.
                Тези преоценки-(обезценки) са ДЦК, които по принцип се държат до падеж.
                Отчета си е много добър, с изключение на мажор.......
                Банката е доста подценена, според мен.
                Нямам и не смятам да имам. :-)

                Коментар


                • Абе аз ви казвам, че това е най добрата баМка, само че защо ли никой не я иска !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Отчетът май не се хареса на спекулантите. Иначе брутално тримесечие за банката, но прави големи обезценки (48м) и преоценка за 41м допълнително (загуби от нетъргуеми финансови активи, задължително отчитани по справедлива стойност в печалбата или загубата), което удря последния ред в отчета..
                    48 милиона са преоценки на дългови ценни книжа, които са котирани. Това не е реална загуба, тъй като книжата в общия случай се държат до падеж. Наистина брутално тримесечие за банката и поводи за оптимизъм за 2024г.

                    Коментар


                    • Отчетът май не се хареса на спекулантите. Иначе брутално тримесечие за банката, но прави големи обезценки (48м) и преоценка за 41м допълнително (загуби от нетъргуеми финансови активи, задължително отчитани по справедлива стойност в печалбата или загубата), което удря последния ред в отчета..

                      Коментар


                      • Еха, колко бързо заминаха 6000бр, май имам прекалено малко тук

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                          Инвесторе,
                          нямаше нищо неприемливо в мнението на Zdravko74. Ако мажовците /както и в хим/ бяха други и цените на акциите щяха да са други. Спрете да триете читави мнения, по темите е пълно с безумия и обиди, а Вие посягате само на негативни за мажовците мнения.
                          Една от многото причини да си бия камшика от БГ е това робско мислене. В този случай се касае за самоцензура, където е пълно из медиите в БГ.
                          .........

                          Коментар


                          • Да, на някои хора не им харесва банката... на мен пък ми е любимата банка с вече почти 100% виртуален профит. Но както се казва "кучетата си лаят -- кервана си върви, на Цеко му е през ... и си кара ски"!

                            Коментар


                            • Инвесторе,
                              нямаше нищо неприемливо в мнението на Zdravko74. Ако мажовците /както и в хим/ бяха други и цените на акциите щяха да са други. Спрете да триете читави мнения, по темите е пълно с безумия и обиди, а Вие посягате само на негативни за мажовците мнения.

                              Коментар


                              • Ама много олеквате с това триене ! Само така ли може, НАЙ ВЕЛИКАТА БАНКА С НАЙ ДОБРИТЕ МАЖОРИТАРИ !
                                Хайде да спи спокойно цензуриращия !

                                Коментар

                                Working...
                                X